צור עימנו קשר

המושבים

"תקציב מתחשב בצורכי התושבים"

ראש המועצה אדיר נעמן וחברי המליאה השונים הצביעו השבוע בעד תקציב המועצה האזורית שפיר- שיעמוד על סכום של 120,795 מיליון ש"ח. "לתקציב החדש השפעה אדירה על כל בית ועל כל משפחה במועצה", אמר ראש המועצה נעמן. הבשורות המרכזיות: חיזוק הקשר בין המועצה לתושבים והקמת מנגנון חדש לפיתוח כלכלי וצמיחה

פורסם

בתאריך

בישיבה מיוחדת שהתקיימה ביום שני השבוע, רגע לפני סיומה של שנת 2018, אישרה מליאת המועצה האזורית 'שפיר' את תקציב המועצה השוטף לשנת 2019 שיעמוד על סכום של כ-120,795 מיליון שקלים. השנה יגדל התקציב בתשעה מיליון שקלים, המשקפים גידול של כ-%7 ממסגרת התקציב אשתקד ויתורגמו לתוספת מגוון שירותים רחב לתושב ועלייה ברמת השירות והאיכות. כל זאת, ציינו במועצה, בנוסף לתקציבי פיתוח נוספים המושקעים בתשתיות ופיתוח היישובים.
במהלך הדיון בהצעת התקציב חשף ראש המועצה, אדיר נעמן, כוונה לחולל שני שינויים משמעותיים בשנה הקרובה: הקמת חוליה מקשרת בין התושבים לבין המועצה על כל מחלקותיה, הנגשת השירות של המועצה אל התושב ושיפור מנגנון הפיתוח של המועצה. לצורך כך, הנחה להקים מערכת מוניציפלית של פיתוח כלכלי וצמיחה, שתפעל לצד הטיפול בעניינים השוטפים של המועצה על מנת להרחיב את זרועות המועצה ואת יכולותיה בתחומים רבים ומגוונים יותר. ראש המועצה הבטיח להשקיע בשנה הקרובה יותר בתושב באמצעות שיפור מערכת החינוך, בבנייה ותשתיות בתוך היישובים ובייעול ושינוי תהליכים בתוך המועצה, זאת במטרה להעניק לתושבים שירות איכותי, מהיר וטוב יותר.
עיקר התקציב מיועד לחיזוק הקשר של התושב עם המועצה באמצעות סל שירותים מגוון: בחינוך הפורמלי והבלתי פורמאלי יגדל התקציב ויעמוד על כ- 65 מיליון שקלים, המהווים כ-%55 מסך תקציב המועצה. המועצה תשקיע יותר משאבים מתקציבה השוטף על מנת למלא אחר הפערים והצרכים הממשיים של מערכת החינוך, הכוללים השלמת שירותים למוסדות החינוך, כגון: רכישת ציוד, ריהוט, מיזוג, שיפוץ וחידוש מבני חינוך, מפעל הזנה, פרוייקט תקשוב, קרב, תוכניות התערבות, הסעות וליווי לחינוך המיוחד, סיוע רפואי וצמוד ועוד. בנוסף החלה בניית מבני גנים חדשים בהרחבות המועצה.
כחלק מתקציבה השוטף של המועצה, מפעיל המתנ"ס פעילות תרבותית קהילתית למגוון אוכלוסיות המועצה, החל מגיל מעון ועד לגיל השלישי. השירות כולל הפעלת מעונות יום, הפעלת חוגים, פעילות ספורט ותרבות לילדים, נוער ומבוגרים. מלבד אלו, מפעיל המתנ"ס מגוון תוכניות הנותנות מענה איכותי לאוכלוסייה הוותיקה ביישוביי המועצה. כמו כן, בתקציב יועדו משאבים נוספים להעצמת מרכז הצעירים המספק מענה לצעירים בין הגילאים 18-40 במרכזים האזוריים השונים.
אחת מאבני היסוד של התקציב השנה היא השקעה בשירותים החברתיים במסגרת המחלקה לשירותים החברתיים. מעל 13 מיליון שקלים יושקעו במתן שירותים לכלל האוכלוסייה: ילדים, נוער, אזרחים וותיקים ואוכלוסיות מיוחדות.
לראשונה יועד גם תקציב פיתוח לעידוד יזמות מקומית של ועדי היישובים, וכן חל גידול בסל השירותים המועבר לישובים מתוך מגמה לחזק את ועדי היישובים. סעיף זה, מגדיל את היקף הפעילות של סל השירותים ב-%20.
"יש לתקציב הזה השפעה אדירה על כל בית ועל כל משפחה במועצה", אמר ראש המועצה אדיר נעמן השבוע. הוא הוסיף כי "באמצעות התקציב אנו קובעים כיצד תיראה מערכת החינוך שלנו, כמה נשקיע בנראות היישובים, בתשתיות, באירועים, בחינוך הבלתי פורמלי, בתרבות, בספורט, בשירותים החברתיים, באזרחים הוותיקים, באיכות הסביבה, בביטחון האישי ועוד".
נעמן ציין כי "המגמה הראשונה שלי הייתה להפוך את התקציב לתקציב חברתי ומתחשב יותר בצורכי התושבים. אני יכול לבשר לכם בשמחה שבעקבות השינויים שנעשו בתקציב נשקיע בשנה הקרובה יותר בתושבים באמצעות שיפור מערכת החינוך שלנו, נשקיע בבנייה ותשתיות בתוך היישובים ונדאג לייעול ושינוי תהליכים בתוך המועצה, כדי להעניק לתושבים שירות איכותי, מהיר וטוב יותר".
בסיום דבריו הודה ראש המועצה לגזברות המועצה על העבודה המאומצת שנעשתה כדי להתאים את התקציב לחזון שלו, ולחברי המליאה שהביעו תמיכה מלאה בתקציב החדש ואישרו אותו פה אחד.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.