צור עימנו קשר

חדשות

עלות בנייתו של מרכז הצעירים זינקה בכ-800 אלף שקלים

מרכז הצעירים החדש עשוי להתאכלס כבר בחודש הבא, ולהוות פנינה חדשה בנוף המיושן של המרכז המסחרי. באופוזיציה מבקרים את התנהלות הפרוייקט וטוענים כי העלייה המשמעותית בעלות הבנייה מעלה תהיות. העירייה: "העלייה הוסברה"

פורסם

בתאריך

כיצד ייתכן כי בניית פרוייקט מרכז הצעירים זינקה בכ-%30 בתוך שנה אחת? זו השאלה שבאופוזיציה במועצת העיר ביקשו עליה תשובות מראש העירייה, אליהו זוהר, ומהגזבר, צביקה דוידי. "לא יכול להיות שמפרסמים מכרז במחיר אחד, ובסופו של דבר המחיר הסופי הוא שונה לגמרי", אמר בישיבת המועצה שהתקיימה לפני כחודש יו"ר האופוזיציה, יוסי סולימני.
בניית מרכז הצעירים החדש, הממוקם על השטח בו פעלה המשחטה הישנה במרכז העיר, החלה לפני כשנה בעלות שנקבעה על 2.9 מיליון שקלים. בזמנו, העירייה התגאתה בכך שהצליחה לצמצם עלויות של בניית המרכז, ולאפשר את בנייתו בסכום הנמוך משלושה מיליון שקלים. המרכז החדש והמפואר צפוי לכלול משרדים, חדרי מרחב פתוח לקיום אירועים ובהמשך גם גג עליו ניתן לקיים הופעות. הבניין החדש, בן שתי קומות, נבנה בסטנדרטים ירוקים וגודלו יהיה כ-300 מטרים רבועים – 150 מ"ר בכל קומה. עם סיום בנייתו צוות מרכז הצעירים צפוי לעבור אליו מהמבנה הנוכחי ממנו פועל המרכז, "בית ידיד" ברחוב משה שרת. עיקר המימון להקמתו הגיע ממקורות חיצוניים ומתרומות של גופים פילנתרופיים כגון קרן רש"י וקק"ל אנגליה.
כעת התנהלותו של הפרוייקט מקימה ביקורת חריפה מצד אנשי האופוזיציה. בחלוף הזמן זינקה עלותו של בניית המרכז באופן משמעותי. בתחילה, מ-2.9 מיליון ש"ח ללמעלה משלושה מיליון ש"ח, ואילו בישיבת המועצה האחרונה אישרו חברי המועצה ברוב קולות תוספת תקציבית של 450 אלף שקלים נוספים לעלות הבנייה, כך שעלותו הסופית תעמוד על 3.7 מיליון ש"ח – 800 אלף שקלים יותר מכפי שנקבע מלכתחילה.
"בהתחלה זוהר התפאר כי הוא הגיע לסיכום עם הקבלן שהעלות תהיה שלושה מיליון שקל, ושחסכו לעירייה 700 אלף שקל, אבל בהמשך הגדילו את התקציב פעמיים", אמר סולימני לפני כשבועיים בהתייחסות לדברים. "מבדיקה שעשינו כל הדברים שנאמרו בזמן שהפרויקט אושר הם עבודה בעיניים. אומדן העלות הראשוני היה 2.6 מיליון שקל, בפועל הקבלן זכה במכרז ב-3.1 מיליון שקל. אני מקווה שלא הייתה קנוניה כבר בשלב המכרז", הוסיף. לדבריו, התשובות שקיבלו אנשי האופוזיציה מהאחראים על הנושא לא סיפקו אותם. "אמרו לנו שהוסיפו כסף כדי לקנות וילונות ולטובת פיתוח סביבתי – אבל אני לא קונה את זה, זה לא נשמע הגיוני", אמר. "אני מקווה שלהבא ילמדו מזה ויביאו את הדברים לאישור המועצה".
לפי ההערכות הנוכחיות, מרכז הצעירים צפוי להתאכלס כבר בחודש הבא. בנייתו העיקרית כבר הסתיימה, וכעת נותרו העבודות הפנימיות, ביניהן עבודות חשמל, אינסטלציה, תקשורת ועוד. כמו כן, טרם נעשה פיתוח סביבתי לאיזור המקיף את המבנה. ההערכות הפסימיות יותר מדברות על כך כי אכלוסו יתאפשר רק בתחילת השנה האזרחית הבאה, במהלך חודש ינואר.
מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא הועלה בישיבת המליאה האחרונה וראש העיר ומנכ"ל העירייה הסבירו באריכות את הפער. בין יתר ההוצאות היו 300 אלף שקלים שהועברו לרשות מקרקעי ישראל, 50 אלף שקל עבור הריסת המבנה והפרשים נוספים המופיעים בפרוטוקול. חברי המליאה מהקואליציה והאופוזיציה אישרו את ההצעות לאחר ההסבר".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.