צור עימנו קשר

באר טוביה

מי ישמור על הקרקעות?

ראש המועצה המכהן, דרור שור, ומי שמתיימר להיות מחליפו בתפקיד הבכיר, קובי אביבי, ממשיכים להתכתש בנושא חלוקת הקרקעות וההסכמים השונים עם הרשויות השכנות. "בתקופתי גרגר אדמה לא עבר לישוב אחר או לרשות אחרת", כתב השבוע שור, שהפנה אצבע מאשימה כלפי קודמו בתפקיד, חנן חסיד. במטהו של אביבי זעמו על הדברים, ואמרו כי חסיד היה זה שהתנגד להעביר קרקעות לבני עייש. "את המציאות אי אפשר לשנות", אמרו במטה אביבי

פורסם

בתאריך

בשבוע שעבר פרסמנו כאן ב"המקור" את טענותיו של קובי אביבי (באמצעות אנשי מטהו), שאמר כי פרוטוקולים שונים שחשף מישיבה של ועדת הגבולות מלמדים על נכונותו של ראש המועצה להעביר מתחום המועצה את מושב ניר בנים למועצות אחרות, את תוכנית הבנייה המאסיבית במסגרת הסכם הגג לבניית 22,500 יחידות דיור על קרקעות תימורים, ינון וערוגות, ובנוסף, הוויתור על קרקעות של מושב חצב וביצרון לטובת בני עייש. "כל אלו מלמדים על ראש מועצה נדבן שמחלק מתנות על חשבון כספי ציבור", אמר אביבי, שחשף את הפרוטוקולים ותקף את שור על מה שלדבריו "עשוי להרתיח את תושבי המועצה".
שור לעומת זאת, השיב כי מדובר בגיבוב של שקרים, ואף מיהר להעלות לדף הפייסבוק שלו פוסט וסרטון בהם הוא מזים את הטענות נגדו. "מהלכים עלינו איומים רבים שאני נלחם עליהם כבר 14 שנה בהצלחה מרובה. אני צריך את הכוח של הקהילה שעומדת מאחוריי מלוכדת ונותנת לי את האפשרות להילחם באותם תכניות הרסניות שאומרות 'בוא ניקח את אזורי התעשייה שאנחנו הקמנו, בוא ניקח להם את מקורות ההכנסה שהם יצרו לעצמם'. אלו תכניות של הממשלה, משרד הפנים והשכנים שלנו", ציין שור והוסיף: "בתקופתי גרגר אדמה לא עבר לישוב אחר או לרשות אחרת. הכל נשאר בתחום שיפוט של באר טוביה ובשליטה שלה".
אלא שחרף תגובתו של שור, מספרים במטהו של אביבי כי מאז פרסום הכתבה- שעוררה הדים וגררה תגובות רבות בקרב תושבי המועצה- הביעו תושבים רבים ונציגיהם בוועדים המקומיים ובמליאת המועצה פליאה על נכונותו של ראש המועצה דרור שור לוותר על קרקעות המועצה וההכנסות בגינן, כך לדברי אנשי המטה. עוד הוסיפו כי התושבים זעמו על ההתעלמות מהעובדות שהוצגו בפרוטוקולים.
אלא שלטענת אנשי מטהו של אביבי- הזעם הרב וההד הציבורי הנרחב שעוררה הכתבה גרמו לו לשנות כיוון בקמפיין הבחירות שלו- וכחלק מכך החל שור להתייחס בפומבי לטענותיו של אביבי. "אחרי הפרסומים בסוף השבוע, שור מיהר להצטלם עם כמה תומכים שלו והעלה פוסטים לפייסבוק ובהם דחה את הטענות שלנו", אמרו במטהו של אביבי.
השבוע הוסיפו במטהו של אביב לתקוף את שור- וטענו כי האחרון לא רק שמחלק קרקעות לערים סמוכות ומוותר על הנכסים של המועצה, אלא גם מסתיר זאת מהציבור בקמפיין הבחירות שלו. "ראש המועצה שוכח שבכל הישיבות, כמו גם בוועדת הגבולות, יש פרוטוקולים. הוא שוכח שכל מה שהוא אומר בדיונים מתועד. רק בימים אלה חוגגים תושבי בני עייש את התוכניות לבניית 5000 יחידות דיור על שטחי מושבים של המועצה האזורית באר טוביה, כשהפעם מדובר בחצב וביצרון", אמרו במטה אביבי, תוך שהם חושפים פרוטוקול נוסף מישיבת ועדת הפנים ואיכות הסביבה בכנסת בצדמבר 2004 ומתייחסים לפוסט פומבי שפרסם ראש המועצה של בני עייש, אריה גרלה, ובו הוא מתגאה בהישג הגדול שלו בבניית יחידות הדיור.
במטה אביבי גם התייחסו לטענותיו של שור לפיהן "בתקופת קודמי לתפקיד (חנן חסיד, ה"ה), העבירה המועצה 2500 דונם משטחה לערים סמוכות. לעומת זאת, בתקופת כהונתי לא הופקע אפילו מטר אחד של אדמה משטחי המועצה לטובת רשויות אחרות".
על כך אמרו במטהו של אביבי כי "את המציאות אי אפשר לשנות. בשנת 2001 החליט משרד הפנים להקים ועדת גבולות בין בני עייש לבאר טוביה. מועצת באר טוביה תחת ניהולו של חנן חסיד התבקשה להעביר קרקעות לבני עייש. חסיד התנגד בתוקף. משרד הפנים הפעיל לחצים על חסיד אולם הוא סירב להעביר לבני עייש קרקעות של מושב חצב וביצרון ולא שיתף פעולה עם משרד הפנים ומרק בסין, אז ראש מועצת בני עייש. אבל מחליפו של בסין, אריה גרלה שנבחר לראש המועצה של בני עייש לא היה קשה לקבל את הקרקעות מבאר טוביה אחרי בחירתו של דרור שור".
עוד הוסיפו שם כי "אחרי שהצליח להרדים את כל התושבים באזור בנוגע למכירת החיסול של קרקעות המושבים מאז כניסתו לתפקיד לפני 15 שנה, נלחץ ראש המועצה בשבוע האחרון והחל בניסיונות להציל את הכיסא שלו ולשכנע את התושבים שהוא נלחם כדי לשמור על הקרקעות של התושבים שלו. הוא רק שכח את המחמאות שהרעיפו עליו בישיבת ועדת הפנים של הכנסת. בכל זאת, מדובר ב-14 שנים, חתיכת תקופה כדי לשמור על עירנות וזיכרון. הפרוטוקול הנוסף משנת 2004, בו מקבל שור מחמאות מסגן השר לביטחון פנים דאז יעקב אדרי על "הסכמות בין היישובים על הצד הטוב ביותר", מראה פעם נוספת את הקלות בה דרור שור, ראש המועצה האזורית באר טוביה, מוותר על מלחמה נגד משרד הפנים, נגד ראשי רשויות ונגד השלטון. ראש מועצה שפיזר לאחרונה פוסטים והודעות נחפזות על הקשרים והיכולת שלו מול שרי הממשלה והעמידה האיתנה מול לחצים בנוגע למאבק הקרקעות, מתגלה כאן בפרוטוקול שנחשף כטירון פוליטי".
במועצה האזורית באר טוביה אמרו כי "מדובר בשקרים גדולים של אנשים קטנים", והוסיפו כי המועצה אמנם אינה נוהגת להתייחס לקמפיינים פוליטים ולספינים של גופי תקשורת מוטים- אך הפעם נחצו כל הגבולות: "לא ניתן לאיש לגנוב את דעתם של תושבי המועצה ולשקר להם במצח נחושה.
אנו מפנים לפרוטוקול ישיבת המנהל לשלטון מקומי מינואר 2018, ובה ההוכחה שתכנית המתאר לבני עי"ש החלה להתגבש בסוף שנת 2016.
בימים אלו מנהלת המועצה האזורית באר טוביה יחד עם תנועת המושבים והתנועות הירוקות מאבק מול התוכנית בזמן שאחרים מפיצים שקרים ומחבלים במאמצי המועצה בגלל אינטרס פוליטי צר".

קובי אביבי. "אי אפשר לשנות את המציאות" 

דרור שור. דוחה את טענותיו של אביבי (צילום: ארכיון)

לחץ להמשך קריאה
3 תגובות

3 Comments

 1. תמי

  19/10/2018 ב 05:47

  הצביעו קובי אביבי
  התקווה היחידה שיש למועצת באר טוביה

 2. יוסי

  19/10/2018 ב 05:45

  כול נבחר ציבור צריך לכהן עד 2 קדנציות במידה והוא טוב ואחר כך להחליף אותו כי הוא צובר יותר מידי כוח ואז הוא חושב שהמקום בוא הוא י6שב שייך לט ולבני משפחתו והוא עושה כול מה שעולה על רוחו מבלי להתחשב בציבור .
  חייבים להחליף ראש מועצה

 3. יויו

  14/10/2018 ב 11:05

  השקרן גם אמר שהתנגד להקמת תחנת כח בבאר טוביה
  והנה נמצאה חתימתו על אישור התכנית.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.