צור עימנו קשר

חדשות

מכרה זהב ושמו תימורים

ראש העירייה, אליהו זוהר, תקף את השלטון הקודם על רקע העיכוב באכלוס איזור התעשייה החדש בתימורים ואמר כי אכלוס מלא שלו שווה לעירייה 40 מיליון שקלים בשנה: "כשתסתיים בנייתו, לא נזדקק יותר לאף אחד"

פורסם

בתאריך

"אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה, כשאיזור התעשייה החדש בתימורים יעמוד על תילו ויאוכלס באופן מלא, קריית מלאכי תוכל לעמוד בזכות עצמה מבחינה כלכלית, לא נזדקק יותר לאף אחד". כך אמר השבוע ראש העירייה, אליהו זוהר, בהתייחס להמשך הבנייה הצפויה באיזור התעשייה של העיר בסמיכות למושב תימורים, שבנייתו נמצאת בעיצומה בימים אלו.

זוהר אמר כי העובדה שהשטחים עליהם מוקם איזור התעשייה החדש הועברו לידי העיר לפני למעלה כמעט עשור וחצי, אך בשנים אלו קודם הפרויקט באופן מזערי בלבד, פגעו קשות בקריית מלאכי. לדבריו, "כשאנחנו באנו העמדנו את זה בראש סדר העדיפויות. 15 שנים לא עשו עם זה כלום, ואנחנו באנו וקידמנו את זה. מה שהיה זה מחדל. איזור התעשייה הזה יכניס לנו ארבעים מיליון שקל בשנה מתשלומי מיסים. זה יכול להפוך את קריית מלאכי לעיר אחרת, בלי קשיים, בלי שהיא נזקקת לעזרת הממשלה בכל דבר קטן, כפי שקורה היום".

כבר בשנת 2001 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את הקמתו של איזור התעשייה בתימורים על שטח של 625 דונם. זאת לאחר שארבע שנים קודם לכן חתם ראש העירייה דאז, שמעון משה (שימי), על הסכם מול המועצה האזורית באר טוביה לפיו יועברו שטחים נרחבים בסביבת העיר אשר היו בבעלותה של המועצה האזורית – לבעלות עיריית קריית מלאכי. מדובר בשטחים שהיו מיועדים בזמנו לבניית שכונות חדשות, בהן שכונת "גבעת הסביונים", שכבר הוקמה בשנים האחרונות, שכונת "המחנה" שמוקמת בימים אלו, וכן שכונות "נאות הכפר" ו"אחוזת רוטנר" העתידית.

רק שנים ארוכות לאחר שהשטחים הועברו לשטח השיפוט של קריית מלאכי החלה בהם הבנייה בפועל. באיזור התעשייה תימורים החלה הבנייה של המפעלים הראשונים בשנת 2010 וכך גם בשכונת "גבעת הסביונים". בשכונת "המחנה" החלה הבנייה רק בשנה האחרונה.

זוהר הוסיף ואמר השבוע כי לאחרונה הורה על הקמת מנהלת לאיזור התעשייה בתימורים, שתפעל בכדי לקדם את שלב ב' של הקמתו. נכון להיום הסתיימה הקמת שלב א' של איזור התעשייה, ואילו בפני השלב השני עומדים עדיין הליכים בירוקרטיים שמעכבים את ההקמה – ביניהם קשיים תחבורתיים בצומת הכניסה לאיזור התעשייה מכביש 40. מנהל מחלקת כוח האדם בעירייה, אבי עמית, מונה לראש המנהלת ולדברי זוהר כבר בחודשים הקרובים צפויה לחול התקדמות של ממש בהליך הקמתו של שלב ב' באיזור התעשייה, שלצידו צפוי לקום גם מרכז מסחרי בהיקף של 400 דונם.

לחץ להמשך קריאה