צור עימנו קשר

נדל"ן

תכנית ההשתלטות

תושבי בלוק 84 בשכונת הרצל פנו השבוע למערכת "המקור" וטענו כי אחד הדיירים, הגר בדירת אימו בבניין, השתלט על המקלט הציבורי והפך אותו לבית כנסת. בנוסף טענו, כי הוא תחם את הכניסה לבניין במטרה להקים במקום מועדון קהילתי. "פנינו לעירייה אך לא נעשה דבר. לא רוצים לחשוב מה יקרה אם תפרוץ מלחמה"

פורסם

בתאריך

תושבי בלוק 84 בשכונת הרצל, השוכן בסמוך לאצטדיון העירוני בעיר, פנו השבוע ל-"המקור" וטענו כי תושב העיר החליט לפלוש לשטח ציבורי בחצר הבניין בו הם מתגוררים ותחם אותו לצרכיו הפרטיים.
לטענתם, הבחור סגר בלבנים את חזית הכניסה לבניין ואף הפך את המקלט הציבורי לבית כנסת המשמש את תושבי השכונה האחרים.

תחילת הסאגה לפני מספר חודשים, אז הגיע התושב לשכונה והחל לפלוש, כך לטענת הדיירים, אל המקלט השכונתי ולקיים בו תפילות. כאשר פנו אליו התושבים, הוא טען בפניהם כי מדובר במצווה, וכי מי שייצא נגדו "יהיה לו חשבון עם אלוקים". עוד טענו כי לאחר שהוכנסו אל המקלט ספרי קודש החל התושב לנעול אותו באופן קבוע, מה שהפך את הבעיה מגאוגרפית לביטחונית, "כאשר הוא בא ואמר לדיירים שיהיה להם עסק עם אלוקים מרביתם נרתעו. הוא הצליח להפחיד אותם ולקבל את השתיקה של כולם", מספר גיא (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת), שמוסיף כי נעילת המקלט הייתה רק סנונית ראשונה. "את נושא בית הכנסת עוד קיבלנו, אבל כעת הוא התחיל לסגור את כל המתחם, ומתכנן להקים כאן מועדון", הוסיף.

לטענתו של הדייר, אותו פולש החליט לסגור את המקלט ולהפוך אותו לבית כנסת, כאשר הוא עצמו כלל לא נחשב דייר הבניין. "הבחור פלש לדירת אימו שנפטרה, ונמצאת כעת בבעלות חברת 'עמידר'. האבסורד הכי גדול הוא שבא בנאדם שלא היה גר כאן מספר שנים, משתלט על בית שהיה שייך לאמו ומחליט לשנות כללים בתוך השכונה", אמר גיא.

לטענת הדיירים שנכחו במקום בעת סיור של מערכת "המקור" בשכונה, החל בשבועות האחרונים הפולש לתחום את סביבת הבניין והציב בכניסה אליו לבנים, זאת במטרה, כך על פי הדיירים, להקים במקום מועדון מיוחד- צעד שכמובן נעשה ללא הסכמת דיירי השכונה ובניגוד גמור לחוק, "הוא החליט לבנות חומה מסביב לבניין למרות שלא קיבל את האישור של כל הדיירים. כאשר ביקשנו ממנו להוריד את זה זכינו לאיומים. הוא מתכוון להקים כאן מועדון שיפעל בשעות הלילה. יש כאן דיירים עם ילדים שלא מעוניינים לשמוע מוזיקה מתחת לחלון כל ערב. אנחנו חסרי אונים", אמר גיא.

אובדי עצות, פנו תושבי השכונה אל העירייה במטרה שזו תפעל להריסת הבנייה הבלתי חוקית בכניסה לבלוק, אולם לטענתם- טרם קיבלו תשובה קונקרטית בנושא, "פנינו כבר לפני חג הפסח אל העירייה. הבטיחו לנו שיבואו לטפל בזה, אך בפועל עברו כבר מספר שבועות ולא נעשה דבר. אנחנו לא רוצים לחשוב מה יקרה אם תפרוץ מחר בבוקר מלחמה. העירייה חייבת לפעול- ומהר", אמרו דיירים.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הוצא צו הפסקת עבודה לפני כחודש למרות זאת הפרו אותו , מהנדס העיר נועם רווחה הגיע למקום צילם את המשך הבניה ושוחח עם מפר הצו שעבר על החוק. במהלך השיחה סיכם רווחה עם מפר הצו שהוא הורס את הבניה הבלתי חוקית, במקביל בימים אלה מכינים כתב אישום  בגין עבירה זו".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.