צור עימנו קשר

חדשות

קק"ל הודיעו: הגענו להסדר עם משרדי הממשלה

יו"ר קק"ל, דני עטר, שוחח בתחילת השבוע שעבר עם חברי מועצת העיר והודה להם על התמיכה במאבק מול משרדי הממשלה. "אני רוצה לבשר לכם שהגענו להסדר טוב. אני מודה לכם על התמיכה בנו", אמר עטר.

פורסם

בתאריך

ברשויות המקומיות יכולים לנשום לרווחה: הסכם פשרה שנחתם בשבוע שעבר בין המדינה לבין הקרן הקיימת ביטל את כוונת המדינה להלאים את קק"ל, וקבע כי הקרן תמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית.

בכך, למעשה, חזרו ההסכמים השונים בין קק"ל לרשויות מקומיות שונות להיות רלוונטיים, והכוונה להשקיע סכומים לא מבוטלים ברשויות אלו נותרה על כנה.

כזכור, לפני כשבועיים התבשרו ברשויות השונות ברחבי הארץ  כי כל ההשקעות המתוכננות על ידי קק"ל נמצאות בסכנת ביטול, בהן גם ההשקעות שתוכננו להיות מועברים לטובת פיתוח העיר קריית מלאכי. "לצערי הרב כל העבודה האדירה אשר הושקעה במהלך השנתיים האחרונות תרד כנראה לטמיון", אמר אז חבר המועצה, יוסי סולימני, שהזמין בעבר את יו"ר קק"ל דני עטר לביקור בעיר, ביקור שלאחריו אושרה הקצאת שני מיליון שקלים מקק"ל לטובת פיתוח העיר. "אני קורא לראש הממשלה ולכל שריו, כמו גם לכל חברי הכנסת, לא לתת יד למהלך כוחני ודורסני שכזה", הוסיף סולימני.

גם ראש העירייה, אליהו זוהר, לא נותר אדיש לסכנה המרחפת מעל חשבון הבנק של רשויות מקומיות רבות ברחבי הארץ, ויצא יחד עם ממלא מקומו, שמעון חזן, אל בניין הכנסת בירושלים במטרה להביע תמיכה פומבית במאבקה של הקרן הקיימת כנבד חוק מיסוי קק"ל.

בשבוע שעבר, כאמור, הסתיימה הסאגה בהסכם פשרה בין הצדדים, במסגרתו תעביר קק"ל סכום של 1.8 מיליארד שקלים למדינה בשנתיים עד שלוש השנים הבאות. בתמורה, תבוטל יוזמת חוק מיסוי קק"ל. "שמחתי לשמוע על הסכם הפשרה. בעקבותיו, ימשיכו שיתופי הפעולה של קרית מלאכי עם קק"ל והעומד בראשה, דני עטר. בהזדמנות זו אני רוצה להודות גם לחברי, ראש המועצה האזורית שפיר וחבר דירקטוריון קק"ל, אשר אברג'ל, אשר העלה להצבעה החלטה שהכניסה את קרית מלאכי לפרויקט פיתוח, הכולל את הקמת בית קק"ל בעירנו. יחד נמשיך את העשייה לטובת קרית מלאכי", אמר ראש העירייה, אליהו זהר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.