צור עימנו קשר

בחירות 2018

משעל חוזר לזירה הפוליטית

איש הנדל"ן וחבר מועצת העיר לשעבר, אפרים משעל, הודיע השבוע כי הוא חוזר למגרש הפוליטי. בראיון קצר הוא מסביר מה הניע אותו למהלך, מדגיש כי כרגע הוא לא מתכוון לרוץ לראשות העיר ומספר על אכזבתו מעבודתם של חברי המועצה המכהנים. "בטוח שאפשר לעשות יותר למען התושבים- ואני אדאג לעשות את זה"

פורסם

בתאריך

עשר שנים אחרי הניסיון האחרון שלו להיבחר כחבר מועצה מן המניין, הודיע השבוע איש הנדל"ן המקומי אפרים משעל כי הוא חוזר לזירה הפוליטית.
משעל, אב לשלושה שיחגוג בקרוב 57, כיהן כחבר מועצה בין השנים 1998-2003 בסיעתו של ראש העירייה לשעבר שימי שמעון. בתחילה היה חבר אופוזיציה יחד עם חברי סיעתו, משה שמעון שימי, יוסי וענונו ומוטי מלכה, אולם לאחר כחצי שנה בחר להצטרף לקואליציה של ראש העירייה דאז, ליאור קצב.

עם סיום כהונתו, טרם בחירות 2003, הכריז משעל על ריצה לראשות העיר אולם נאלץ לחזור בו מכוונתו בשל הסכמי שיתוף פעולה בין המגזרים השונים לבין המועמדים האחרים מולו, ובהם ראש העירייה הנבחר, מוטי מלכה. ב-2008 הכריז משעל שוב על ריצה לראשות העירייה, אך חזר בו מאותה הסיבה בדיוק ונותר מחוץ למליאה, "אם אתה רוצה לשנות אזי שתפקיד ראש עיר הוא התפקיד הביצועי. אפשר לשנות מהמועצה, אבל הרבה פחות כיוון שאתה חייב להיצמד למדיניות של ראש העירייה הנבחר", אמר השבוע משעל, שזוקף לזכותו את הבאת המר"מ העירה, "כמו אז, כך גם הפעם אני מתכוון לעשות למען העיר. גם אם לא אהיה חבר מועצה אדאג לעשות למען התושבים, בדיוק כמו שדאגתי שהמר"מ יגיע לכאן. כולנו מבינים היום כמה חשוב הוא היה, וננסה בעתיד להרחיב את השירותים הרפואיים אפילו יותר. בקריית מלאכי צריך לקום 'מיני' בית חולים".

איך אפשר לעשות למען התושבים מחוץ למליאה? הרי שם טמון הכוח של נבחר הציבור.
"בשביל לעשות למען התושבים לא צריך את 'דרגות' של חבר מועצה. אני שומע אותם היום מתגאים בזה שעזרו לתושב זה או אחר בארנונה למשל. בשביל זה לא צריך להיות חבר מועצה, את זה גם האזרח הפשוט יכול לעשות".
נשמע שיש לך בטן מלאה על חברי המועצה.
"אכן. לא כל כך אהבתי את ההתנהלות של חברי המועצה בשנים האחרונות ואני לא יכול לעמוד מנגד. חברי המועצה צריכים להיות שותפים בעשייה ואני לא מרגיש שהם עושים מספיק למען התושבים".
ראשות העיר?
"אני קודם כל חוזר לחיים הציבורים. זוהי החלטתי. אני חושב שקריית מלאכי תרמה לי הרבה, ולכן הגיע הזמן שאתרום לה בחזרה".

יצרת קשר עם פוליטיקאים אחרים?
"יש מספר אנשים שיצרתי איתם קשר. אפילו גם נפגשנו. אנחנו בודקים לגבי חיבורים, ונראה בהמשך כיצד נפעל".
הודעת לראש העירייה אליהו זוהר על כוונתן להתמודד?
"לא דיברתי איתו על הכוונת שלי. בכלל, לא דיברתי עם אף אחד מבין חברי המועצה הקיימים"
איך אתה מתכוון להתמודד? יש סיעה מסוימת דרכה תרוץ בבחירות?
"טרם התקבלה החלטה. בכל מקרה תמיד הייתי עצמאי בדעותיי. יש לי קרבה לחב"ד, ואני גם זוכה לתמיכה של רוב הקהילה הגיאורגית בעיר, המונה כיום כ-100 בתי אב".

כלומר ישנה אפשרות ברשימת חב"ד?
"לא. להם כבר יש את הנציגים שלהם. אני בודק עם אנשים אחרים"
מה בוער בך לחזור לפוליטיקה אחרי 10 שנים?
"הסיבה החשובה ביותר היא קודם כל האזרח. לבוא ולעזור לתושבי העיר. בשנים האחרונות תושבי העיר ספגו מכות רבות, אם זה העלאת תשלומי הארנונה, תאגיד המים, החניות. לפי דעתי לא נשקלה כאן מספיק חמלה לאזרח הפשוט".

אמרת שחברי המועצה לא עשו מספיק. אתה יכול לפרט קצת?
"אני מעריך את העשייה של כל אחד ואחד ואני לא מבטל את הדברים שנעשו. עם זאת, מה שנעשה לא היה מספיק. אני בטוח שהיה אפשר לעשות יותר למען התושבים ואני אדאג לעשות את זה".
איך תעשה את זה?
"ברגע שייווצרו החיבורים הנכונים וכל אחד יביא את האג'נדה שלו נוכל לעשות את זה. אתה חי פה ומבין בדיוק מה כואב לציבור, וכיצד אפשר לעשות למענו".
אני מבין שכרגע אתה לא מתכוון לרוץ לראשות העיר. מי לדעתך יהיה ראש העיר?
"אני כרגע לא יכול לענות על זה. נכון לעכשיו, למעט ראש העיר המכהן, אף מתמודד עדיין לא הכריז".

ובכל זאת, אתה חושב שיש סיכוי למישהו לנצח את זוהר? עד כה הוא אף זכה לתמיכה של חב"ד והפעילבבר אזולאי?
"בחב"ד אין החלטה עדיין. יש כוונות ללכת עם ראש העיר, אבל החלטה והסכמה עדיין לא אין. גם שם מחכים לראות מי השחקנים הנוספים ורק לאחר מכן יחליטו. אם אתה שואל אותי, הבחירות לא הוכרעו. יש לך חומר גלם שעשוי להפוך לתוצר טוב. אם לכמת את זה, ישנם כ-60 אחוזים שמתנדנדים".

אתה לא חושב שאולי הגיע הזמן לפנות את המגרש הפוליטי לשחקנים חדשים? כל מערכת בחירות אנו שומעים את אותם שמות.
"אני בהחלט חושב שצריך לתת צ'אנס לאנשים חדשים ואיכותיים. יחד עם זאת, מי שלא הוכיח את עצמו בקדנציות האחרונות צריך לעזוב. מצד שני, אפשר לתת את המושכות בידי אדם שהיה חבר מועצה ורוצה לחזור לתרום".
אתה חושב שתוכל להביא לפחות מנדט שיסלול את דרכך למועצת העיר?
"אני מאמין שאני יכול להביא מנדט גם ללא שותפים. מבחינה כלכלית, זה אף פעם לא היווה בעיה. אני לא חושש לרוץ למועצה לבד, אבל בוחן אופציות של חיבורים. הדרך עוד ארוכה".

לחץ להמשך קריאה
- פרסומת -
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בחירות 2018

מסתמן: גלעם לא יוכל לבחור בליכוד

היועץ המשפטי של מפלגת הליכוד הודיע כי זכות הבחירה של חבר המועצה דוד גלעם בפריימריז של המפלגה, שייערכו ביום שלישי הבא- נפסלה. המועמדת אתי כליפא-אלוש עשויה להיפגע מההחלטה. גלעם: "מופתע מנדב ויצמן ומהמעשה החתרני שעשה". ויצמן בתגובה: "מעריך את דוד ומאחל לו הצלחה כיו"ר תנועת כולנו"

פורסם

בתאריך

על ידי

שבוע וחצי בלבד לפני הפריימריז במפלגת הליכוד הודיע אמש (רביעי) היועץ המשפטי של המפלגה כי זכות הבחירה של חבר המועצה והמפלגה דוד גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא נפסלה. הסיבה: פעילותו בשורות מפלגת "כולנו" של שר האוצר משה כחלון.

במהלך השבועות האחרונים פנו מספר אנשי מפלגת הליכוד אל בית הדין של המפלגה במטרה לפסול את אפשרות הבחירה של גלעם, הנתונה לו כחבר סניף, זאת בעקבות תפקידו לכאורה כיו"ר מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי בנוסף להיותו חבר מפלגה בליכוד. לטענתם, מדובר בעבירה על החוק שאוסר התפקדות לשתי מפלגות. בפנייתם הוסיפו העותקים מסמכים וסרטונים שונים המציגים את גלעם מביע תמיכה פומבית בשר האוצר משה כחלון בעיצומה של מערכת הבחירות הארציות האחרונה בשנת 2015.

בשיחה עם "המקור" טען גלעם כי הוא מופתע מההחלטה, והפנה אצבע מאשימה כלפי המועמד לראשות התנועה בפריימריז הקרובים ואחד מהאנשים החזקים בה, נדב ויצמן, "אני מופתע מאוד מנדב ויצמן. לפני חודשיים הוא ביקש שאתמודד לראשות העיר ודיברנו על שילוב כוחות, כך שמדובר במעשה חתרני. אני מופתע גם מהתנהלות תנועת הליכוד". גלעם הוסיף כי "למרות הדברים- עדיין לא נפסלתי. זה בהליך משפטי. אני כבר 50 שנה משלם דמי חבר למפלגה ומאמין שמי שצריך לתת את הדין בנושא ידע כיצד לפעול על מנת לבטל את ההחלטה. ההתנהלות הזו מבזה את המפלגה".

לגבי הסיבה בגינה נפסלה מועמדותו, כאמור היותו תומך בשר האוצר כחלון ובמפלגת כולנו, אמר גלעם כי "אין מטה או סניף של מפלגת 'כולנו' בקריית מלאכי. במהלך הבחירות עזרתי לכחלון מהיכרות אישית ואמונה שהוא יכול יחד עם ממשלת הליכוד לעזור לפריפרייה. אני לא יו"ר הסניף וגם לא מזוהה עם מפלגת כולנו. אני חבר מפלגת הליכוד וכך אמשיך להיות".

פסילת זכות הבחירה של גלעם עשויה לפגוע משמעותית במועמדת אתי כליפא-אלוש, שאמורה הייתה לזכות בקולו של גלעם בבחירות שייערכו ביום שלישי הבא. כיוון שמדובר בפריימריז פנימיים בהם זכות בחירה ל-42 חברים בלבד, הרי שפסילתו המסתמנת של גלעם עשויה להשפיע באופן מובהק על זהות המנצח בפריימריז- שיהיה גם מועמדה של תנועת הליכוד למועצת העיר בבחירות הקרובות.

בתגובה לדבריו של חבר המועצה דוד גלעם, המובאים בכתבה, מסר נדב ויצמן כי הוא "מאוד מעריך את דוד גלעם ומאחל לו הצלחה בתפקיד יו"ר תנועת כולנו".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

אליאור עמר שוקל להתמודד לעירייה ברשימה עצמאית

בשיחות שערך לאחרונה עמר עם אנשיו הוא התייעץ עימם לגבי האפשרות כי יקים רשימה עצמאית לקראת הבחירות הקרובות. בוחן אפשרות להתמודד לראשות העירייה. אחד ממקורביו: "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי"

פורסם

בתאריך

האם אליאור עמר יקים סיעה עצמאית עימה יתמודד בבחירות הקרובות לעירייה? לפי מידע שהגיע לידי "המקור", שוקל עמר בחיוב את האפשרות הזאת, ואף ערך לאחרונה שיחות עם כמה פעילים בולטים במערכת הפוליטית לקראת יישומו של מהלך שכזה. אם המהלך ייצא אל הפועל – כך לפי מקורביו – יוביל עמר רשימה חדשה וישבץ בה תושבי קריית מלאכי שאינם נמנים על המערכת הפוליטית הנוכחית. "זו תהיה רשימה מעולה שתראה שגם אנשים טובים יכולים להיכנס לפוליטיקה", אמר גורם בסביבתו של עמר.
ביום שישי בשבוע שעבר כינס עמר כמה מפעיליו המרכזיים, עימם דן בדרכי הפעולה האפשריות לאחר תוצאות הפריימריז בחודש שעבר, בהן הפסיד ב-65 קולות לחבר המועצה ב-25 השנים האחרונות יוסי סולימני. לפי גורמים שנכחו בפגישה, עמר הציג בפניהם מספר אפשרויות בהן יוכלו לנקוט, בהן התמודדות ברשימה עצמאית לראשות או למועצת העיר, חבירה למועמדים אחרים לרשימה משותפת והישארות במפלגת "העבודה" כמספר 2 של סולימני. לאפשרות האחרונה התנגדו פעיליו של עמר באופן נחרץ, בטענה כי המשקעים שנוצרו במהלך הפריימריז גדולים מידי ולא ניתנים לגישור. "אי אפשר לשכוח מה קרה, איך הדברים התנהלו ומה עשו כדי לנצח אותנו", אמרו הפעילים לעמר. לדברי כמה מהם, לא ניתן יהיה לשווק לציבור חבירה שכזאת: בעוד עמר מבקש להזרים דם חדש למערכת הפוליטית ולהביא לשינוי בה, סולימני מהווה לכאורה את ההיפך הגמור מזה. מקורבו של עמר אמר כי התמודדות עצמאית  "זו האפשרות הכי טובה ונכונה כדי לממש את השאיפה לעשות שינוי, לפעול למען הצעירים והמבוגרים, למען שינוי ההסכם עם באר טוביה ונגד המשך ההתעמרות של תאגיד המים בתושבים".
כמה מהנוכחים בפגישה תמכו באפשרות כי עמר ירוץ לראשות העירייה, בייחוד במצב הנוכחי בו אין מועמדים בולטים אחרים. עמר אמר לאנשיו כי המטרה אליה יש לחתור היא להשיג מקסימום השפעה כדי לממש את השקפת העולם והשאיפות לפעול לטובת הציבור בתחומים השונים, ואמר כי הוא "לא זונח את האפשרות להתמודד לראשות העיר, אבל לא בכל מחיר". בשבועיים האחרונים נפגש עמר מספר פעמים עם חיים ויצמן, השוקל להתמודד לראשות העירייה, ובסביבתו אמרו כי ויצמן הוא "מועמד ראוי", אך הוסיפו כי טרם התקבלה כל החלטה בנושא.
אליאור עמר מסר בתגובה לדברים: "אין עדיין החלטות. אעשה את מה שישרת הכי טוב את המטרה שעבורה נכנסתי לפוליטיקה".

לחץ להמשך קריאה

בחירות 2018

הראשון להודיע: אפרים משעל יתמודד לראשות העירייה

איש הנדל"ן המקומי וחבר המועצה לשעבר הודיע כי לאחר בחינת המפה הפוליטית החליט להצטרף למירוץ לראשות העיר. יהיה הראשון שמעמיד עצמו לבחירה מול ראש העירייה המכהן. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם"

פורסם

בתאריך

על ידי

אפרים משעל, חבר המועצה לשעבר שהכריז רק לפני שבועיים כי הוא חוזר לזירה הפוליטית, הודיע הבוקר (שישי) בשיחה עם "המקור" כי יתמודד לראשות העיר קריית מלאכי.

בשבועות האחרונים ניהל משעל מגעים עם מספר גורמים פוליטיים בעיר, ובחן את כל האופציות בנוגע לסיכויים הריאליים של מי מהמועדים הנתונים. הבוקר כאמור הוא הודיע כי החליט להתמודד על התפקיד הרם מול ראש העירייה זוהר, ויהיה הראשון שמכריז בפומבי על ריצה לראשות העיר. "אנצח בעזרת ה' ובעזרתכם", אמר משעל.

לחץ להמשך קריאה