צור עימנו קשר

חדשות

מסתכלים קדימה

פורסם

בתאריך

פורום החינוך העירוני אישר השבוע את חזון החינוך. בתי הספר יידרשו להפנות משאבים לטיפוח "גאוות יחידה" עירונית בקרב התלמידים

"העיר תוביל את אזרחיה להיות אזרחים משמעותיים יוזמים ותורמים לחברה בהתבסס על מצויינות, רב תרבותיות וגאוות יחידה" – כך תומצת החזון החינוכי של העירייה בעת אירוע חשיפתו שנערך השבוע. לפי המסמך, שהוצג על ידי ראש העירייה אליהו זוהר, המשמש גם כממונה על החינוך, מטרת החזון הוא לתת מקום של כבוד לרב תרבותיות בהתאם למגוון האוכלוסיות הקיימות בעיר, לעודד מצויינות ולטפח גאווה עירונית כך שתלמידי מערכת החינוך יהיו גאים בעירם.

האירוע, שהתקיים בתיכון "דרכא" השבוע בהשתתפות של כמאה בני אדם החברים בפורום, תוכנן במשך זמן רב כאשר לאורך כל השנה האחרונה גובש המסמך המסכם לכדי "החזון החינוכי". לדברי מנהל אגף החינוך, מיכאל בן שטרית, "חזון בלי פרקטיקה וטקטיקה אינו מספיק. זו רק הפתיחה וזה אומר שיש לנו הרבה עבודה. אם נהיה מצויינים נטמיע את החזון, נביא את הבוגרים שלנו להיות משמעותיים, יוזמים ותורמים לקהילה, אז ההתכנסות היום תהיה אירוע מכונן, אירוע היסטורי".

ראש העירייה, אליהו זוהר, שהציג את החזון, אמר כי הוא רוצה לראות את התלמידים "גאים בעצמם, גאים בהצלחתם וגאים במה שהם", כלשונו. זוהר אמר כי הוא סימן מטרה נוספת לפיה הוא רוצה שילדים לא יהוו נטל על החברה. "הם יהיו עצמאיים, משכילים, מצליחים וגאים. "למצב הזה אני שואף ואנחנו נגיע", אמר.

זוהר סקר הפעילות החינוכית בעיר, וציין את הגן המדעי הייחודי שנפתח לפני כשנה, מבנה מרכז הצעירים ההולך ונבנה וכן ציין את ההשקעה הרבה בחזות בתי הספר והגנים. "למדתי בילדותי בבית הספר נצח ישראל ושיחקנו כדורגל על משטח כורכר, והיום יש לילדים מגרש תקני כמו בכל עיר מתוקנת ואני גאה על כך", אמר. בתום החלק הרשמי התפזרו כולם לסדנאות ואף חתמו על החזון העירוני בחתימת ידם כמסר לכוונה לממש אותו ולהוציאו אל הפועל.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.