צור עימנו קשר

חדשות

משפט אחד לכולם

משרד המשפטים הודיע על פתיחת שלוחה של האגף לסיוע משפטי בעיר. המשמעות: נזקקים לסיוע משפטי בעניינים אזרחיים שאינם יכולים לממן את שכר עורכי הדין יוכלו לקבל סיוע מקצועי ללא תשלום

פורסם

בתאריך

שנתיים אחרי שמשרד המשפטים השיק את פרוייקט "נגישות לצדק", שבמסגרתו מעניקים עורכי דין מטעם משרד המשפטים שירותים משפטיים ללא תשלום לאזרחים שאינם יכולים לממן שירותים פרטיים – הגיע השבוע המיזם גם לקריית מלאכי.

פרוייקט "נגישות לצדק" החל כפיילוט מקומי בעיר באר שבע, לפני כשנתיים. עם השקתו אמרו במשרד המשפטים כי מטרתו לאפשר ייצוג משפטי במקרים דחופים לאזרחים "בלתי מיוצגים", כלומר כאלו שאין בהישג ידם לשלם עבור שירותים משפטיים פרטיים, ומשכך הם נאלצים להתמודד עם הליכים משפטיים המתנהלים נגדם, או מטעמם, ללא ייצוג של איש מקצוע. עיקר הפרויקט התמקד בסיוע משפטי להליכים דחופים, כגון בקשות לצווי הגנה, צווי עיכוב יציאה מהארץ, צווי פינוי, צו עיקול זמני והליכים משפטיים נוספים, אשר לשם קיומם נדרש בדרך כלל שכירת עורך דין לטיפול בבקשה והגשתה לערכאות לשם קבלת פסק דין למימושם. כמו כן מוענקים במסגרת הפרוייקט שירותי ייעוץ משפטי לאזרחים, ללא תשלום.

השבוע, כאמור, הודיעו באגף לסיוע משפטי (מחוז דרום) של משרד המשפטים על הרחבת הפרוייקט, והשקת שלוחה חדשה שלו בעיר. השלוחה, אותה יאיישו משפטנים מטעם האגף, שיעניקו שירותים לתושבים הזכאים לכך על פי הקריטריונים שנקבעו על ידי משרד המשפטים. כיום תושבי העיר הנזקקים לסיוע משפטי פונים בדרך כלל לעמותת "ידיד" או לעמותת "תמורה", הפועלות שתיהן לייצוג משפטי למעוטי יכולת – ומפעילות סניפים שלהן בעיר. לאחרונה פנו שתי העמותות למשרד המשפטים וביקשו להרחיב את המיזם מטעם הממשלה גם לתחומיה של קריית מלאכי, וזאת לאור ביקוש רב לשירותי ייעוץ וייצוג משפטי מצד תושבים. בעמותות דיווחו כי הן אינן עומדות בכמות הפניות אליהן, ועל כן נדרשת פתיחת שלוחה של האגף לסיוע משפטי גם בעיר.

השירות יינתן במשרדי אגף הרווחה של העירייה, אחת לשבועיים, ביום ראשון, בין השעות 8 וחצי בבוקר עד לאחת וחצי בצהריים. השלוחה בקריית מלאכי היא הרביעית הנפתחת במחוז דרום, אחרי באר שבע, אשקלון ונתיבות.

"האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים מעניק סיוע וייצוג משפטי בתחום האזרחי למבקשים מעוטי יכולת, הזכאים לכך בהתאם להוראות הדין", אמרה עו"ד קארן שוורץ- אמיגה, מ"מ ראש האגף לסיוע משפטי. "האגף פועל כל העת לשיפור השירות והנגשתו לנזקקים לכך. הסיוע ניתן בכל הארץ, וכיום פועלות 65 שלוחות לקבלת קהל הפזורות בכל רחבי הארץ".

עו"ד נמרוד בלייכר, סגן  ראש מחוז דרום בלשכה לסיוע משפטי, הוסיף כי "מחוז דרום של האגף לסיוע משפטי נענתה לפניית עמותת ידיד ומרכז תמורה בקריית מלאכי ותוך חצי שנה מפנייתם נפתחת היום שלוחה של לשכת הסיוע המשפטי בעיר. נמשיך להיות קשובים לציבור במטרה להקל על הנזקקים לקבלת סיוע משפטי לקבל את הסיוע המגיע להם על פי חוק".

לחץ להמשך קריאה