צור עימנו קשר

בחירות 2018

אליאור עמר פורש מתפקידו כעורך "המקור" לצורך כניסה לפוליטיקה

פורסם

בתאריך

עמר שימש בתפקיד מזה כשלוש שנים וחצי. מחליפו יהיה אלירן זילכה, ולתפקיד הכתב הראשי גוייס חן קינן. עמר: "היו לי שנים מצויינות ב'המקור', ניהלנו מאבקים ציבוריים חשובים. אני עובר למקום בו אני מקווה להשפיע אפילו יותר"

לאחר שלוש שנים וחצי בתפקיד העורך הראשי של עיתון "המקור", הודיע השבוע אליאור עמר כי יפרוש בסוף החודש הנוכחי מתפקידו לצורך התמודדות במערכת הבחירות בקריית מלאכי בשנה הבאה. "המקור היה עבורי לבית במשך השנים האחרונות, עברתי בו כברת דרך ארוכה, מעניינת, מרתקת ומאתגרת ואני מודה לשותפיי בעיתון, לחבריי וכמובן לקוראים היקרים שראו בי וב'המקור' כתובת במשך שנות עבודתי בעיתון ובתקשורת המקומית בכלל", אמר השבוע עמר.
במקביל להצהרתו של עמר, הודיעה הנהלת העיתון כי מחליפו בתפקיד העורך הראשי יהיה אלירן זילכה, ששימש עד כה כמנכ"ל, כאשר לתפקיד הכתב הראשי מונה חן קינן. עמר ימשיך בעבודתו בעיתון בשבועיים הקרובים עד לסיום חפיפה עם מחליפיו. עמר הסביר כי עזיבת העיתון מתבקשת נוכח כוונותיו הפוליטיות, וכי יתמקד בשנה הקרובה במערכת הבחירות הקרבה.

את ההודעה על פרישתו מהתקשורת פרסם עמר בפייסבוק שלו. "מאז שהייתי יו"ר מועצת התלמידים בביה"ס 'הראל' ובתיכון 'עמל', העשייה הציבורית הייתה עבורי ערך עליון. כבר יותר מעשר שנים שאני נאבק מבחוץ על הערכים שאני מאמין בהם, למען העיר בה נולדתי ואותה אני אוהב אהבת אמת, קריית מלאכי. לאחר שנים מאתגרות בתקשורת המקומית, מלאות במאבקים עיקשים וחשובים לטובת האינטרס הציבורי ותושבי העיר, אסיים בע"ה בסוף החודש את תפקידי כעורך 'המקור', לטובת הזירה בה אפשר להשפיע אפילו יותר: הפוליטיקה המקומית", כתב. "אם תינתן לי ההזדמנות בעזרתכם, אני מאמין ביכולתי – יחד עם אחרים – להשפיע, לשנות, לתקן ולעשות לטובת הציבור הרחב דרך שולחן מקבלי ההחלטות ומתוך תחושת שליחות ומחוייבות אמיתית כלפי המשפחה הגדולה שנקראת קריית מלאכי. טובת העיר ותושביה היא מה שהניעה אותי לאורך כל שנותיי כעיתונאי, והיא גם מה שתניע אותי בעתיד, בדרך החדשה שבחרתי".

את דרכו בתקשורת המקומית החל עמר כבר בגיל 17, אז שימש ככתב תחום הנוער בעיתון "המקומון" בעריכתו של איציק רוזין ז"ל. לאחר פטירתו של רוזין מונה עמר לעורך על ידי בעלי העיתון דאז, ובהמשך הפך לבעליו. בנובמבר 2013 נטל פסק זמן מהתקשורת המקומית, וביוני 2014 מונה לשמש כעורך הראשי של "המקור", שראה אור לראשונה בסוף אותו החודש.
אמש (רביעי) אמר עמר: "היו לי שנים מצויינות ב'המקור', ניהלנו מאבקים ציבוריים חשובים ועקרוניים. פעלנו תמיד למען האינטרס הציבורי, לשמירה על שלטון החוק ולשוויון בפני החוק. זו הייתה בעיני עשייה חשובה, משפיעה והכרחית לייצוגו של האזרח הקטן מול הרשויות. כעת אני עובר למקום בו אני מקווה להשפיע אפילו יותר, ומשוכנע שמחליפיי ב'המקור' ישמרו על מעמדו של העיתון ככלי דמוקרטי מוביל".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.