צור עימנו קשר

חדשות

עיר שלמה כואבת

טרגדיה: אביהו זכריה ז"ל, תושב העיר בן 14, נמצא בחדר ביתו ללא רוח חיים והכניס עיר שלמה לאבל. "השמועות על הנסיבות למותו לא נכונות. הוא היה ילד חברותי ואהוב", סיפרו השבוע מורתו וחבריו לכיתה

פורסם

בתאריך

אבל כבד, הלם ותחושת אובדן קשה פקדו השבוע את תושבי העיר באשר הם לאחר היוודע דבר מותו של אביהו זכריה ז"ל, נער בן 14, תלמיד כיתה ח' בבית הספר אמי"ת בעיר. זכריה נמצא בחדר ביתו ללא רוח חיים במהלך שעות הערב ביום שני האחרון.
השתלשלות האירועים החלה לאחר שזכריה ז"ל, שהוזמן ליום הולדת של בת כיתתו, נעדר מהאירוע ולא יצר קשר עם הסובבים אותו. חבריו, ששהו באותו הזמן ביום ההולדת של בת הכיתה, החלו לחשוש בדבר היעלמותו וניסו ליצור עימו קשר – ללא הצלחה. זמן קצר לאחר מכן, מצא אותו אביו בחדרו לאחר שככל הנראה שלח יד בנפשו. האב ניסה לבצע בו פעולות החייאה במקביל להזמנת חובשי מד"א ואיחוד הצלה, אולם לבסוף נאלצו הצוותים הרפואיים לקבוע את מותו.
מיד עם היוודע המקרה הטראגי החלו להתרוצץ בעיר שמועות בדבר סיבת מותו של זכריה ז"ל, שהוכחשו מכל וכל על ידי חבריו ובנימשפחתושל המנוח, וכך גם על ידי מורתו. "הוא היה ילד חברתי ואהוב על כולם. לא היו ברקע בעיות חברתיות", סיפרה השבוע קרן אור-אזולאי, מורתו של זכריה ז"ל. "בשנה האחרונה הוא היה מתנדב במועצת התלמידים, ותמיד דאג לעזור. השמועות על כך שהיה כנגדו חרם מכפישות את שמו. המתנה שרכש ליום ההולדת עדיין נמצאת בבית ליד מיטתו", הוסיפה.
חבריו לכיתה סיפרו גם הם כי מדובר היה בילד חברותי מאוד, והוסיפו שבניגוד לשמועות – הקשר בין זכריה ז"ל לבין יתר הלומדים עימו היה מצוין. "מספרים עלינו דברים לא נכונים, ופוגעים בו ובנו", כתבה השבוע אחת מחברותיו של זכריה בהודעת וואטסאפ שהופצה בקבוצה הכיתתית. "שעות לפני המקרה נפגשנו בביג, והוא סיפר שוויתר על אירוע משפחתי על מנת להגיע. אהבנו אותו מאוד, הוא היה חבר טוב, אחד שנמצא שם תמיד למען האחר".
אחיו של זכריה, אמיר בוקר, הספיד גם הוא את אחיו. "כל כך קשה לחשוב עליך בלשון עבר", כתב בפוסט שהעלה ברשת הפייסבוק. "כל כך חיכיתי לך. היית כל עולמי, גם אם לא תמיד הראיתי לך. תמיד התקשרת אליי לבוא לאימא, לה דאגת כל כך. אני כל כך שבור ומפורק. מי יקפוץ ויחגוג איתי בחתונה שלי, זו שכל כך חיכית לה? תמיד תהיה חרוט בליבי ובנשמתי", כתב בכאב.
בהודעה משותפת שהוציאו העירייה ובית הספר של התלמיד, נמסר כי: "אגף החינוך בעיריית קרית מלאכי, בית החינוך אמי"ת, ההנהלה, המורים והתלמידים המומים וכואבים על פטירתו בטרם עת של תלמידנו האהוב ז"ל. המנוח היה חבר במועצת התלמידים ומעורכי עיתון בית הספר, וחבריו הרבים קיבלו את הבשורה המרה בהלם. עם היוודע הדבר, הצוות הטיפולי הכולל את יועצי בית הספר ופסיכולוגים החל לפעול. הצוות החינוכי הונחה על ידי אגף החינוך בעירייה, ואלו החלו בשיחות עם התלמידים על מנת לסייע להם בהתמודדות עם המציאות המורכבת. בית החינוך אמי"ת יעשה ככל שניתן לסייע למשפחתו של המנוח ז"ל בשעה קשה זו".
זכריה ז"ל הובא למנוחת עולמים בלילה שבין שני לשלישי, בבית העלמין בקריית מלאכי. למרות שעת הלוויה המאוחרת, מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה. יהי זכרו ברוך.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.