צור עימנו קשר

חדשות

תרחיש האימים: רעידת אדמה תגרום לעשרות הרוגים בעיר

פורסם

בתאריך

בתרגיל שנערך בשבוע שעבר בעיר נערכה העירייה לתרחיש במסגרתו רעידת אדמה קשה מכה בישראל. על פי התרחיש של פיקוד העורף, במקרה קיצוני ייהרגו עשרות מתושבי העיר, בניינים ייהרסו ומאות ייפצעו בדרגות שונות

במקרה של רעידת אדמה קשה בישראל, קריית מלאכי תספוג נזק כבד, שיכלול עשרות בניינים הרוסים, בעיקר בשכונות הוותיקות בעיר, וכן עשרות הרוגים ומאות פצועים בדרגות פציעה שונות. כך עולה מתרחיש של פיקוד העורף אליו נערכו בעירייה במסגרת תרגיל מיוחד בשבוע שעבר.
במסגרת התרגיל, נדרשה העירייה לבחון את דרכי התגובה הרצויה במקרה של רעידת אדמה חריגה בישראל. בין היתר, תידרש העירייה במקרה שכזה לפעול לארגון זירות לפינוי פצועים, למתן הנחיות לתושבים ולמתן פיתרון לאלפי מחוסרי קורת הגג שיאבדו את בתיהם בעקבות רעידת האדמה. לפי התרחיש, בשכונות קיבוץ גלויות, הרצל וויצמן, הנחשבות לשכונות הישנות ביותר בעיר שהבניינים בהן נבנו כבר בשנות השישים, ייהרסו בניינים רבים, חלקם באופן מוחלט וחלקן באופן חלקי. אגפי העירייה השונים נדרשו למתן פיתרונות מיידיים במסגרת התרגיל למגוון סיטואציות שהונחו בפניהם, כאשר בתום סימולציה שנערכה התקיימה ישיבת הפקת לקחים, שבה העבירו אנשי פיקוד העורף את הערותיהם ביחס להתנהלות העירייה. התרגיל נערך בהשתתפות כל מנהלי האגפים של העירייה, ובראשותו של ראש העירייה אליהו זוהר והמנכ"ל, תמיר היזמי.
התרגיל הארצי שהתקיים במהלך כל אותו השבוע בחן את מוכנות הרשויות הארציות בארבע רמות: הדרג המדיני ודרגי המטה, דרגי הביצוע ברמה הארצית, דרגי הביצוע ברמה המחוזית ודרגי הביצוע ברמה המקומית. במהלך התרגיל הארצי, התבצעו תרגילי מטות, שולחנות עגולים, דיונים מקצועיים ותרגילי שטח, המביאים לידי ביטוי את השיח המקצועי של הגורמים הפועלים במרחב הארצי.
גם תאגיד המים "תמר", האמון על מערכות המים והביוב של קריית מלאכי, השתתף בתרגיל, שהתקיים במקביל ברשויות רבות ברחבי הארץ. אנשי התאגיד קיימו תרגיל משלהם בבני עייש ובגדרה, שני יישובים נוספים עליהן התאגיד אחראי. אנשי התאגיד פתחו תחנת חלוקה, כחלק מהתרגיל ובמטרה לאפשר לכלל הגופים המשתתפים את איכות הציוד ורמת המוכנות למקרה שתהיה דרישה לחלוקת מים באירוע חירום.
בתרגיל, שכולו מוקדש לקידום ושיפור מוכנות המרחב הארצי לתרחישי רעידת אדמה, נועד לבחון את הרשות המבצעת ונספחיה, במקרה זה תאגיד המים האחראי על אספקת שירותי המים לאוכלוסייה, ביניהם המודעות לפרוטוקולים קיימים, מוכנות והיערכות משולבת בין-ארגונית והבהרת תחומי אחריות בפיקוד ושליטה. ברמת המאקרו, נועד התרחיש לבדוק את הרציפות התפקודית של הרשות המבצעת, שיפור תהליכי קבלת ההחלטות לצורך תעדוף המשאבים המקומיים ודרישת המשאבים הלאומיים, וכן בחינת גיבוש תמונת מצב האוכלוסייה והשפעתה על תהליך קבלת ההחלטות.
"במי תמר חשוב לקחת חלק פעיל בתרחיש ההכנה למקרי חירום של פיקוד העורף. כגוף המספק שירותים חיוניים לאוכלוסייה", אמרו בהנהלת תאגיד "תמר". "אנו מרגישים אחריות רבה במתן השירותים ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש העלול לפגוע בפעילותינו".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.