צור עימנו קשר

חדשות

17 מיליון שקלים לסלילת כבישים

עלותם של הכבישים העוקפים בביצרון ובעזריקם, שיפחיתו את עומסי התנועה בשני היישובים, מהווה כמעט רבע מתקציב הפיתוח הכולל של המועצה – שיעמוד על 72 מיליון שקלים. הרחבת המושבים באר טוביה וגבעתי תעלה כ-11 מיליון שקלים. שלושה מועדונים יישוביים חדשים יוקמו

פורסם

בתאריך

תקציב המועצה האזורית באר טוביה לעבודות פיתוח בשנת 2015 יעמוד על יותר מ-72 מיליון שקלים. כך עולה מהצעת תקציב הפיתוח שהוגשה לחברי המועצה ושהם יידרשו לאשר בישיבת המועצה שתתקיים היום (חמישי).

הצעת תקציב הפיתוח כוללת עבודות רבות. חלקן מיועדות ליישובים ספציפיים וחלקם כלליות יותר, שהסעיף התקציבי שלהן מיועד למספר רב של יישובים. בין היתר אפשר למצוא בסעיפי ההוצאות בתקציב את פיתוח איזורי התעשייה, בהם תשקיע המועצה 9.9 מיליון שקלים. כמעט מיליון שקלים יושקעו גם במדידת נכסים באזורי התעשייה, במטרה לעדכן היקפי פעילות שיאפשרו גביית ארנונה יעילה יותר.

גם הוועדה לבניין עיר תזכה לשדרוג מחשבים בהיקף של קרוב ל-1.6 מיליון שקלים, כאשר עבור פרויקט סריקת מסמכים במועצה יוקצו 255 אלף שקלים. במסגרת חוק ההנגשה תבצע המועצה עבודות בהיקף של 433 אלף שקלים במטרה להנגיש את משרדיה לבעלי מוגבלויות פיזיות.

עבודות ההרחבה של המושבים גבעתי ובאר טוביה צפויות לעלות לקופת המועצה 10.9 מיליון שקלים, סכום אשר רובו ככולו ישוב למועצה כבר בשנה הנוכחית מהיטלים, אגרות ותשלומי ארנונה של תוספות איזורי המגורים שייבנו במושבים.

כרבע מתקציב הפיתוח כולו יוקצה לטובת סלילת הכבישים החדשים במושבים עזריקם וביצרון. עם תום העבודות, שהחלו לפני מספר חודשים, צפויה איכות חייהם של תושבי המושבים להשתפר משמעותית, וזאת לאור הורדת נפח התנועה הצפוי בכבישים הפנימיים שלהם. כיום, תושבי היישובים הממוקמים מערבית לעזריקם נאלצים לנסוע בכביש הפנימי של המושב בכדי להגיע לעיר אשדוד. הדבר נכון גם לגבי תושבי היישובים הסמוכים למושב ביצרון המבקשים להגיע ליישוב בני עייש – גם אלו נאלצים לעבור בכביש הפנימי של ביצרון בכדי להגיע לבני עייש. עם סלילת הכבישים העוקפים הם ישמשו ככבישים מקשרים ליישובים, ובכך יתייתר הצורך להשתמש בכבישים הפנימיים.

עוד פרוייקטים שבהם תשקיע המועצה כספים בשנה הקרובה: שדרוג תשתיות ביישובים – 1.86 מיליון שקלים; השקעות שונות במרכזי היישובים – 3.9 מיליון שקלים; הקמת מגרש ספורט במושב נווה מבטח – 819 אלף שקלים; פיתוח מרכז המושב גבעתי – 1.3 מיליון שקלים; ובניית שלושה מועדונים ביישובים כפר אחים, עמונים וביצרון בעלות של 4.5 מיליון שקלים בסך הכל.

מתוך תקציב פיתוח של 72.1 מיליון שקלים, המועצה צפויה לקבל מגופים שונים, בהם משרדי ממשלה, סכום של 44.9 מיליון שקלים, ואילו עוד 27.2 מיליון שקלים יגיעו מיתרת קרן הפיתוח של המועצה משנת התקציב הקודמת.

לחץ להמשך קריאה