צור עימנו קשר

ספורט

עושה חשבון נפש

אורן אוזן, יו"ר מועדון הכדורגל המקומי לשעבר, מספר בטור אישי ומיוחד על ימיו הראשונים בתפקיד התובעני, העזרה מאנשי המקצוע הכתומים, היחסים עם הקולגות בהנהלה והשיעור לחיים שקיבל אחרי שהודיע בפברואר האחרון על עזיבה: אם אתה רוצה להצליח, תסמוך רק על עצמך

פורסם

בתאריך

בתחילת עונת המשחקים 2016-2017 החליטו בהתאחדות לכדורגל שהקרן לפיתוח לא תוכל להמשיך להחזיק בקבוצת הכדורגל מכבי קריית מלאכי. הסיבה: הקרן לפיתוח לא עוסקת בספורט באופן ישיר כפי שמחייב תקנון ההתאחדות לכדורגל. על כן, היה המועדון המקומי זקוק לפתיחת עמותה חדשה שתעסוק רק בתחום הספורט.

ראש העירייה אליהו זוהר הטיל על עוזרו גילי לוי, יו"ר העמותה דאז שניאור קטש ועליי, להיות האחראיים מטעמו על פתיחת העמותה החדשה והוספת שישה חברים חדשים שייקחו בה חלק.
מטבע הדברים, האנשים שנבחרו להיות חלק מהעמותה המנהלת היו אנשי מקצוע איכותיים- אך גם כאלה המקורבים אלינו, בניסיון ליצור סביבת עבודה עם האנשים המתאימים.
כבעל תפקיד משמעותי, הצעתי להוסיף ל'שביעייה' את מי שהיה חברי הטוב באותה תקופה, דורון אוחיון, ויתר החברים הסכימו.

בתחילת העונה הנוכחית החליט יו"ר הקבוצה לשעבר, שניאור קטש, כי הוא מוותר על התפקיד מרצונו. מיד עם עזיבתו את התפקיד הוצע למספר אנשים שונים להחליפו בתפקיד, אך רובם ככולם העדיפו שלא להיות בעלי הדעה אלא חברי עמותה בלבד. לטעמי הסיבה הייתה פחד מכישלון, שהרי הכישלון יתום ואילו ולהצלחה אבות רבים.

החלטתי לקחת על עצמי את התפקיד בגאווה, והפכתי בתחילת העונה שזה עתה הסתיימה ליו"ר העמותה העתידית, המנהלת את המועדון. קטש, שעזב את תפקיד היו"ר, מונה למנכ"ל המועדון.
לצערי בקשת ההקמה נתקלה בעיכובים רבים מצד רשם העמותות, כך שעד עצם היום הזה העמותה טרם הוקמה. לדעתי היא לא תוקם גם בעונה הקרובה.

כפי שציינתי, דורון אוחיון היה אחד מחבריי הקרובים ואחד המצטרפים החדשים לעמותה המתגבשת, ולכן קירבתי אותו וראיתי בו שותף מלא לכל הנעשה במועדון, מהחתמות שחקנים וסגירת חוזים מולם ועד ניהול יומיומי של המועדון בשוטף.

במהלך התקופה בה ניהלתי את המועדון עשיתי זאת באהבה, ברצון ובהתנדבות מלאה. הקשר עם השחקנים היה חיובי, היחסים עם האוהדים צלחו את ההתחלה המדשדשת והפכו פוריים ושיתוף הפעולה עם אנשי המועדון, בהם עוזר ראש העיר גילי לוי, הקפטן אוהד יוסף ומנהל מחלקת הנוער והאצטדיון העירוני, שרון רפאל, עזרו לי מאוד ללמוד ולהתמקצע.

במהלך חודש פברואר הגעתי להחלטה שאני מסיים את תפקידי במועדון. הבנתי שאני לא יכול למלא את שליחותי לפי ראות עיני, והודעתי לשחקנים במהלך אחד מאימוני הערב על התפטרותי מהתפקיד.
למרות ניסיונות של מספר גורמים, כולל ראש העירייה אליהו זוהר עצמו להחזיר אותי למועדון- הגעתי להחלטה שמדובר במצב בלתי הפיך ועזבתי סופית את המועדון.

אני מודה: לפני שנכנסתי לתפקיד הזהירו אותי רבים וטובים, כאלה שלקחו חלק במועדון או כאלה שהיו מעורים בנעשה בו, כי אני נכנס למים עמוקים, אולי עמוקים מידי. לקחתי איתי משוטים, אך לא הבאתי בחשבון את האפשרות שמי ששוחה איתי באותם המים חותר נגדי.

אני לא מצטער לרגע על כניסתי למועדון. הקבוצה יקרה לי, האוהדים חברים טובים שלי והשחקנים חשובים לי מאוד. אני גם לא מצטער שהכנסתי יחד איתי חבר יקר, ואפילו מודה לאלוקים על כך שלימד אותי שיעור חשוב בחיים: אם אתה רוצה להצליח, תסמוך רק על עצמך.

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
2 תגובות

2 Comments

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    19/05/2018 ב 20:55

    אורן אוזן אלוף 🙂

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    18/05/2018 ב 18:07

    לא הבנתי מה רצה אוזן להעביר בטור.שהקרובים אליו דקרו אותו והוא סולח להם.או שהוא לא סולח ומכין הפתעה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ספורט

משכורות אפריל טרם שולמו; במלאכי לא מתרגשים

כחודש לאחר סיומה של עונת המשחקים החולפת- טרם שולמה המשכורת האחרונה לשחקנים. גורמים שונים מעריכים כי המועדון עשוי לסיים את העונה בגירעון של למעלה מ-50 אלף שקלים, אך במועדון משדרים עסקים כרגיל ומבטיחים כי בשבועות הקרובים ישולמו הכספים הנותרים לכלל נותני השירותים. "הכדורגל חשוב לנו. אנחנו טיפה תקועים בחודש האחרון, אך בקרוב נתגבר גם על זה ונתחיל להכין את העונה הבאה", אמר שמעון חזן, יו"ר הקרן לפיתוח

פורסם

בתאריך

על ידי

האם מכבי קריית מלאכי חוזרת לימי הגירעון? שלוש שנים אחרי שהחל הליך הפירוק שייצב את קופת המועדון, נדמה כי שחרור הרסן הביא את המועדון הכתום לצומת דרכים.
ל-"המקור" נודע כי גם כעת, כחודש ימים לאחר סיום עונת המשחקים החולפת בה הצליחו הכתומים להגיע עד לשלב גמר המחוזות של הפלייאוף- טרם שולמו משכורות אפריל לשחקני הקבוצה ולחלק מספקיה.
על פי גורמים שונים, הסיבה לעיכוב בתשלום המשכורות היא תקציב של 150 אלף שקלים שהובטח לקבוצה כחלק מהסיוע הכלכלי של המועצה האזורית באר טוביה, ואשר אמור להתווסף לסכום של 400 אלף שקלים המועבר מידי שנה אולם טרם הועבר. בנוסף, הוסיפו גורמים המעורים בפרטים כי גם לאחר התקצוב, שעתיד להגיע במוקדם או במאוחר, תישאר קופת המועדון בגירעון מצטבר של למעלה מ-50 אלף שקלים, שעשויים להיגרע מתקציב המועדון בעונה הבאה.

עם זאת, במועדון המקומי הדפו מכל וכל את הטענות אודות גירעון צפוי וסיפרו השבוע כי העיכוב בתשלום המשכורות מקורו בדחיית ישיבת המליאה של המועצה האזורית באר טוביה, האמורה לדון בנושא ולאשר את העברת התקציב, כך לטענתם. "הכספים שיועברו בקרוב יספיקו על מנת לשלם את המשכורת האחרונה, לקיים ערב סיום שנה ראוי ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה", אמר גורם במועדון שתהה לפשר המהומה.
גם אחד משחקני הקבוצה התייחס לנושא אי תשלום המשכורת האחרונה ואמר: "כל העונה המשכורות נכנסו כמו שעון. אמנם לא חוויתי זאת בעצמי, אבל שמעתי מה היה כאן בעונות האחרונות בנושא הזה. אני קונה עיכוב של חודש או חודשיים בתשלום המשכורת האחרונה בכל מועדון ובכל שנה, בטח בליגות הנמוכות".

אלא שבשיחה עם ממלא מקום ראש העירייה ויו"ר הקרן לפיתוח, שמעון חזן, אישר האחרון כי אכן עשוי להיווצר "גירעון קטן" עם סיום עונת המשחקים, אולם הוסיף כי בקרוב מאוד יצליחו בקרן להתגבר גם עליו, "אנחנו בחודש האחרון טיפה תקועים, אך בקרוב בעזרת ה' זה ישוחרר ונתחיל להכין את העונה הבאה", אמר חזן, שהוסיף: "חשוב לציין ששילמנו הכל. מאז שהקרן מנהלת את המועדון המקומי שולמו כל המשכורות לשחקנים, ספקים, פרמיות ועוד. חשוב לנו הכדורגל בעיר ולכן לא רצינו לשחרר שחקנים או לא לעמוד בהתחייבויות. גם בינואר, כאשר הבנו שיהיו מעט יותר הוצאות מאשר הכנסות, עמלנו על מנת לגייס משאבים ולא לפגוע במועדון".
חזן ציין כי החל מעונת המשחקים הקרובה יחויב המועדון המקומי להיות מנוהל תחת עמותה חדשה, זאת בהתאם לדרישת ההתאחדות לכדורגל ורשם העמותות, "כרגע אנחנו צריכים בעצם למנות שבעה חברים בעמותה, כאלה שאכפת להם מהעיר והכדורגל ויכולים לגייס משאבים. אנחנו צריכים להקים עמותת כדורגל, נפרדת מהקרן, שתנהל את המועדון".

מיד לאחר תשלום המשכורות וסגירת כל הקצוות מעונת המשחקים החולפת יערכו אנשי המועדון ערב סיכום שנה באחת המסעדות המקומיות, ויתחילו לתכן את העונה הבאה יחד עם צמד המאמנים, חיים עטון ויואל סויסה, שצפויים להמשיך לעונה נוספת.

שחקנים בקבוצה סיפרו השבוע כי לאחרונה החלו שיחות בלתי רשמיות עם מועדונים אחרים, שפנו במטרה להחתימם לקראת העונה הבאה. חלקם אף הוסיפו כי עומדות בפניהם הצעות מקבוצות בליגה א', וכן מקבוצות צמרת בליגה ב' דרום ב' איתן צפויה מלאכי להתמודד על כרטיס העלייה. עם זאת, הוסיפו מרבית שחקני הקבוצה כי הם מתכוונים להמתין על מנת למצות את אופציית החתימה במדים הכתומים לעונה נוספת, וכי בכל מקרה הם לא יקבלו החלטה עד אשר תמונת המצב לגבי בסיס השחקנים של מלאכי מודל 19/2018 תתבהר.

המנהל החדש-ישן

בישיבה שנערכה בשבוע שעבר בנוכחות מנכ"ל העירייה תמיר היזמי, יו"ר הקרן לפיתוח שמעון חזן, מנהל אגף הביטחון אריה יוסף, מנהל מחלקת הספורט הראל מלכה ומנכ"ל המועדון המקומי, דורון אוחיון, הוחלט כי תפקיד מנהל האצטדיון העירוני, אותו מילא במהלך השנה האחרונה שרון רפאל, יוחזר לידיו של הראל מלכה- המשמש כאמור כמנהל מחלקת הספורט המקומית. לטענת גורמים שונים, מדובר במהלך של ראש העירייה אליהו זוהר והמנכ"ל תמיר היזמי, שהחליטו כי מנהל מחלקת הספורט ומי ששימש כמנהל האצטדיון בטרם נכנס רפאל לתפקיד, הראל מלכה, ישוב לנהל את ענייני האצטדיון במלואם.
מקורביו של רפאל טוענים כי הוא קיבל במורת רוח את ההחלטה אודות הסטתו מתפקיד מנהל האצטדיון, והוסיפו כי המילה האחרונה בנושא טרם נאמרה, "שרון רפאל עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר. אחרי שהוא טיפל בכל הבעיות והכל מוכן ומטופל כמתבקש אומרים לו לקום וללכת?", טען אחד ממקורביו של מנהל מחלקת הנוער.
בתוך כך, בעירייה מתכוונים לערוך בקרוב שיפוץ בן מספר שבועות במשטח האצטדיון, ולהפוך את כר הדשא על מנת לתקן את הצנרת הטמונה מתחת לפני השטח בשל תקלות תכופות המקשות על קיום לוח זמנים תקין בנוגע למשחקים הנערכים באצטדיון העירוני.
עם סיום השיפוצים, שעלותם נאמדת בלמעלה מ-100 אלף שקלים, צפויים אנשי העירייה ומחלקת הספורט שלה לפעול על מנת להשיג את אישור משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה לשם פתיחת עונת המשחקים באצטדיון הביתי כבר בחודש ספטמבר הקרוב.
את תגובתו של שרון רפאל לא ניתן היה להשיג עד שעת סגירת הגיליון.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

דבר המנכ"ל

דורון אוחיון הצטרף למכבי קריית מלאכי כצלע שלישית במשולש קטש-אוזן-אוחיון, אך הפך במהרה לאוטוריטה הבלעדית במועדון הכדורגל המקומי, ולאיש שעושה כמעט הכל בכל הקשור לניהול המועדון. בראיון ראשון הוא מדבר בהרחבה על העונה החולפת, מתייחס לעזיבתו של אורן אוזן, מפרגן לקהל הכתום ומספר על ההכנות לקראת העונה הבאה. "מקווה שנצליח לעלות ליגה"

פורסם

בתאריך

על ידי

במכבי קריית מלאכי עיכלו את ההדחה הכואבת משלב הפלייאוף על העלייה לליגה א'. זה אמנם היה קשה ומאכזב, אך כמו בכל דבר בחיים- גם כאן המושכים בחוטים מתעקשים לתת מקום גם לנסיבות המקלות- ונראה שיש לכך סיבה.

הקיץ שעבר, שהגיע אחרי כישלון אדיר ברגע האמת עם איבוד המקום הראשון לא.ס נורדיה והדחה משלב הפלייאוף במשחק ביתי מול אשדוד, הוביל לעזיבת שחקנים מסיבית- שהרגישו כי מיצו עצמם במועדון הכתום.
צח זלינגר, אסף גובזה, אסי כהן, אוראל בניטח ועוד רבים וטובים שהיוו את השלד ב-11 של ויקטור גניש עזבו את הקבוצה, כמו גם המאמן עצמו, שמצא עצמו מאמן את אותה נורדיה בדיוק ומוביל אותה למאבקי העלייה לליגה הלאומית- שהסתיימו עם הישארות בליגה א'.

פצועה וחבולה, ניסתה מלאכי להתכונן כראוי לקראת עונת המשחקים שזה עתה הסתיימה. שניאור קטש, מי שהוביל את מלאכי לחוף מבטחים אחרי עונות הפירוק הקשות, החל במלאכת הבנייה יחד עם היו"ר דאז, אורן אוזן, ואל השניים הצטרף במהלך הקיץ גם דורון אוחיון- מי שיהפוך במהרה למנכ"ל המועדון ולאוטוריטה הניהולית היחידה בו.

בונים קבוצה

ההכנות החלו כמעט מאפס. ללא מאמן על הקווים, ועם שחקנים בודדים שנשארו על סיפונה של הספינה הכתומה, החלו אט-אט קטש, אוזן ואוחיון לבנות קבוצה חדשה. מושיקו שעשוע חתם, שחקני ההגנה בראשי ובוסקילה הצטרפו ומספר שחקני התקפה אלמוניים הגיעו להתרשמות באצטדיון בשכונת הרצל. בתווך, הושג סיכום עם המאמן פרדי צרפתי- והכתומים יצאו לדרך.

אלא שדווקא אז, אחרי שהצליחו להרכיב את הפאזל ברגע האחרון, הגיעה הסאגה השנתית בדבר אישור האצטדיון העירוני- והכתומים נאלצו לארח את משחקי הבית הראשונים בגביע ובליגה מחוץ לעיר. "בתחילת השנה היו שלושה אנשים, גילי לוי, שניאור קטש ואורן אוזן. אני הצטרפתי אליהם בהמשך, ולכן מגיעה להם מילה טובה", אמר השבוע מנכ"ל הקבוצה דורון אוחיון בראיון ראשון מאז הפך לאיש החזק בהנהלת הקבוצה יחד עם עוזר ראש העירייה, גילי לוי. "מלבד הקשיים המקצועיים, נאלצנו להסתדר ללא התקציב של הטוטו, שעמד על 60,000 ש"ח. לשמחתי, בקרן קריית מלאכי לפיתוח, בראשותו של שמעון חזן ובסיוע אסנת דינו ורינת כהן המקסימות, הצליחו להוביל את המועדון לניהול תקציבי שקול", מוסיף אוחיון.

הניהול השקול עליו מדבר אוחיון מורכב למעשה מתקצוב כמעט מלא של המועדון הכתום על ידי המועצה האזורית באר טוביה- שמעבירה תקציב של כחצי מיליון ש"ח לקרן לפיתוח, ומשם למועדון המקומי. נוסף לכך, הצליחו הכתומים לגייס סכום של 150,000 ש"ח מספונסרים שונים, בהם נותנת החסות ג. חיון, והוסיפו עוד כמה שקלים ועזרה לוגיסטית מעיריית קריית מלאכי.

"אני לא אחד שאוהב לדבר, ולכן לא עשיתי זאת במהלך כל העונה", אומר אוחיון, שסיים לאחרונה 'קורס הכשרה לנושא משרה לאגודות ספורט' במכון וינגייט, "באתי לנהל את הקבוצה בצורה מקצועית: חוזים, התנהלות מול ההתאחדות. אני עושה הכל בהתנדבות מלאה ובאהבה".

אוזן עוזב

אלא שעל אותה פסטורליה ואחווה כתומה העיבה עזיבתו הפתאומית של אורן אוזן, יו"ר הקבוצה לשעבר, שבחר להודיע לשחקנים על סיום תפקידו באחד מאימוני הערב במהלך חודש פברואר האחרון. "כולנו היינו מופתעים מהעזיבה שלו. לא נאמר לי משהו בנושא לפני כן", מספר אוחיון, שנחשב היה לחברו הקרוב של אוזן יחד עם גילי לוי, "יש צוות מקצועי, יש שחקנים ואנשי מקצוע. המצב לא השתנה יותר מדי. בצד הניהולי הייתי האיש החזק. אם זה להכין חוזים, לבטח שחקנים, הזמנת משחקים, פגישות עם אנשי האיגוד ואיתור תקציבים וסיוע. כל מה שמנכ"ל הקבוצה צריך לעשות. עשיתי את העבודה המנהלית שהוטלה עליי כבר בתחילת השנה".

אוחיון כאמור המשיך בניהול הקבוצה לבדו, ונעזר באיש החזק במועדון והמקורב ביותר לראש העירייה אליהו זוהר, גילי לוי. "גילי זמין אליי לכל שאלה ועוזר בכל מה שאני מבקש. יש לנו את התמיכה של ראש העירייה, שמועדון הכדורגל חשוב לו, וזה נותן לנו רוח גבית משמעותית".

"לא שואפים לבינוניות"

את ההכנות לקראת עונת המשחקים הבאה מתחילים במלאכי כבר כעת. כלקח ממקרי העבר, ובעיצומה של שנת בחירות לרשויות המקומיות, מודעים קברניטי המועדון לתסיסה שעלולה להיווצר בעקבות סחבת נוספת בהעמדת קבוצה ראויה, אי אישור האצטדיון העירוני כנדרש ועונה סבירה נוספת בליגה ב'. "אף פעם לא שאפנו לבינוניות", אומר המנכ"ל אוחיון, שמסביר, "זה לא סוד שבקהל רוצים לעלות ליגה העונה- ישירות מהמקום הראשון. אני מאמין שנשב עם הצוות המקצועי ונמצא את השחקנים המתאימים. יחד, נוכל לממש את השאיפות האלה. אנחנו לא באים להעביר עוד עונה, אבל כרגע זה מוקדם מידי. אני רגוע וסומך על הצוות המקצועי של המועדון".

להבדיל מהקיץ הקודם, הפעם מקווים במלאכי להחתים את צמד המאמנים עטון וסויסה כבר בשבועות הקרובים, ולהטיל עליהם את מלאכת הרכבת הסגל באופן בלעדי, "אני מאמין שהם ירצו לראות את מרבית הסגל כאן גם בעונה הבאה. מהצד שלי, זה הניהולי, אעשה הכל כדי להגדיל את תקציב הקבוצה מהעונה האחרונה, שעמד על כ-700,00 ש"ח. העונה, נוכח הנסיבות, המטרה הייתה להגיע לפלייאוף- ועשינו זאת. עשינו צעד קדימה משנים עברו אבל זה כמובן לא הספיק".

אם אכן יחתמו בקרוב, צפויים עטון וסויסה, הידועים כאנשי מקצוע יסודיים, להכין את הקבוצה לקראת עונת 19/2018 מוקדם ככל האפשר.
במהלך העונה החולפת הכינו השניים רשימת שחקנים לצירוף פוטנציאלי במהלך פגרת ההעברות, ולצידם הם ינסו, יחד עם ההנהלה, להשאיר את מרבית שחקני הסגל הקיים לעונה נוספת במועדון. אוהד יוסף, הקפטן, ישאר בקבוצה, ומלבדו עשויים להמשיך לעונה נוספת גם הבלם מנשירוב, השוערים טליאס ובן חמו, המגן עומר שוורץ, ושחקני הקישור וההתקפה דקל כחלון, שעשוע, אבישי בניטח ודיב פינטו.

במועדון ירצו לראות גם את עופר אברה ממשיך לעונה נוספת, אולם נדמה כי היכולת הטובה שהציג בישורת האחרונה של העונה תוביל להצעה מאחת הקבוצות בליגה א', כך שבמלאכי לא יוכלו לעמוד בדרכו.
נוסף לכל אלו, ינסו במלאכי לצרף מספר שחקנים לחלק הקדמי של הקבוצה, שסבל בעונה האחרונה מעליות וירידות תכופות. דודו כהן, חלוצה של מכבי באר שבע שכבש 11 שערים העונה, הוא אחד משחקני ההתקפה שבמלאכי ירצו לראות בכתום בעונה הבאה, ומלבדו עשויים להגיע למבחנים בסוף יולי עוד מספר שחקני התקפה.

"אני חושב שהמועדון ייצג השנה את העיר בצורה מכובדת, והסב הרבה גאווה. ישבתי עם האוהדים ביציע וחייתי את המשחק יחד איתם. ראיתי את החיבור עם צוות המאמנים הביתי שלנו, ואני מאוד שמח על החזרה שלהם. אני שמח בשביל העיר על העונה הזו, ורוצה לומר מילה טובה לאוהדים על עידוד יוצא מגדר הרגיל. עברנו יחד הרבה רגעים משמחים, וגם כאלה שהיו קצת פחות. מה שחשוב הוא שתמיד נשארנו יחד, גם אחרי הפסדים ומשברים. אני מקווה שנצליח לעלות ליגה בעונה הבאה", סיכם אוחיון.

לחץ להמשך קריאה

ספורט

הכי כואב שיש

למרות עונה מלאה בעליות וירידות, החלפת מאמנים, עימותים עם הקהל ושינויים פרסונאליים בשדרה הניהולית, הצליחו המלאכים לרשום הצלחה בשלב הפלייאוף והעפלה לגמר המחוזות. אלא שלצערם של כולם שם זה נגמר- עם הפסד אכזרי בדו קרב פנדלים (3-1 לאור יהודה) והישארות בליגה ב' לעונה נוספת. "בשנה הבאה נבוא חזקים וטובים יותר", אמרו במלאכי

פורסם

בתאריך

על ידי

חלום העלייה לליגה א' נגוז. חניכיהם של חיים עטון ויואל סויסה נכנעו ביום שישי האחרון לאלופת המחוז של ליגה ב' דרום א' בגמר המחוזות אחרי דו קרב בעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה, ויאלצו לשחק בליגה ב' גם בעונה הבאה.

טרם המשחק, שנערך באצטדיון העירוני ברמלה, התחושות בישרו על התהפכות היוצרות. בכל זאת, אחרי שנתיים רצופות בהן הודחו המלאכים בשלב השני של הפלייאוף, הפעם הם הצליחו להתעלות ולהשיג ניצחון משכנע על מכבי אשדוד בחוץ (2-0)- בדרך למשחק השלישי מבין ארבעה קרבות "נוק-אאוט" דרמטיים.

אלא שעל כר הדשא, ולמרות תמיכה מדהימה של 800 אוהדים כתומים רעשניים, הדברים נראו קצת אחרת: פתיחה חזקה של אור יהודה הכניסה את שחקני מלאכי להלם, ושליטה מלאה של הכחולים במחצית הראשונה הסתיימה בנס בתיקו מאופס.

המחצית השנייה כבר הייתה טובה יותר עבור המלאכים, שנכנסו למשחק והבינו שהשד לא נורא כל-כך. עוד לפני כן, בדקה ה-49, שלח קשרה של אור יהודה כדור אדיר אל קורת שערו של אריאל טליאס, שמנעה ממלאכי מבוכה גדולה ופיגור שספק אם הייתה מצליחה להיחלץ ממנו.

ארבע דקות חלפו וגם המצב הראשון של מלאכי הגיע: אלעד אברמסון התרומם לכדור גובה בתוך הרחבה והוריד לדיב פינטו, שהתמקם מצוין אך בעט מקרוב גבוה מעל השער. הזדמנות גדולה ויחידה של המלאכים במשחק, שהסתיים בתיקו 0-0 בדרך לחצי שעה של הארכה.

אלא שגם 30 הדקות הבאות היו לפרוטוקול בלבד, והתאפיינו בעייפות ניכרת מצידם של שחקני שתי הקבוצות. דווקא מלאכי, שהייתה פחות טובה במהלך המשחק ובעיקר במחצית הראשונה שלו, הייתה קרובה יותר להכריע את המשחק, אך גם הניסיונות של עופר אברה לפרוץ את ההגנה הכחולה עלו בתוהו. הולכים לפנדלים, שנה שלישית ברציפות.

נתנו את הטון ביציע. אוהדי מלאכי

"הכי אכזרי"

במלאכי סיפרו השבוע כי הצוות המקצועי כלל לא עבד עם השחקנים על פנדלים, בדיוק כפי שעשה טרם המשחק מול מכבי אשדוד לפני כשבועיים. לטענת גורמים בקבוצה, המאמן חיים עטון ביקש להעביר לשחקניו את המסר לפיו ההכרעה צריכה להיות על כר הדשא, בתשעים דקות או במאה ועשרים.

אלא שכפי שקרה בשנתיים הקודמות, כאמור, נזקקה מלאכי לבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה- וקיוותה שהפעם זה ייגמר בשמחה גדולה ומתפרצת.

הבועט הראשון בהתמודדות, ארנון טמיר, לא התבלבל והעלה את אור יהודה ליתרון 1-0. עומר שוורץ ניגש כדי להשיג שוויון, אך בעט גבוה והותיר את היתרון של אור יהודה על כנו.

טליאס ניסה להחזיר את מלאכי לדו קרב, אך אוהד סולטן בעט את הפנדל השני של קבוצתו בצורה מצוינת וקבע 2-0 מבטיח. היתרון של אור יהודה הפך משמעותי יותר אחרי שגם אבישי בניטח החמיץ, אחרי עצירה של גל פלנבאום.

אביב נגבי, הבועט השלישי, ניסה לקרב את קבוצתו לניצחון אך החליק בעת הבעיטה, ולמרות שהכדור נכנס פנימה השופט פסל את השער בשל נגיעה כפולה של נגבי הכדור. עדיין 2-0.

דויד מנשירוב, אחד השחקנים הטובים של מלאכי העונה, כבש את הראשון של מלאכי וצימק ל-2-1, אך בינימין תני ניגש לבעוט את הפנדל הרביעי של אור יהודה ולא התבלבל. 3-1 לכחולים.

שימי ביטון, שנכנס כמחליף במהלך ההארכה, ניגש לבעוט את הפנדל הרביעי של מלאכי, החמיץ, וסיים את העונה של הכתומים באופן רשמי- למגינת לבם של מאות הכתומים ביציעים.

"עדיין לא מצליח לעכל. הכדורגל אכזרי, אבל אין ברירה אלא להרים את הראש ולדעת שעשינו הכל והשארנו את הלב במגרש", כתב השבוע אבישי בניטח בדף הפייסבוק שלו רגע לאחר ההדחה הכואבת משלב הפלייאוף. "איך מסכמים עונה כזאת, שהחלה באי וודאות עם עזיבה של כמה שחקנים ובניה מחדש? ידענו מה אנחנו רוצים לעשות העונה, אבל ידענו שזה יהיה קשה ושהרבה עיניים, במיוחד של האוהדים, יהיו עלינו. קשה שנשארים רק עם המחמאות ולא עם הישג ביד", הוסיף בניטח, שהודה לשחקנים, לצוות המקצועי והלוגיסטי ולהנהלת הקבוצה.

חיבוק קבוצתי אחרון רגע לפני בעיטות ההכרעה. שחקני מלאכי

מסכמים עונה

כפי שציין בניטח, העונה של מלאכי החלה באי ודאות מוחלטת. היו"ר שניאור קטש עשה קולות של עזיבה כבר בחודש יוני אשתקד, ואורן אוזן, היו"ר שהחליף את קטש (וכבר הספיק לעזוב), ניסה לבנות את הקבוצה לקראת עונת המשחקים הנוכחית.

אלא שההכנות החלו מאוחר מידי, וההנהלה הכתומה, אליה הצטרף דורון אוחיון, התקשתה להחתים שחקנים ולאפשר להם זמן סביר להתכונן לקראת פתיחת הליגה.

גם העובדה לפיה האצטדיון העירוני לא עמד לרשותה של מלאכי בחודשיים הראשונים של העונה הייתה בעוכריהם של הכתומים, שנאלצו לארח את משחקי הבית בגביע ובליגה מחוץ לעיר ואיבדו לא מעט נקודות בדרך.

המשבר הגדול ביותר הגיע אחרי עימות תקשורתי בין קהל האוהדים למאמן הקבוצה לשעבר, פרדי צרפתי, בסיומו סיים האחרון את עבודתו בקבוצה הבוגרת ובמקומו נקראו לדגל צמד שחקני ומאמני העבר הביתיים- חיים עטון ויואל סויסה.

רצף ניצחונות מרשים, שכלל מאזן כיבושים נהדר והגנה אחראית וממושמעת, הבטיחו למלאכי את המקום השלישי בטבלה ואת אירוח המשחק הראשון בשלב הפלייאוף על העלייה.

בתווך, עזב כאמור היו"ר אורן אוזן את הקבוצה, והותיר את השליטה לדורון אוחיון ולעוזר ראש העירייה, גילי לוי, המצוי בסוד העניינים.

אל שלב הפלייאוף, שהחל עם משחק ביתי מול מעלה אדומים, הגיעו הכתומים דרוכים. ניצחון ענק (4-0) הבטיח עליה לשלב השני- שנערך באצטדיון הי"א באשדוד מול מכבי המקומית.

למרות עבר כאוב במיוחד מול האשדודים, התעלו על עצמם הכתומים ועם תמיכה של 800 אוהדים ביציע ניצחו 2-0 והעפילו בפעם הראשונה בהיסטוריה לסיבוב השלישי של הפלייאוף.

אלא ששם, כאמור, נגוז החלום, והיומרות לעלות ליגה בשנה הבאה יישארו במגירה לפחות עד סיום העונה הבאה.

המצטיינים והמספרים

בשורה התחתונה במלאכי יכולים להיות מרוצים מעונת המשחקים שזה עתה הסתיימה. הם אמנם לא השיגו את הכרטיס לליגה א', הליגה האידאלית עבור המועדון המקומי, אך הצליחו לייצב את הסגל תוך כדי תנועה ולגרום לאוהדי הקבוצה להעריך את ההשקעה והאחריות האישית של כל אחד מהשחקנים הכתומים.

לא בכדי טענו שחקנים כתומים כי חדר ההלבשה הכתום הוא זה שהוביל את הקבוצה למקום אליו הגיעה, והוסיפו כי החיבור עם הקהל היה "החזק ביותר בשנים האחרונות".

לא פחות מ-62 שערים כבשו הכתומים העונה בליגה ועוד 6 במשחקי הפלייאוף, מה שמעמיד אותם על ממוצע של קצת יותר משני שערים למשחק. אולם, למרות המספר המרשים כשלעצמו, חשוב לציין שמנת שערים נכבדת נכבשה במספר משחקים בודדים, בעיקר מול קבוצות תחתית. לכך יש להוסיף את העובדה שבמלאכי היו רוצים לראות את החלוץ שהגיע באמצע העונה, אלעד אברמסון, תורם יותר בחלק הקדמי, זאת למרות היותו מלך שערי הקבוצה עם תשעה כאלה ב-21 משחקים.

בצד ההגנתי, הרי שפציעתו של רותם בוסקילה כבר בתחילת העונה ועזיבתו של מתן בראשי בחודש ינואר לא העיבו כלל וכלל על החוליה האחורית הכתומה, שהייתה יציבה לאורך כל עונת המשחקים וספגה 20 שערי ליגה בלבד.

אוהד יוסף, הקפטן, היה כרגיל השחקן הטוב בהגנת מלאכי, ודויד מנשירוב, שצוות לצידו באמצע העונה, הציג יכולת גבוהה וסביר כי במלאכי ירצו לראות אותו ממשיך בעונה הבאה.

שרון עדני ועומר שוורץ השלימו את חוליית ההגנה, ויחד עם השוער אראיל טליאס שמרו על יציבות והפכו את הגנת הכתומים, בעיקר בשלב הפלייאוף, לבלתי חדירה עם אפס שערי חובה.

גם הקישור הכתום, בהובלת אבישי בניטח, דקל כחלון, דיב פינטו, עופר אברה ונוספים, הצליח לשמור על רמת משחק טובה ולהוביל את הכתומים, בעיקר בישורת האחרונה, להצלחות.

כעת, ינסו הכתומים להתכונן כראוי לקראת עונת המשחקים הבאה, לשמור על בסיס השחקים איתו סיימו את העונה החולפת ולקוות שהפעם החתמות השחקנים, הכנת הסגל והעמדתו ייעשו במועד מוקדם ככל הניתן.

"שחקנים, מאמנים, הנהלה וכמובן הקהל האדיר שלנו: תודה רבה על עונה גדולה עם הרבה שמחה. הכל מלמעלה. אני בטוח שבשנה הבאה נבוא חזקים וטובים יותר", אמר הקפטן אוהד יוסף על העונה הכתומה, וסיכם: "מלאכי זה אצלי בלב".

לחץ להמשך קריאה