צור עימנו קשר

המושבים

קובי אביבי עשוי להכריז על התמודדותו לראשות המועצה בראשון לפברואר

מזכיר המועצה, שעל התפטרותו דווח לראשונה ב"המקור" בחודש שעבר, יסיים באופן רשמי את תפקידו בסוף ינואר 2018. גורמים במערכת הפוליטית מעריכים כי מיד לאחר מכן יודיע על התמודדות בבחירות מול ראש המועצה המכהן דרור שור. מקורביו: "מופעלים עליו לחצים כבדים לחזור בו מהתפטרותו, אבל הוא החליט סופית להתמודד"

פורסם

בתאריך

מזכיר המועצה האזורית באר טוביה, קובי אביבי, יעזוב את תפקידו בסוף חודש ינואר הקרוב. כך נודע ל"המקור". כזכור, לאחרונה הודיע אביבי על התפטרותו לאחר יותר משני עשורים בתפקיד מזכיר המועצה, אולם לא פירט את הסיבות לעזיבתו. עם זאת, בשיחות סגורות אמר אביבי כי התפטרותו נעשית נוכח כוונתו להתמודד על ראשות המועצה האזורית באר טוביה בבחירות שייערכו בעוד כ-11 חודשים בדיוק, ב-30 לאוקטובר 2018.
לטענת מקורביו של אביבי, בשבועות האחרונים, מאז שהגיש את מכתב התפטרותו, הופעלו עליו לחצים כבדים לחזור בו ולהמשיך לשמש כמזכיר המועצה. בשיחות סגורות שערך עם מקורביו, אמר אביבי כי הוא דחה לחלוטין כל הצעה שהונחה בפניו, וכי הוא גמר אומר בליבו להתמודד בבחירות הקרובות על תפקיד ראש המועצה. בסביבתו של אביבי אמרו כי הוא עשוי להודיע על כוונותיו הפוליטיות מיד לאחר שיעזוב את תפקידו, וייתכן כי יצהיר על התמודדותו כבר בראשון לחודש פברואר.
לפי הערכה של גורמים פוליטיים במועצה, אביבי עשוי להצליח ליצור הסכמה רחבה בין מתנגדיו של ראש המועצה דרור שור, בניסיון להקים גוש משמעותי שיפעל במטרה להחליף את שלטונו של שור, המכהן כראש המועצה מזה כ-14 שנים וצפוי לבקש שוב את אמון הציבור.
עם זאת, גורמים פוליטיים העריכו כי מלבד אביבי יודיעו על מועמדותם מספר פוליטיקאים נוספים הרואים עצמם אלטרנטיבה לשלטונו של שור. בין היתר, הוזכר שמו של סגן ראש המועצה שלמה שמאי, וכן שמו של חבר המועצה לשעבר מטעם בית עזרא, איציק גרשון. עם זאת בכל הקשור לשמאי הרי שבימים אלו עדיין מתנהלת נגדו חקירה פלילית, דבר שעשוי להפריע לכוונותיו – אם ישנן – להתמודד על תפקיד ראש המועצה.
"יש היום תחושה שישנו רצון בציבור להחליף את ההנהגה אחרי 15 שנים. אם תיווצר הסיטואציה המתאימה, אפשר להיכנס לוואקום הזה", אמר ל"המקור" בחודש שעבר גורם פוליטי בכיר הבקיא בענייני המועצה. לדבריו, למזכיר המועצה אביבי יש את היכולת לסחוף אחריו גוש כזה, וזאת נוכח קשריו הטובים עם מרבית ראשי היישובים בחלקה המערבי של המועצה. "במשך שני עשורים הוא בא במגע עם הציבור, הוא יכול להשיג תמיכה מאסיבית גם מהיישובים במערב המועצה וגם מאלה במזרחה", סיכם הגורם הפוליטי שביקש להיוותר בעילום שם.
עם זאת, ישנם גורמים פוליטיים אחרים הרואים באביבי שלוחו של שור. "אם נחליף ראש מועצה כושל אחד במי שהיה השליח שלו, מה בדיוק עשינו בזה?", אמר גורם פוליטי אחר. "בכל השנים האלו אביבי, מתוקף תפקידו, שיתף פעולה עם שור והיה למעשה המנכ"ל של המועצה. אם המתנגדים של דרור אומרים שצריך להחליף אותו כי הוא ראש מועצה כושל, אז גם מי שעבד תחתיו בתפקיד כל כך בכיר כשל בתפקודו בדיוק כמוהו".

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. היושב במשרדי המועצה

    28/11/2017 ב 08:46

    זמנו של דרור שור בשלטון קצוב. באוקטובר הקרוב הוא מחוץ לבניין המועצה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.