צור עימנו קשר

חדשות

ריענון משפטי

הביקורות סביב תפקודה של היועצת המשפטית ממשיכות להישמע מהקואליציה ומהאופוזיציה, ומאלצות את זוהר לשקול את צעדיו בנושא. "ראש העירייה אמר שיש לו כבוד והערכה לעידית, אבל הוא מתכוון לבדוק את האפשרות להחליף אותה. בכל מקרה הוא שואף שזה יבוא מצידה", אמר אחד ממקורביו בשבוע שעבר, אך בעירייה נבהלו מהתגובות והוציאו הודעה רשמית לפיה אין לראש העירייה כוונה להחליף את עידית. מבולבלים? גם אנחנו

פורסם

בתאריך

האם ביקורת קשה מצד נבחרי הציבור בקרית מלאכי עשויה לגרום לסיום העסקתה של היועצת המשפטית של העירייה, עו״ד עידית יפת? לאחרונה התגברה הביקורת מצד חברי מועצה נגד היועצת המשפטית, כאשר מעבר לביקורת מצד האופוזיציה, מושמעת ביקורת גם מצידם של חברי הקואליציה באוזניו של ראש העירייה, אליהו זוהר, ראש העיר, שמעדיף לעת עתה להתעלם מהרחשים אולם עשוי בקרוב לשנות דפוסי התנהגות ולרענן את השורות בשלכת הייעוץ המשפטי.
לטענת מקורבים לראש העירייה, האחרון מעניק גיבוי ליועצת המשפטית ודוחה (לפחות כלפי חוץ) את הביקורות נגדה, זאת במטרה לשמור על כבודה ומעמדה. אולם, כך גרסו, גם זוהר מודע לביקורת ולחוסר שביעות הרצון של חבריו בקואליציה מהתנהלותה של היועמ"ש בהווה ובעבר. ל"המקור" נודע כי גורמים בקואליציה הטיחו לאחרונה בפני זוהר האשמות כבדות כנגד היועצת יפת, אך נתקלו בניסיונות הרגעה מצידו של ראש העירייה. עם זאת, ציין בפניהם זוהר כי הוא גיבש תכנית לביצוע ריענון בתפקיד הייעוץ המשפטי, אותה עשוי להוציא אל הפועל לקראת סוף השנה הנוכחית במטרה להגיע להסכמה ולהיפרדות ברוח טובה.
"ראש העירייה אמר שיש לו כבוד והערכה לעידית. הוא גם הבהיר שחלק מהביקורות שמגיעות מחברי המועצה לא אמורות להגיע לתקשורת גם אם הן נכונות, והוסיף שצריך לכבד אחד את השני כיוון שלא הכל פוליטיקה", אמר בשיחה עם "המקור" אחד ממקורביו של זוהר.
גורם בכיר בעירייה, שהטיח לא אחת ביקורת נוכח תפקודה של היועמ"ש, אמר השבוע כי "העירייה זקוקה ליועץ משפטי חדש, ברמה הגבוהה ביותר שיש עם הרבה רעב ובמיוחד אחד שיהיה סוג של קונצנזוס לגבי היכולת המקצועית. לא כולם צריכים לאהוב את היועץ המשפטי, אבל כולם צריכים להעריך את היכולות המקצועיות והאישיות שלו".
בכיר אחר, אף הוא מהקואליציה, אמר כי: ״עידית התקבלה לתפקיד עם 60 אחוז משרה בתקופה של ליאור קצב. מוטי מלכה כראש העיר העלה לה את המשרה ל-100 אחוז בלי לקיים מכרז חדש. האם יכול להיות שהיא התמנתה לכאורה בלי מכרז חדש? זה אבסורד הרי, שהיועצת המשפטית, הנציגה של היועץ המשפטי לממשלה, מי שאמורה להיות שומר הסף של החוק, מונתה למאה אחוז משרה בלי מכרז חדש. יתכן ואלה שויתרו על השתתפות במכרז הראשון שהיה על 60 אחוז משרה היו מתמודדים אם היו יודעים שהוא יגיע למאה אחוז משרה בלי מכרז חדש. איפה הנראות הציבורית?", ציין הבכיר.
אגב, עם כל הכבוד לביקורת, השאלה הגדולה היא היכן היו חברי המועצה בשנים האחרונות, ומדוע רק כעת הם מבקרים את העובדה שלא נעשה מכרז על הגדלת אחוז המשרה. ״הביקורת כעת נובעת בשל מערכת היחסים בין היועצת לחלק לא קטן מחברי הקואליציה, שאפשר לומר בלשון עדינה שהיא 'לא טובה'. יש בעיה לא חדשה בנוגע להתנהלות של היועצת וראש העיר חייב לקבל החלטה בנושא״, ציין גורם פוליטי מקומי בשיחה עם "המקור" השבוע.
אגב, מקורב אחר לזוהר, ששמע על הרחשים סביב תפקודה של היועצת המשפטית, ציין אף הוא כי זוהר שומע את הביקורת מבית. "הוא מתכוון לבדוק את האפשרות להחליף את עידית, אבל הוא שואף שזה יבוא מצידה. ראש העיר לא מהפוליטיקאים שמפטרים ומעיפים מהר, הדבר הכי טוב שיכול להיות עבורו זה שהיועצת תסכם על מועד פרישה מרצון״, סיכם מקורבו של זוהר.

אגב, אמש (שני) הוציאו בעירייה "הודעת הבהרה" נוכח המידע המובא בכתבה, וציינו כי "בימים האחרונים פורסם בטעות כי ראש העיר מתכוון להחליף את היועצת המשפטית עו"ד עידית יפת-לוי". בעירייה גם הוסיפו את תגובתו הרשמית של ראש העירייה, שאמר כי "אין לי כל כוונה להחליף או להעביר מתפקידה את היועצת המשפטית של העירייה. עידית משמשת שנים רבות בתפקיד והיא שותפה לקידום פרויקטים רבים שנעשו בשנים האחרונות בעיר. היא מבצעת את תפקידה במקצועיות רבה, במסירות, ובאחריות לשביעות רצוני המלאה ולשביעות כל מערכות העירייה".

אז למי להאמין, לבכירי הקואליציה של השבוע שעבר או לתגובתה הרשמית של העירייה השבוע? שאלה טובה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.