צור עימנו קשר

חדשות

עוד מתמודד בפריימריז הקהילה האתיופית

פורסם

בתאריך

פחות משבועיים אחרי ששני חברי המועצה המכהנים, גדעון מהרי ושי סיום, חתמו על הסכם האיחוד, מצטרף מועמד נוסף למירוץ על מקום ברשימה המאוחדת. מיניליק דסטה, פעיל חברתי כבן 26, הודיע כי ייקח חלק בהתמודדות

אחרי שי סיום וגדעון מהרי, מתמודד חדש הודיע השבוע על כוונתו לרוץ בבחירות המקדימות של הקהילה האתיופית בעיר: מיניליק דסטה, תושב העיר כבן 26, הצהיר כי לאחר לבטים החליט להתמודד על מקום ברשימת הקהילה בבחירות 2018. דסטה אמר כי בימים שלאחר החתימה על הסכם האיחוד הוא בדק את ההיענות מצד חברי הקהילה, ומצא כי "המון צעירים וצעירות חושבים כמוני", כלשונו.
דסטה נחשב לפעיל חברתי בקרב צעירי הקהילה האתיופית בעיר, והוא נמנה על מייסדי ליגת הקטרגל "איפל", הפועלת בשנים האחרונות וכוללת בעיקר קבוצות של יוצאי אתיופיה. דסטה אף ניהל בשנתיים האחרונות את הליגה, ופרש מתפקידו רק לפני שבועות ספורים. עם החתימה על הסכם האיחוד ביקר אותו דסטה בחריפות, וטען כי מדובר בהסכם המהווה "איחוד של מבוגרי העדה", וציין כי מדובר על "חלק קטן מאוד ממבוגרי העדה", וכי הוא אינו כולל את צעירי הקהילה האתיופית בקריית מלאכי. למרות הביקורת החריפה שהשמיע ואף שטען נגד הסכם האיחוד, השבוע החליט דסטה לקחת חלק בהתמודדות הפנימית עליה הכריזו מהרי וסיום כחלק מההסכם עליו חתמו.
בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, הסביר דסטה את מניעיו. "החלטתי לקחת אחריות ואני אתמודד בבחירות הפנימיות, פריימריז, של הקהילה האתיופית", כתב. "בעקבות הפוסט שפרסמתי לאחר פגישת האיחוד בדקתי את ההיענות ומצאתי המון צעירים וצעירות שחושבים כמוני. קיבלתי המון פרגון מיכם, והרבה מיכם חושבים שאני צריך לרוץ בפריימריז בתוך הקהילה שלנו", הוסיף. לדבריו, הוא קיבל את ברכת הדרך להתמודדות מהוריו ומבני משפחתו, מה שהוביל אותו להחלטה הסופית לרוץ בפריימריז הקרובים. "זה הזמן שלנו לעשות מעשה ולהוביל את הקהילה שלנו למקומה הראוי", סיכם את דבריו וציין כי בקרוב יקיים את הכנס הראשון שלנו במסגרת קמפיין הבחירות.

"נתייצב כאחד מאחורי המנצחים"

כזכור, לפי ההסכם שנחתם בין סיום למהרי, יתקיימו פריימריז פנימיים בתוך הקהילה האתיופית בהם יוכל להתמודד כל מי שליבו יחפוץ בכך. ההסכם קובע כי מי שיקבל את מירב הקולות בהתמודדות יזכה להנהיג את הקהילה ולהוביל את רשימתה בבחירות למועצת העירייה, כאשר גם יתר הרשימה תיקבע בהתאם למספר הקולות שייקבלו המתמודדים השונים. סיום ומהרי כבר הבהירו כי בכוונתם להתמודד בבחירות, ולפי ההערכות זהירות של בכירי הקהילה השניים צפויים – לפחות נכון לרגע זה – לתפוס את שני המקומות הראשונים בהתמודדות, אשר טרם נקבע לה מועד סופי. למעשה, למעט מהרי וסיום, דסטה הוא המועמד הראשון שהודיע על כוונתו להתמודד בפריימריז, כאשר בקרב אנשי הקהילה מעריכים כי מתמודדים נוספים יודיעו בקרוב על כוונותיהם.
חבר המועצה שי סיום קיבל דווקא בסיפוק את הודעתו של דסטה, אף שזה עשוי להתקוטט עימו על קולותיהם של צעירי הקהילה. "אני מברך את מיניליק על כך שחזר בו מהכוונה להתמודד מחוץ לרשימה המוסכמת של הקהילה, ולקחת חלק בפריימריז שנקבעו במסגרת הסכם האיחוד", אמר השבוע בהתייחס לדברים. "יש חשיבות עליונה לכך שהקהילה תישאר מאוחדת, ולאחר שכל המועמדים יציגו את מועמדותם, התושבים יקבעו מי יעמוד בראשות הרשימה וכולנו נתייצב כאחד מאחוריהם, ולא משנה מה תהיה זהותם".
במקביל, בכירי הקהילה שבו והבהירו השבוע כי אין לאיש זכות לדבר בשמה של הקהילה או להודיע כי הקהילה תזכה לתמיכתו במידה כזאת או אחרת בהתמודדות לראשות העיר. "נודיע על האיש שיקבל את התמיכה שלנו לראשות העירייה רק בזמן המתאים ובהתקרב מועד הבחירות", אמר גורם בכיר. "כל מי שאומר שאנחנו איתו, או שיש סיכוי גבוה שנתמוך בו – פשוט אומר דברים חסרי כל בסיס".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.