צור עימנו קשר

ספורט

סטטוס קוו בצמרת

מלאכי יצאה למשחק חוץ קשה מול המוליכה ערב המחזור, מכבי אשדוד, וחזרה עם נקודה שהותירה את הפער מהפסגה על שש נקודות. אלעד אברמסון ודיב פינטו חתמו בקבוצה ויעמדו לרשותו של המאמן צרפתי כבר במשחק הליגה הקרוב. מחר (שישי, 11:00): מלאכי תארח את הפועל ירוחם במגרש הסינתטי בקריית גת

פורסם

בתאריך

מכבי קריית מלאכי ומכבי אשדוד נפגשו ביום שישי שעבר למשחק צמרת פיקנטי במגרש הסינתטי בעיר הנמל, בניסיון לתקוע יתד במאבק המסתמן על הכרטיס לליגה א' בסיום עונת המשחקים הנוכחית.
למעלה מ-600 צופים, כ-200 מהם כתומים, מילאו את היציעים חרף מזג האוויר החורפי ויצרו אוירת כדורגל ססגונית ומחשמלת.
אלא שלמרות ההבטחות הגדולות ממשחק הענקים, הציגו שחקני שתי הקבוצות משחק חלש ונטול מצבי הבקעה, וסיימו בתיקו 0-0 ששירת בעיקר את א.ס אשדוד (אדומים), המרוויחה הגדולה מתוצאות המחזור העשירי בליגה ב'- שעלתה לראשות הטבלה.
כבר למן הפתיחה ניתן היה לחזות בחשש של שתי הקבוצות מפני ספיגה. מצד אחד, ניסתה הקבוצה הביתית להכתיב את הקצב בעיקר דרך האגף הימני שלה, אולם הגנת מלאכי, שספגה עד כה שלושה שערים בלבד בעשרת המחזורים הפותחים של הליגה, הסתדרה עם ניסיונות התקיפה האשדודים.
מצד שני, ניסו גם הכתומים לצאת להתקפות מסודרות בעזרת שחקני הקישור, עופר אברה ומושיקו שעשוע, אולם מיעוט השחקנים בחלק הקדמי הפכו את הניסיונות ללא מסוכנים והותירו את התוצאה כל כנה, 0-0 במחצית.
המחצית השנייה החלה בשליטה של האשדודים, שהשתלטו אט-אט על מרכב השדה ושלחו הרבה שחקנים קדימה. אלא שגם אז, הצליחה ההגנה היציבה של המלאכים להסתדר עם ניסיונות התקיפה, והותירה את השוער טליאס מחוסר עבודה.
בדקה ה-65 נתפסה ההגנה הכתומה עם המכנסיים למטה אחרי טעות במרכז ההגנה, שאפשרה ליוסי פליקר, החלוץ הפורה, להגיע למצב מסוכן מול שערה של מלאכי. למזלם של הכתומים, הכדור של פליקר חלף סנטימטרים מהקורה השמאלית של טליאס.
לקראת סיום המשחק העניינים בין שחקני שתי הקבוצות התחממו, אך בשונה מבעבר, העימותים לא גלשו אל היציעים והמשחק השקול הסתיים בתיקו 0-0 מאכזב.

מסכמים שליש
שריקת הסיום במגרש הסינתטי באשדוד סיכמה גם את השליש הראשון של עונת המשחקים הנוכחית. עד כה, צברו המלאכים 20 נקודות ליגה מ-30 אפשריות, המהווים %67 הצלחה. ערב המחזור ה-11, ממוקמים חניכיו של פרדי צרפתי במקום השלישי בטבלה, רחוקים 6 נקודות משתי המוליכות האשדודיות- להן מספר נקודות זהה.
הנתון המעודד ביותר העולה מסיכום השליש הראשון של הכתומים הוא ממוצע הספיגות הנמוך, העומד על 0.3 שערים למשחק, שהם 3 שערי חובה בעשרה משחקים. מנגד, מבינים המלאכים כי על מנת להמשיך ולהיאבק בצמרת הגבוהה הם יהיו חייבים לשפר את ממוצע הכיבושים שלהם, שאמנם נראה סביר (ממוצע של שני שערים למשחק) אולם מדובר בנתון משקר, שכן 9 מתוך 20 שערי הזכות נכבשו במשחק מול בית שמש האומללה.
במהלך החודשים האחרונים היו המלאכים ערים הלבעיות ההתקפיות של הקבוצה הבוגרת, ועקב כך ניסו להחתים מספר שחקנים על מנת לחזק את החלק ההתקפי של הקבוצה. אמש (רביעי), חתמו בקבוצה שני שחקני ההתקפה, אלעד אברמסון ודיב פינטו, שיעמדו לרשותו של צרפתי כבר במשחק הליגה הקרוב. עוד עולה מסיכום השליש כי גם מלאכי, בדומה לשתי המוליכות מאשדוד, עדיין לא טעמה את טעמו המר של הפסד ליגה העונה. עם זאת, מחצית ממשחקיה של הקבוצה הסתיימו בתיקו 0-0, נתון הממחיש עוד יותר את חוסר המחץ ההתקפי.
בנוגע לאחוזי ההצלחה בבית ובחוץ, הרי שהמלאכים מציגים עד כה אחוזי הצלחה די מרשימים במשחקי הבית (%73), זאת בשונה משנים קודמות. בנוסף, וכפי שטענו אנשי הקבוצה במהלך השבועות האחרונים, פתיחת העונה ללא האצטדיון העירוני הייתה בעוכריהם של המלאכים, שכן מאז הם חזרו לאצטדיון בשכונת הרצל עומדים אחוזי ההצלחה שם על %100, שהם שני ניצחונות משני משחקים. לפני כן, עמדו אחוזי ההצלחה במשחקים הביתיים על %55 בלבד. "אין ספק כי העובדה לפיה פתחנו את העונה מחוץ לאצטדיון העירוני נמצאת בעוכרינו, אך אנחנו עם הפנים קדימה", אמרו השבוע גורמים שונים במלאכי, שהוסיפו: "עד כה ראינו גם במשחקים מול שתי המוליכות שאנחנו לא נופלים מהן, אולי אפילו יותר מזה. יש לנו הגנה טובה וקבוצה יציבה, ומה שצריך עכשיו זה לצבור נקודות ולהמשיך להיצמד לחלק העליון", אמרו.

שוב נודדים
במלאכי יצאו ברגשות מעורבים מהמשחק באשדוד. מצד אחד, מדובר במשחק חוץ קשה, מול אחת הקבוצות הקשוחות בליגה. מנגד, הכתומים לא נפלו מיריבתם במרבית שלבי המשחק, אך לא הצליחו לצמק את הפער בצמרת, שנותר על 6 נקודות.
מחר (שישי,11:00), יארחו הכתומים את הפועל ירוחם המפתיעה, במשחק שייערך שוב במגרש הסינתטי בקריית גת, הפעם בשל שזרוע החורף שהחל רק לאחרונה באצטדיון העירוני.
בצד המקצועי, ימשיך המאמן צרפתי ליהנות מסגל שחקנים מלא, המאפשר לו לערוך רוטציות שונות בחלק הקדמי בניסיון למצוא את ההרכב המוצלח ביותר. "במשחקים הקרובים, עד סיום הסיבוב הראשון, נשחק מול כמה קבוצות הנמצאות מתחתינו בטבלה. אין ספק כי אותם משחקים יקבעו לאן מועדות פנינו. אנחנו חייבים לקחת את כל הנקודות על מנת לברוח מבטן הטבלה ולהיצמד לחלק העליון שלה", אמרו במלאכי.dsc_4836

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.