צור עימנו קשר

חדשות

פיקוח בלי פקחים

מחלקת הפיקוח העירונית איבדה בשבועות האחרונים את שתי פקחיות השטח שלה, בתאל וטוני, שטוענות ליחסי עבודה בלתי אפשריים תחת מנהל המחלקה ציון מלכה: "הוא היה מחפש אותנו". מלכה בתגובה: "מדובר ברדיפה. אנשים לא יודעים לקבל ביקורת"

פורסם

בתאריך

אם גם אתם חניתם השבוע את הרכב במרכז העיר ושכחתם להפעיל את הפנגו או להפיק כרטיס חניה- אתם צריכים לומר תודה גדולה למחלקת הפיקוח של העירייה על כך שסביר כי לא קיבלתם דו"ח חניה כחוק.
מאז תחילת חודש דצמבר, לוקה מחלקת הפיקוח במחסור חמור של פקחי חניה, זאת לאחר ששתי העובדות העיקריות של המחלקה, שהיו אמונות על סיורי השטח הרגליים ומתן הדוחות לרכבים השונים, עזבו את עבודתן והותירו את המחלקה ללא יכולת פיקוח ממשית.
הראשונה, שעבודתה הסתיימה ביום חמישי שעבר (30.11), היא הפקחית טוני, שפוטרה ממחלקת הפיקוח באופן רשמי לאחר למעלה משנה של עבודה- תחילה בשיטור העירוני ולאחר מכן כפקחית חניה. "עבדתי קרוב לחצי שנה בתור פקחית, אך לפני כחודשיים פנו אליי המנכ"ל ומנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, ודרשו שאעבור לשיטור העירוני. כאשר הסברתי שאני חוזרת בתשובה ומנהלת אורח חיים דתי, ושבהתייעצות עם הרב שלי נמסר לי כי אסור לי לעבוד, הם החליטו לפטר אותי", טענה השבוע טוני בשיחה שערכה עם "המקור", במהלכה גם הסבירה את ההליך שעברה אל מול בכירי העירייה: "מיד החליטו לערוך לי שימוע, בו נכחו היועצת המשפטית, מנכ"ל העירייה, מנהל המחלקה, וייצוג שלי על ידי ועד העובדים. במהלך השימוע הוועד ניסה להציג את הסיבות להשאיר אותי בעבודה, אך מהר מאוד המנכ"ל דאג לעצור אותם, כאילו עורכי השימוע באו עם החלטה מהבית. הם טענו כי סיום ההעסקה הגיע מכיוון שסירבתי לעבור שוב לשיטור העירוני, אבל אני יודעת שבסופו של דבר החליטו לפטר אותי כי אני שומרת שבת ותו לא".
לטענתה של טוני, מי שדחף לפיטוריה היה לא אחר מאשר מנהל מחלקת הפיקוח, ציון מלכה, שספג ביקורת גם מהפקחית השנייה שעזבה את המחלקה, בתאל, שהתפטרה לאלתר לפני כשבועיים. "הוא (ציון, ה"ה) פשוט היה מחפש אותנו. היינו מגיעות למשרד על מנת לשתות מים שלא בהגדרת ההפסקה, והוא פשוט היה מעיף אותנו משם. מגיעות לשירותים, לקפה- ישר מכתב לתיק האישי", מספרת בתאל, וזוכה לגיבוי גם מהפקחית המפוטרת טוני, "אני זוכרת מקרה שיצאתי לשטח וחזרתי אחרי 10 דקות כי הייתי צריכה לעשות את הצרכים שלי. ציון בתגובה כתב לי מכתב לתיק האישי על כך שעזבתי את המשמרת. זה היה לא רציני, ההתנהלות איתו הייתה בלתי אפשרית".
בשיחה עם "המקור", טען מלכה עצמו כי מדובר במסע רדיפה מתוכנן של השתיים, ואף של גורמים שעובדים כעת בעיר, נגדו "אני יודע מצוין מאיפה זה מגיע. תפקידי הוא לדאוג לסדר בעיר, כך שלא יכול להיות שאאפשר לפקחית להגיע לפני זמן המשמרת שלה ולסיים חצי שעה לפני סיום יום עבודה. אם אני מעיר ואנשים מחליטים לקחת את זה למקום של התנכלות אזי שצר לי מאוד. אנשים כנראה לא יודעים לקבל ביקורת", אמר מלכה, שהוסיף וטען כי העובדות המדוברות בכתבה היו מרשות לעצמן מעבר למתקבל על הדעת, "אני מוכן לפתוח את התיק ולהציג את הדברים. מעולם לא נכנסתי לקטנות האלה. הן פשוט היו מרשות לעצמן להיות במשרד יותר מאשר בשטח, והמכתבים לתיק האישי הגיעו אחרי אינספור הערות ואחרי שנתפסו ישנות בתוך המשרד".
בנוגע לפיטורי העובדות, מספר מלכה כי הוא היה דווקא זה שנלחם על מנת שיישארו בעבודתן, "המנכ"ל דרש לפטר את טוני עוד בזמן שהייתה חלק מהשיטור העירוני. על מנת שלא תסיים את עבודתה, נלחמתי להעביר אותה לפיקוח. משהיה צורך להעביר אותה לשיטור, הסברתי לה שאנסה לעזור לה בנושא השבתות, אך היא החליטה שהיא לא מוכנה לעבור ופוטרה".
כעת, מחפשים במחלקת הפיקוח עובדים חדשים שיקלטו על מנת למלא את המקום שהותירו הפקחיות היוצאות, כאשר כבר בסוף ספטמבר הוציאה העירייה מכרז לצורך קליטת פקח חדש למחלקת הפיקוח.
"כרגע גייסנו פקחית אחת ויש לנו את השיטור העירוני שעושה את תפקידו בצורה הטובה ביותר. גם הוא רשאי לחלק דו"חות באזורים המסומנים", סיכם מלכה.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. תושב מרוצה

    28/12/2017 ב 13:31

    ישר כוח למנהל הפיקוח… בתאל הבטחתי לך שתפוטרי פוטרת עם הזנב בין הרגלים
    לגבי טוני ילדה מקסימה עם לב מדהים וענק שבאמת עזרה להסביר לאנשים

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.