צור עימנו קשר

חדשות

עיר בתנופה

משרד הכלכלה והתעשייה ועיריית קריית מלאכי ישווקו במהלך השנה הקרובה 256 דונמים לצורך הקמת מפעלים באזור התעשייה "תימורים". ראש העירייה זוהר: "נמשיך לשפר את ההכנסות של העיר ולחזק את קריית מלאכי"

פורסם

בתאריך

מנהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף עיריית קריית מלאכי, יכשירו 256 דונם לשיווק ליזמים לצורך הקמת מפעלים באזור התעשייה "תימורים".
אזור התעשייה נמצא באזור פיתוח א', מה שמעניק לו את ההטבות הקבועות בחוק. בין היתר, מפעלים שיבחרו לשכון בתחומו יהיו זכאים למענקים והטבות מס על פי החוק לעידוד השקעות הון, וכן להקצאת קרקע למטרות תעשייה או מלאכה בפטור ממכרז.
קריית מלאכי מונה כיום כ- 24,000 תושבים, ובשנים הקרובות היא צפויה להכפיל את מספר תושביה ולקדם פארק עסקים ותעשייה חדש שישתרע על שטח של כ-1200 דונמים, זאת במקביל לתהליכי התחדשות רבים אשר מתרחשים ברחבי העיר ובאזור התעשייה הקיים.
לאחרונה, כאמור, סיימו במנהל אזורי תעשייה בשיתוף פעולה עם עיריית קריית מלאכי את עבודת המטה להכשרת שטחים נוספים, כשבשלב הראשון יפתחו 5 מגרשים בגודל כולל של 25 דונם. בשלב השני, במהלך שנת 2019, צפויים להיות משווקים 240 דונם נוספים.
בעירייה ציינו כי הכשרת השטחים תשווק על רקע הביקושים להקמת מפעלים חדשים באזור, וכי כבר ברבעון הראשון של שנת 2019 ישווקו קרקעות להקמת 5 מפעלים באזור התעשייה בגודל של 25 דונם. "התעשייה הישראלית היא מנוע צמיחה חשוב בכלכלה הישראלית, והגידול המשמעותי בביקושים ובשיווק הקרקעות מעיד כי סיוע המדינה מאפשר את התנאים לצמיחה זו", אמר שר הכלכלה מטעם סיעת 'כולנו', אלי כהן. "פתיחת מפעלים וחברות בכל רחבי הארץ, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה", הוסיף.
גם ראש העירייה אליהו זוהר אמר כי הוא שמח על המהלכים הרבים שנעשים מול השר ומשרדי הממשלה, והוסיף כי "מהלכים אלו ישפרו את ההכנסות לעיר וימשיכו לחזק את קריית מלאכי".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.