צור עימנו קשר

חדשות

מעלים הילוך

פחות מחודש וחצי לפני הבחירות לכנסת ה-20, החלו השבוע להתגבש מטות המפלגות. בש"ס ובכולנו של כחלון חנכו את הקמפיין המקומי, בליכוד מונה נדב ויצמן ליו"ר המטה וגם למפלגת יחד של אלי ישי מצאו יו"ר: רמי עטיה

פורסם

בתאריך

בעוד ארבעים ימים בדיוק ילכו מיליוני מאזרחי ישראל לקלפי ויידרשו להצביע עבור המפלגה שהם מאמינים במצעה, או כפי שזה עובד בפוליטיקה הישראלית: הבוחרים יצביעו עבור המפלגה שהם תומכים באיש שעומד בראשה. בעוד נתניהו, הרצוג, בנט, לבני, ליברמן ויתר מנהיגי המפלגות נאבקים ביניהם על ליבו של הבוחר כבר שבועות ארוכים, הרי שבקריית מלאכי אוישו רק לאחרונה בעלי התפקידים בחלק ממטות המפלגות, והפעילות המעשית בשטח צפויה להתחיל החל מהשבוע הבא.

השבוע הודיעו בש"ס על פתיחת מטה הבחירות שלהם, במרכז העיר. את מטה הבחירות יוביל כצפוי חבר המועצה וסגן ראש העירייה, מישל טפירו, שעומד בראש התנועה המקומית כבר עשרים שנים. עוד בעלי תפקידים במטה יהיו חבר המועצה שלומי מלכה, שמונה למנהל המטה וכן דור אזולאי שמונה על ידי טפירו לרכז מטה הצעירים. יפה כהן ותמר אירני מונו לעמוד בראש מטה הנשים. טפירו אמר השבוע כי הוא מצפה שש"ס תצליח לזכות במירב הקולות בקרב תושבי העיר, וזאת אחרי שבבחירות 2013 זכתה במקום השני, לאחר רשימת "הליכוד ביתנו". לדברי טפירו, רבים מתומכי הליכוד צפויים להצביע בבחירות הקרובות עבור רשימתו של משה כחלון, כולנו, כך שמספר המצביעים עבור מפלגתו של נתניהו יהיה נמוך יחסית. בבחירות 2013 קיבלה רשימת הליכוד (אז ברשימה משותפת יחד עם ישראל ביתנו) 2600 קולות, לעומת 2200 של ש"ס. טפירו אמר כי למרות התמודדותו של אלי ישי, לשעבר יו"ר ש"ס, במסגרת המפלגה החדשה שהקים, יחד, הוא מאמין כי רובם המכריע של מצביעי ש"ס בבחירות לפני כשנתיים ישובו להצביע עבור המפלגה החרדית הספרדית. אגב ישי, הרי שבעוד בתנועת חב"ד הארצית ממשיכים להתלבט בדבר האפשרות לתמוך במפלגתו, צפוי להיפתח מטה מקומי בקרוב. הפעיל הפוליטי הוותיק רמי עטיה, שהודיע על תמיכתו בישי זה מכבר, צפוי לעמוד בראש המטה. אם חסידות חב"ד לא תודיע על תמיכה בישי, לעטיה צפוי קושי בגיוס פעילים.

במפלגת השלטון, הליכוד, מינו בשבוע שעבר את נדב ויצמן לעמוד בראש מטה הבחירות. זוהי מערכת הבחירות הרביעית  בעשר השנים האחרונות שבה ויצמן מונה ליו"ר המטה המקומי של המפלגה. בסוף השבוע צפויים לקיים במפלגה ישיבה בה ייבחרו בעלי תפקידים נוספים במטה, כאשר ראש העירייה לשעבר, שמעון משה (שימי), שלום אלדר, שי סבן ולבנה רשיד צפויים להיות בין הפעילים הבכירים במטה. אביב חזן (22), תושב העיר, צפוי לעמוד בראש מטה הצעירים של המטה המקומי.

ביש עתיד מינו כבר לפני כשלושה שבועות את שלומי קליימן לעמוד בראש המטה המקומי. היום (חמישי) צפוי להגיע ח"כ יואל רזבורוב לביקור בעיר ולכנס פעילים. בעוד פחות מחודש צפוי להגיע לכנס בחירות גדול יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד.

בראש מפלגת המחנה הציוני צפוי לעמוד חבר המועצה ויו"ר האופוזיציה, יוסי סולימני. במפלגתו של אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו, לא צפויים לפתוח מטה מקומי למרות כוונה ראשונית לעשות זאת.

לחץ להמשך קריאה