צור עימנו קשר

חדשות

עלייה של 4% בזכאים לבגרות; 2.9% זכאים לתעודה מצטיינת

פורסם

בתאריך

לפי נתונים שפרסם משרד החינוך השבוע, אחוז הזכאות לבגרות בעיר בשנת תשע"ו עמד על 62%, לעומת 58.4% בשנה הקודמת. 3.9% מהתלמידים סיימו 5 יח"ל במתמטיקה, הרחק מהממוצע הארצי, ואילו בתיכון "אמית" אף תלמיד לא סיים תעודת בגרות מצטיינת. ראש העירייה זוהר: "גאה בהישגים, ההשקעה שלנו מניבה פירות"

כבר לא בשפל המדרגה: במחלקת החינוך של עיריית קריית מלאכי חגגו השבוע את נתוני הזכאות לבגרות שפורסמו השבוע על ידי משרד החינוך, לאחר שלראשונה מזה שנים ארוכות – בתי הספר בעיר לא כיכבו בתחתית טבלאות החינוך הארציות שמפרסם משרד החינוך. עם זאת, הנתונים מוכיחים כי הדרך של המערכת המקומית אל הממוצע הארצי – בעיקר בתחום תעודות הבגרות האיכותיות – עוד רחוקה מאוד.
על פי הנתונים שפורסמו, הזכאות לבגרות במערכת החינוך בקריית מלאכי עלתה בשנת 2016 בארבעה אחוזים נוספים, והתייצבה על 62% זכאות בבגרות (מבין תלמידי יב' הגרים בעיר), לעומת 58.4 בשנת 2015. בתחשיב תלת-שנתי מדובר על עלייה דרמטית הרבה יותר: בשנת 2014 עמדו אחוזי הזכאות לבגרות על קצת יותר מ-50%, כך שתוך כשנתיים הם עלו ב-12%, עלייה משמעותית לכל הדעות. קריית מלאכי רחוקה כיום ארבעה אחוזים מהממוצע הארצי, שעומד על 66% זכאות לבגרות.
בכל הקשור לאיכות תעודת הבגרות, המספרים שמשיגה מערכת החינוך בקריית מלאכי נמוכים מאוד, ודורשים שיפור מהותי: רק 2.8% מהתלמידים המתגוררים בעיר שסיימו כיתה יב' בשנת 2016 היו זכאים לתעודת בגרות המוגדרת מצטיינת, הכוללת 30 יח"ל בסך הכל, מתוכן 5 יח"ל באנגלית, לפחות 4 יח"ל במתמטיקה וציון ממוצע של 90 נק' לפחות. במספרים מוחלטים מדובר על כשישה תלמידים שסיימו את התיכון עם תעודה כזאת. לשם השוואה, הממוצע הארצי לזכאות לתעודת בגרות מצטיינת עומד על 7.5%.
נתון נוסף הטעון שיפור נוגע לאחוז הנשירה מבתי הספר, שעומד על 1.8% לעומת ממוצע ארצי של 1.5%. משמעותה של נשירה מבית הספר היא כי תלמידים כלל לא יסיימו 12 שנות לימוד. במספרים מוחלטים המשמעות היא כי כחמישה תלמידים שנושרים מבתי הספר מידי שנה – נתון הנחשב גבוה יחסית, כאמור.
בכל הקשור לבתי הספר, הרי שהנתונים קובעים כי כמעט 79.4% מהלומדים בתיכון "דרכא" בעיר זכאים לתעודת בגרות, לעומת 80% בשנה קודמת – ירידה קלה. בזכאות לבגרות מצטיינת נרשמה ירידה משמעותית ב"דרכא", מ-1.9 בשנת 2015 ל-1% בשנת 2016. לעומת זאת, בבית הספר התיכון הדתי "אמית" נרשמה עלייה של כשלושה אחוזים בזכאות לבגרות, שעמדה על 80.2% בשנת 2016, לעומת 77.1% בשנה הקודמת. אולם הנתון המשמעותי באמת ב"אמית" הוא העובדה שאף תלמיד לא סיים תעודת בגרות מצטיינת הכוללת לפחות 5 יח"ל באנגלית ו-4 יח"ל במתמטיקה. זהו נתון עגום במיוחד, בטח אחרי שבשנה הקודמת סיימו כ-3% מהתלמידים עם תעודה מצטיינת. בתיכון "בית חנה" בחב"ד נרשמה הזכאות הגבוהה ביותר לבגרות מצטיינת: 13.8%. מבין התיכונים בעיר, בבית חנה גם נרשמה הזכאות הגבוהה ביותר לתעודת בגרות בכלל, עם 81% זכאות ב-2016, עלייה של כשני אחוזים לעומת השנה הקודמת.
"אני גאה בהישגים ושמח שההשקעה שלנו מניבה פירות", אמר ראש העירייה, אליהו זוהר. "הנתונים מוכיחים שהעבודה הקשה שלנו מצליחה, לאט אבל בטוח. בשנה הבאה הנתונים ישתפרו אפילו יותר", הוסיף.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.