צור עימנו קשר

חדשות

משיכה סופית

הסערה סביב מינויה של אשת חבר המועצה לתפקיד קב"סית בעירייה: חבר המועצה מוטי יעקובוב ביקש לבטל את הכוונה להביא להצבעה נוספת את מינויה של אשתו לתפקיד קצינת המבחן, ותקף בחריפות את האופוזיציה ושיקוליה השונים שהובאו לידי ביטוי בישיבת המועצה האחרונה. "צבועים. הם רק רוצים להתנגח בראש העיר. אשתי ראויה וההפסד הוא של התושבים", אמר יעקובוב. יו"ר האופוזיציה עמר בתגובה: "להטוט תקשורתי. הצעת המינוי הוסרה כיוון שבקואליציה הבינו שהוא אינו חוקי. מאחל הצלחה לגברת יעקובוב ברוכת הכישרונות"

פורסם

בתאריך

חבר המליאה מטעם סיעת 'המאמינים', מוטי יעקובוב, הודיע השבוע כי הוא מבקש לבטל את הכוונה להביא להצבעה נוספת במליאת המועצה את מינויה של אשתו לתפקיד קב"סית בעירייה (קצינת ביקור סדיר), וקבר למעשה באופן סופי את ההצעה.
כזכור, בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר העלתה הקואליציה הצעה לאשר מינוי אשתו של יעקובוב לתפקיד קב"סית, ואף הסתייעה ביעוץ משפטי חיצוני על מנת להכשיר את המהלך. באופוזיציה מנגד לא התרשמו כלל מהמהלך, טענו למנהל לא תקין והתנגדו בתוקף להצעה. יו"ר האופוזיציה, אליאור עמר, טען כי למרות חוות הדעת החיצונית שראש העיר הציג לחברי המליאה, אישור העסקתה של אשת חבר מועצה מנוגד לחוק. באופוזיציה גם תקפו את העובדה שהיועצת המשפטית של העירייה עידית יפת נמנעה ממתן חוות דעת בנושא ולא נכחה בדיון. לבסוף, ועקב העובדה שהחוק מחייב תמיכה של שני שלישים מחברי המועצה (9 מתוך 13) לאישור העסקת אשת חבר המועצה, החליט ראש העיר למשוך את ההצעה ולהביאה להצבעה בישיבה הבאה.
אלא שהשבוע נרשמה תפנית בעלילה, כאשר חבר המועצה יעקובוב ביקש בעצמו לא להעלות שוב לדיון את סוגיית הקב"סית- ובכך סתם את הגולל על הסאגה התקשורתית. ״ההתנהגות של חברי האופוזיציה הייתה לא ראויה ולא מכובדת", הסביר השבוע יעקובוב בשיחה עם "המקור" ופירט אודות הסיבה בגינה ביקש מראש העירייה לא להביא את המינוי להצבעה נוספת. "לאשתי יש תואר ראשון ותואר שני, היא זכתה במכרז בעבר והיא ראויה ללא ספק לתפקיד הזה. ההתנהגות המכוערת של האופוזיציה היא שגרמה לי לקבל את ההחלטה. ההפסד הוא של התושבים״, הוסיף.
יעקובוב הזכיר את העובדה כי אשתו כבר עבדה במשרה ציבורית בעבר עת שימשה כרכזת במתנ"ס העירוני, זאת חרף העובדה שאביה, בוריס בורוכוב, שימש כחבר מועצה במהלך כל אותן שנים. "האופוזיציה התנגדה למינוי משיקולים פוליטיים ולא מקצועיים", תקף יעקובוב בחריפות את חבריו בספסלי המועצה. ״אני לא צריך טובות. אשתי יכולה לעבוד בכל מקום אחר, אך אני מאוכזב וכועס על הצביעות של חברי האופוזיציה במועצת העיר. את הכל הם עשו בשביל ההצגה. הם חיפשו פרסום ועשו הצגה. כאילו הם הכי צדיקים בעולם״, אמר יעקובוב.
חבר המועצה הטרי הפנה את חיצי הביקורת אל כיוונו של יו"ר האופוזיציה אליאור עמר, ואמר כי ההתנגדות של עמר וחבריו לא הייתה אישית נגדו אלא התנגחות בראש העירייה אליהו זוהר. "כולם יודעים שאשתי ראויה לתפקיד, אין על כך עוררין. אם בקריית מלאכי מעדיפים לוותר על בחורה מוכשרת ממניעים זרים אז שיהיו בריאים. הם חיפשו נקמות ואני לא נמצא שם. הם הראו את קלונם ברבים״, ירה יעקובוב, וגרס כי חברי האופוזיציה משחקים משחק כפול, כלשונו. ״כל הזמן האופוזיציה תקפה את ראש העיר על כך שהוא מקבל עובדים מחוץ לעיר ולא קולט עובדים תושבי העיר, אבל עכשיו, כאשר הוא החליט לקלוט עובדת מקצועית ומוכשרת עם תואר שני וניסיון עשיר, הם תוקפים אותו שיש בעיה עם המינוי מבחינת משרד הפנים. אני מציע להם להסתכל על עצמם במראה״, סיכם יעקובוב.

לא נשאר חייב

באופוזיציה הגיבו לדבריו של חבר המועצה יעקובוב, ואמרו כי הם אינם אלא להטוט תקשורתי שמטרתו לנסות ולהציג את המציאות באופן הפוך מכפי שהיא באמת ולהטעות את ציבור תושבי קריית מלאכי.
יו"ר האופוזיציה, אליאור עמר, אמר כי הקואליציה החליטה להסיר את המינוי מסדר היום כיוון שהבינה שמדובר במינוי בלתי חוקי, שממילא היה נפסל על ידי משרד הפנים. "בייחוד לאחר שהתברר כי חוות הדעת המשפטית החיצונית שהונחה לפתחם של חברי המועצה אינה ניצבת על אדני אמת וכי היועץ המשפטי שהעניק את חוות הדעת הוטעה על ידי אנשי הקואליציה", אמר עמר, שקבע כי היועץ המשפטי חזר בו מעיקרי חוות דעתו במהלך ישיבת המועצה שנערכה בשבוע שעבר. "זו הסיבה האמיתית להסרת הנושא מסדר היום, ולא כפי שטוען מר יעקובוב, שעצם עיסוקו בסוגיית העסקת בני משפחתו בעירייה פסול מיסודו".
עמר הוסיף כי "מעבר לכך ובאופן עקרוני, לא לשווא המחוקק בחר להציב תנאים מחמירים נגד העסקת קרובי משפחה ממדרגה ראשונה של חברי מועצה כעובדי עירייה: בעת שקרוב משפחה של חבר מועצה מתקבל לעבודה בעירייה, יכולתו של נבחר הציבור לשרת את הציבור ולבצע את תפקידו נאמנה ובהתאם לאינטרס הציבורי נפגע באופן אנוש, מהסיבה הפשוטה שבליבו יהיה חשש תמידי מפיטוריו של בן משפחתו אילו יפעל להגשמת ייעודו לבקרה ופיקוח על עבודת העירייה בהתאם לכללי המינהל התקין".
בסיום דבריו קבע יו"ר האופוזיציה כי העירייה כגוף ציבורי הניזון מכספי ציבור חייבת לנהוג בהם בזהירות רבה, ובוודאי אינה אמורה לשמש כמוסד לסידור עבודה למקורבים, כלשונו. "אני יחד עם חבריי נמשיך לפעול על מנת לוודא כי העירייה תפעל בהתאם לחוק, באופן שוויוני, תקין וראוי למען כל תושבי קריית מלאכי ללא הבדל ביחס לקרבתם לדמות כזאת או אחרת בעירייה, ואם בעיני אנשי הקואליציה מדובר ב'ניסיון להיות צדיקים' הרי שמדובר בדבר מבורך. מכאן אני מאחל לגברת יעקובוב ברוכת הכישרונות בהצלחה רבה בכל אשר תפנה, וכן שב וקורא מכאן לראש העירייה ולקואליציה לפעול למינוי של תושבי קריית מלאכי לתפקידים בעירייה, בתנאי שהדבר ייעשה באופן שוויוני והגון. במקרה שכזה, אנו נהיה הראשונים לתמוך בהתלהבות רבה ובגאווה במינויים", סיכם עמר.

עמר. "דבריו של יעקובוב- להטוט תקשורתי"

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. אבד

    18/01/2019 ב 12:13

    זה הדבר הכי. טוב שקרה. מה זה עסק משפחתי. הצעה שיתפטר מחברות במועצה. ואז אין בעיה. ושאפו. לליאור. על המלחמה. אתה ראש העיר הבא. ואדון יעקובוב. רק הרווחת אשת חיל. בבית. ועבודה במקום בלי טובותנא להתנהג בהתאם והציבור לא הפסיד. כי לא הצבענו לך.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.