צור עימנו קשר

חדשות

תיכון בסחרחורת: מנהל רביעי בתוך פחות משנה

פורסם

בתאריך

אחרי אריה ברנע ואלי גבאי, גם חזי שגיב עוזב את התיכון האזורי באר טוביה – בתום שנת לימודים אחת בלבד וכשברקע טענות ביחס התנהלותו. השבוע בחרה המועצה את רוני ארז – שניהל בעבר את התיכון הארצי למדעים ואומנויות – לתפקיד המנהל החדש

שוב יש לתיכון האזורי בבאר טוביה מנהל חדש: רוני ארז, לשעבר מנהל התיכון הישראלי למדעים ואומנויות, מונה השבוע לתפקיד המורכב לאחר שוועדת המינויים של המועצה האזורית באר טוביה בחרה בו מבין כלל המועמדים שניגשו למכרז. ארז יחליף בתפקידו את חזי שגיב, ששימש במשך שנה אחת בלבד כמנהל, עד השבוע. ארז יהיה המנהל הרביעי המשמש בתפקיד בתוך שנה אחת בלבד.
כזכור, המנהל לשעבר חזי שגיב מונה לתפקיד במסגרת מינוי מיוחד, לאחר שהמנהל הקודם של בית הספר, אלי גבאי, התפטר מתפקידו. גבאי, שנבחר במסגרת מכרז לנהל את התיכון לקראת ראשית שנת הלימודים שהסתיימה בשבוע החולף, ביקש לעזוב זמן קצר לאחר מכן עקב נסיבות אישיות ועימותים שנרשמו בינו לבין הורים ומורים בבית הספר. לאחר מכן החליטה המועצה למנות את שגיב, טייס חיל האוויר לשעבר, לתפקיד המנהל וזאת מבלי לקיים הליך מכרזי נוסף כמקובל.
לפני כחודש וחצי חשף "המקור" כי המועצה פרסמה מכרז חדש לניהול התיכון. עם זאת, נטען על ידי גורמים בוועד ההורים ובמועצה כי מדובר בהליך בירוקרטי מקובל, וזאת עקב העובדה ששגיב מונה לתפקיד במסגרת מינוי מיוחד לאחר התפטרותו של גבאי, ולא נבחר אליו במכרז.
אל המכרז החדש ניגשו מספר מועמדים, ולבסוף, מבין כולם, נבחר ארז. "הרזומה שלו היה יוצא דופן לטובה, ויש לקוות שהפעם זה יעבוד כמו שצריך, שלא כמו בפעמים הקודמות", אמר השבוע גורם באגף החינוך במועצה. כידוע, המנהל המיתולוגי של התיכון, אריה ברנע, עזב את תפקידו בסוף שנת הלימודים הקודמת, במה שנתן את האות לסחרור בתיכון הענק, שמונה כיום כאלפיים תלמידים.
הרזומה של המנהל החדש אכן מרשים. הוא בעל תואר שני בפילוסופיה ובפסיכולוגיה, וניהל בעברו במשך 10 שנים את התיכון הישראלי למדעים ואומנויות בירושלים, ונחשב למומחה בתחום המצויינות החינוכית. "המועמד הכי טוב ואיכותי נבחר, נקווה שזה יבוא לידי ביטוי גם בעשייה היומיומית בבית הספר", אמר גורם במועצה בהתייחסות לנושא. ארז צפוי להתחיל את עבודתו באופן כמעט מיידי, ויחל להכין את התיכון לקראת שנת הלימודים הבאה.
בקרב אנשי התיכון, ההורים ואפילו כמה מאנשי המועצה קיבלו רבים בהפתעה את עזיבתו של שגיב. בתחילה, ההערכה הרווחת הייתה כי שגיב ייבחר מחדש לתפקיד, וזאת על רקע ההיכרות והניסיון עם התיכון, אותו צבר בשנה האחרונה.
אלא שבשבועות האחרונים נרשמו חילוקי דעות בין המנהל היוצא לבין חלק מהצוות המקצועי שלו, כאשר גם בוועד ההורים לא רוו נחת מהתנהלותו של שגיב. "היו דברים טובים שהוא עשה בבית הספר, והיו גם דברים פחות טובים", אמרה השבוע ל"המקור" אחת מחברות ועד ההורים. "בסוף, אחרי שהוא עזב, צריך פשוט להגיד לחזי תודה על כל מה שעשה ולהניח ליתר הדברים".

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    29/06/2017 ב 05:54

    חבל, בתור הורה ראיתי את בית הספר רק פורח בניהולו של שגיב . חבל שעקב סיכסוכים פנימיים התלמידים מפסידים מנהל משכמו ומעלה

  2. אלגרה זנדני

    28/06/2017 ב 11:29

    מנהל שחושב שהוא נמצא בצבא ומתייחס בזלזול לתלמידים זה לא המקום שלו אני אישית שמחה מאוד שהוא עזב מי שלא יודע ולכבד ומחפש רק שיכבדו אותו להיות מנהל בית ספר זה לא תפקידו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.