צור עימנו קשר

חדשות

נחנך מרכז קהילתי חדש לחברת "עמידר"

חצי מיליון שקלים הושקעו במרכז החדש הממוקם במתנ"ס הקטן בשכונת קיבוץ גלויות. המרכז יספק שירות לדיירים בדיור הציבורי. שר השיכון: "המשימה הכי חשובה של משרד הבינוי והשיכון היא הטיפול החברתי באוכלוסיות הזקוקות לכך"

פורסם

בתאריך

שר השיכון יואב גלנט, יו"ר "עמידר" עו"ד ד"ר יצחק לקס וראש העירייה אליהו זוהר חנכו ביום רביעי האחרון את המרכז הקהילתי החדש במתחם המתנ"ס הקטן בשכונת קיבוץ גלויות בעיר, בטקס חגיגי בהשתתפות עשרות תושבי השכונה. לפי הודעת משרד השיכון, במרכז, שבהקמתו הושקעו כחצי מיליון שקלים, יתקיימו פעילויות פנאי שונות, בשיתוף עם הגרעין המקומי, מרכז נריה. מכיוון שאין בעיר משרדים של "עמידר", תתאפשר במקום קבלת קהל, פעם בשבוע, לטובת דיירי הדיור הציבורי.

"המשימה הכי חשובה של משרד הבינוי והשיכון היא הטיפול החברתי באוכלוסיות הזקוקות לכך", אמר השר גלנט. "לכל האוכלוסיות בישראל יש פוטנציאל להגיע רחוק, ולשם כך צריך לתת צ'אנס לכל אחד ואחד".

"במשך שנים, כמפקד, ראיתי חיילים שלא חוזרים הביתה לחופשה בסוף השבוע כי לא היה להם לאן", הוסיף שר הבינוי. "למדינה יש אחריות כלפי כולם. מסיבה זו החלטנו ליזום, סגן השר ז'קי לוי ואני, את פרויקט 'שיקום שכונות חוזר' בעשרות יישובים בארץ, אשר שם דגש על הפן החברתי ועל חיזוק הקהילה. השקעה באנשים ובייחוד בנוער היא משימה ראשונה במעלה. כל פעולה הנעשית בשלב החינוך הראשון משפיעה על האדם לשנים רבות ומאפשרת לו להגיע רחוק ולהשפיע על המדינה".

המרכז החדש, ברחוב סאן דייגו 13, הוא המרכז התשיעי במספר שנחנך בשנה האחרונה.  עד סוף השנה, אומרים ב"עמידר", צפויים להיפתח עוד שלושה מרכזים קהילתיים נוספים, שיהוו מקום מפגש לתושבים ויחזקו את תחושת השייכות לקהילה. פעילותו של המרכז תחל רשמית עם פתיחת שנת הלימודים בספטמבר, לאחר שייבדקו צרכי התושבים ותיבנה תכנית פעילות לכל הגילאים.

"כחלק מתפיסת "עמידר" החדשה אנחנו מאמינים שהדיור הציבורי אינו רק ארבע קירות, אלא כולל גם את הדיירים שגרים בתוכם ולא ניתן לנתק האחד מן השני", אמר יו"ר "עמידר". "בשנתיים האחרונות השקענו בעיר בשיפוץ דירות, רכישת דירות, בפעילות חברתית וקהילתית כארבעה מליון שקלים והכל בתיאום מלא ושיתוף פעולה שרק מגביר את המוטיבציה לתת עוד".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.