צור עימנו קשר

חדשות

מלכה התפטר והאשים את זוהר: "נפלת לתוך התרגיל המסריח"

פורסם

בתאריך

הממונה על החינוך הגיש לראש העירייה את התפטרותו ממועצת העיר. במכתב שהגיש פירט את תחושותיו: "פעלתי במשך שלוש שנים למען עירי מתוך תחושת אחריות ומסירות, קריית מלאכי שוב עוסקת בפוליטיקה קטנה ובזויה. לעיתים נדמה שדרכם של פוליטיקאים מסויימים היא לאתר את המצליח ואז לערוף את ראשו"

הדרמה הפוליטית באה לסיומה: חבר המועצה והממונה על החינוך בעירייה, שלומי מלכה, הגיש לפני שעה קלה לראש העירייה, אליהו זוהר, את מכתב ההתפטרות מתפקידו ומחברותו במליאת המועצה. ההתפטרות תיכנס לתוקף בתוך 48 שעות, ובכך יהפוך מלכה לחבר מועצה לשעבר. עם זאת, לפי מכתב ההתפטרות שלו, מלכה לא אמר את המילה האחרונה בפוליטיקה המקומית והוא עתיד לחזור לשולחן מקבלי ההחלטות, כך לדברי מקורביו, כבר אחרי בחירות 2018.

כזכור, כבר בשבוע שעבר חשף "המקור אונליין" את דבר התפטרותו הצפויה של מלכה ממועצת העיר, וזאת נוכח הסכם הרוטציה עליו חתם מול ועד שכונת חב"ד במהלך בחירות 2013, אז התחייב לעזוב את המועצה בתום מחצית הקדנציה כדי לפנות את מקומו למספר 5 במליאה, משה מלאייב. עם זאת, לפני כשנה, עם חשיפת פרטי ההסכם על ידי "המקור", הבהיר יו"ר ועד חב"ד, הרב מרדכי גורדצקי, כי ההסכם לא ימומש ומלכה יישאר במועצת העיר. כעת, שבעה חודשים אחרי קו מחצית הקדנציה, חזר בו גורדצקי מדבריו והודיע בשבוע שעבר למלכה כי הוא דורש את קיומו של ההסכם – פחות משנתיים לפני סיום הקדנציה הנוכחית.

במכתבו של מלכה שהוגש הבוקר לראש העירייה זוהר, לחבריו לסיעת החרדים המאוחדת "מאמינים" ולרב גורדצקי עצמו, הוא כתב בגילוי לב על עמדתו ביחס לסוגיה. "ברגשות מעורבים אני מודיע לך הודעה זו", פתח מלכה. "אני מכבד את בקשתו של יו"ר ועד חב"ד, ככה אני – איש שמכבד הסכמים. צר לי על כי אני נאלץ להפסיק את פעילותי כחבר מועצה וכממונה על החינוך, תפקיד שעשיתי בהתנדבות מלאה, תוך תחושת שליחות למען עירי". מלכה הוסיף והתייחס לתקופת כהונתו, וכתב כי "כממונה על החינוך רשימת ההישגים בתפקיד ארוכה. אציין רק את הבולטים שבהם – העלייה בכל הפרמטרים בתחום החינוך, החל באחוזי הזכאים לבגרות וכלה בתוצאות המיצ"ב. כל אלה הם בראש ובראשונה בזכות מנהלי בתי הספר וצוותי ההוראה. הייתה לי הזכות להיות שם עבורם ולסייע בכל המתבקש. ביקשתי להעניק למנהלים ולמורים את המקום הראוי להם. הענקתי להם רוח גבית ותמיכה בלתי מסוייגת. לשמחתי, מתוך כל האהבה והתמיכה שקיבלתי בימים האחרונים – נראה לי כי אף הצלחתי".

מלכה הוסיף וכתב גם על יחסיו והתנהלותו מול זוהר לאורך השנים האחרונות. "פעלתי במשך שלוש שנים למען עירי שאותה אני כה אוהב. מתוך תחושת אחריות ומסירות גבוהה הבאתי את איש החינוך שבי ולא הפוליטיקאי. מול עיניי עמדה תמיד העיר, וראיתי בך את זה המוביל אותה. העמדתי עצמי לרשותך ולשירותך בנאמנות ובמסירות עיוורת. תמיד הגנתי עליך היכן שהייתי צריך תמיד פרגנתי ורוממתי אותך על הפעילות וההצלחות".

בשלב זה עבר מלכה להתקפה נגד זוהר: "לצערי, אנשים קטנים המחבלים בכרמים ממשיכים עם מסורת ארוכת שנים של התרגיל המסריח, ואתה נפלת לתוכו. הכאב העיקרי שלי הוא ששוב קריית מלאכי עוסקת בפוליטיקה קטנה ובזויה. חשבתי לתומי שתם עידן זה מאז הוחלפה הנהלת העיר, אך התבדיתי גם בזה. לעיתים נדמה שדרכם של פוליטיקאים מסויימים בקריית מלאכי היא לאתר את המצליח, שפועל מתוך תחושת שליחות ואמונה, ואז לערוף את ראשו".

לקראת סוף מכתבו מתייחס מלכה במרומז לעתידו הפוליטי. "היום אני בן חורין לפעול כראות עיניי, להיות פיהם של רבים ולפעול למענם ללא תלות בשום אדם, וכמו תמיד בנאמנות לעיר ולתושביה". בהקשר זה, נזכיר כי להערכת גורמים שונים בפוליטיקה המקומית, מלכה עשוי לנסות ולקדם את מועמדותו האישית לראשות העיר בבחירות הקרובות – או לחבור לגורמים פוליטיים אחרים לצורך ריצה משותפת.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.