צור עימנו קשר

דעות

נכשל? ראש העירייה אליהו זוהר הוא מצליחן סדרתי

לפני כשבועיים זכה ראש העירייה לכינוי "נכשל סדרתי" ביחס לפעולותיו מול משרדי הממשלה בטורו האישי של אליאור עמר. אורן אוזן קרא את הטור, והחליט להשיב

פורסם

בתאריך

"נכשל סדרתי", כינה עורך עיתון "המקור", אליאור עמר, את ראש העירייה אליהו זוהר בטורו שפורסם לפני כשבועיים. עמר פירט את הישגיו המפוקפקים, לטענתו, של זוהר מול משרדי הממשלה, והתייחס בין היתר לניסיונו להביא למינויה של אירית טיירו לתפקיד מנהלת בית הספר ע"ש אלי כהן בעיר", ניסיון שאכן לא צלח. זוהר הוא לא נכשל סדרתי. אם כבר, הוא מצליחן סדרתי.

דעתו של עמר, אני משוכנע, היא דעת מיעוט בקרב תושבי קריית מלאכי. המציאות היא התשובה הטובה ביותר לנכתב בטור: המעשים והתוצאות שכולנו רואים בחודשים האחרונים ברחבי העיר, בכל פינה וקרן רחוב, הן הוכחה ניצחת להצלחתו הסדרתית של ראש העירייה זוהר לשנות את פני העיר ולהביא לשגשוגה והצלחתה.

כאשר פונים למשרדי ממשלה מאה פעמים בשנה, טבעי שחלק מהבקשות יידחו, וחלקן יאושרו. הרי לא יעלה על הדעת שמאה אחוז מהבקשות יאושרו, תמיד, על ידי שרי הממשלה. קריית מלאכי, יש להזכיר, היא עיר אחת מבין מאות רבות של יישובים ברחבי הארץ. כל יישוב וצרכיו, כל יישוב והצלחותיו, כל יישוב וכישלונותיו. המאמץ העילאי שעשה ראש העירייה זוהר למען מינויה של טיירו אמנם נדחה לבסוף על ידי משרד החינוך, אבל בעיני הוא היה מאמץ ראוי לציון לשבח, ולא לתגית "נכשל". מתי בפעם האחרונה ראינו ראש עירייה שנלחם במשך שבועות למען מינוי של תושב עירו לתפקיד מסויים? זוהר הביע תמיכה מוחלטת ביכולותיה של תושבת העיר לחנך את ילדינו, ופעל בהתאם לכך: הוא דחף, קידם, המריץ וניסה לשכנע, ובסוף ידו לא צלחה. נו, גם זה קורה לפעמים. האם בגלל זה אפשר להגדיר את התנהלותו של ראש העירייה כנכשל? לטעמי לא. זה עוול גדול שנעשה לאדם שמשקיע את כל מרצו בניסיון לתקן נזקים רבי-שנים, ולאור הנסיבות – עושה זאת בהצלחה.

14 שנים שאני מתגורר בעיר, ולא ראיתי ראש עירייה שאוהב את עירו יותר מאליהו זוהר. כשאני נפגש עם חבריי, שגדלו בעיר ונמצאים בה אף יותר שנים ממני, הם מחזקים את דבריי. העיר כולה מתקדמת ומתפתחת, והמציאות, כאמור, מוכיחה את זה: איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו נמצאת הבנייה בעיר בשיא? איך אפשר לכנות נכשל את ראש העירייה שבתקופתו הוגברה משמעותית ההשקעה בחינוך, ותוצאות הזכאות לבגרות זינקו? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו שופצו מהיסוד גני ילדים, הוקמו גני משחקים חדשים בשכונות העיר, נחנך גן מדעי ראשון מסוגו בארץ? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו הוקם מרכז צעירים חדש, שבקרוב גם יזכה למבנה חדיש ומפואר? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו ייבנה מרכז רווחה ונוער חדש בהשקעה של מיליוני שקלים? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו ייבנה מחדש בית ספר חב"ד בנות? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו הגיעו לעיר שרים רבים מכמה וכמה משרדי ממשלה, חלקם בכירים, וזאת אחרי שנים ארוכות שבהם לא דרכה כף רגלם של שרי ממשלת ישראל בעיר? היום, בניגוד לעבר, שרי הממשלה יודעים שיש עם מי לעבוד. הם מכבדים את ראש העירייה זוהר, שמוכיח שהאגו הוא לא מה שמוביל אותו – אלא הדאגה לעיר ולתושבים.

איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו תיבנה תחנת רכבת חדשה מרחק דקות ספורות של נסיעה מהעיר? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו מקימים כיכרות חדשים, כיכרות קיימים משופצים, שתאורת לד חדישה וחסכונית מותקנת בכל הרחובות הראשיים של העיר ובשבילים ובשכונות שהיו במשך שנים חשוכי אור – ואל? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו מוחלף קו הביוב הראשי של העיר בעלות של שישה מיליון שקלים? איך אפשר לכנות נכשל את ראש עירייה שבתקופתו ואחרי שנים רבות של קיפאון, נמצא איזור התעשייה תימורים בדרך לשיווק מלא? האין זו הצלחה מול משרדי הממשלה?

אז נכשל סדרתי? תסתכלו סביבכם. העובדות מוכיחות אחרת.

הכותב הוא מקורבו של ראש העירייה, אליהו זוהר

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

  1. עמרי עובד עיריה תושב עיר אחרת

    16/09/2016 ב 17:48

    זוהר הוא מצליחן סדרתי, ביחוד אם משווים אותו לקודמו בתפקיד. בנוסף לזה הוא אנושי ורואים שאכפת לו גם מאיתנו עובדי העיריה. בנוסף למה אורן אוזן, ברצוני להדגיש את צימצום הגרעון של העיריה ביותר מ 10 מיליון ש"ח אם אני זוכר נכון, שינויי כוח אדם חיוביים בעיריה ולאחרונה פרויקט פינוי בינוי שנראה שיצא לדרך בשכונת קיבוץ גלויות. יש גם טעויות אבל בסך הכל העיר מאוד מתקדמת בתחומים רבים.

  2. יוסף

    16/09/2016 ב 12:14

    נכשל סדרתי זה אנדרסטייטמנט לתאר את ללו

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.