צור עימנו קשר

המושבים

מירוץ מרובע: סיכויים גבוהים לסיבוב שני בבחירות לראשות מ.א שפיר

בדיקה של חברת i/q/s global, שהחלה בשבוע שעבר אך פסקה בשל סירובם של התושבים להשיב לשאלונים, צופה כי הסיכויים לקיומו של סיבוב שני בבחירות לראשות המועצה האזורית שפיר גבוהים. עם זאת, המגמה מלמדת על התחזקות של אבי וינברגר (ביחס לסקר שנעשה ביולי) ואיתנות של אדיר נעמן בניסיון למנוע מאברג'ל לנצח בסיבוב הראשון. אז מי יהיה ראש המועצה הבא? התשובה ביום שלישי הקרוב

פורסם

בתאריך

החברה הבריטית i.q.s global, העוסקת בין השאר בעריכת סקרים, צופה כי קיימת האפשרות לפיה לא תהיה הכרעה בסיבוב ההצבעה הראשון בבחירות לראשות מועצה אזורית שפיר.

בשבוע שעבר החלה החברה בעריכת סקר דעת קהל בשפיר, אולם זה לא הושלם לאחר שרבים מהנשאלים סירבו להשיב לשאלות הסוקרים, ככל הנראה מחשש שייחשפו. עם זאת, בהשוואה של התוצאות החלקיות עם תוצאות סקר דעת הקהל שנערך ביולי- נראה כי המועמדים יתקשו לצבור תמיכה של 40% מהמצביעים, ומשום כך ייערך סיבוב בחירות שני.

עורכי הבדיקה מדגישים כי התוצאות שהתקבלו אינן מאפשרות גיבוש תחזית מדויקת, אולם די בהן כדי לשקף את המגמות של דפוסי ההצבעה. שיעור התמיכה הגדול ביותר הוא בראש המועצה המכהן אברג'ל, אבל הוא יתקשה, כאמור, להגיע ל-40% הדרושים כדי להיבחר בסיבוב הראשון. עוד צויין כי אבי וינברגר ואדיר נעמן זוכים לשיעורי תמיכה דומים, עם יתרון קל לוינברגר. תמר רחמים, שערכה לפני מספרים חודשים סקר משלה וזכתה לתוצאות מחמיאות, נמצאת בתוצאות הבדיקה הנוכחית במרחק רב מאחוריהם.

במטה הבחירות של אבי וינברגר מביעים, כצפוי, סיפוק רב."הממצאים האלה, אף שהם חלקיים, מחזקים את המידע שיש בידינו כי התמיכה באבי וינברגר הולכת ומתרחבת, הן בצפון המועצה והן ביישובים הדרומיים. אין לנו ספק כי אם אכן יהיה סיבוב הצבעה שני, הקולות של המועמדים שינשרו יעברו ברובם לתמוך באבי וינברגר", אמרו שם.

במהלך הימים הקרובים נפרסם ארבעה טורים מפיהם של ארבעת המועמדים לראשות המועצה- שינסו לשכנע את בעלי זכות ההצבעה מדוע הם הכי ראויים לכבוש את לשכת ראש המועצה.

לחץ להמשך קריאה
7 תגובות

7 Comments

 1. אין שם

  31/10/2018 ב 02:38

  בשבח ובהודיה להקב"ה המשימה הצליחה!
  כמו שאברג'ל העיף ללא רחם כעת הציבור העיף אותו ללא רחם עם בקושי 30%.
  ושוב תודה לבורא עולם שפטרנו מעונשו של זה!

 2. מתומכי הפתק הלבן

  28/10/2018 ב 17:55

  אתמול הייתי בכנס של אברג'ל לפי מה שמשתמע מדבריו הוא לוקח בסיבוב הראשון בהליכה
  איך הוא הגיע למסקנה הזאת רק אלוקים יודע.
  אני לא מתומכיו והמצב בשטח לא מעודד מבחינתו כי המון תושבים מכל המחוזות צפון דרום מרכז משתוקקים להעיף אותו מכל מיני סיבות.
  אם שאר המועמדים מולו לא יעשו חשבון נפש יש סיכוי שהוא ימשיך לרקוד בדרך למועצה והציבור כמו תמיד ימשיך לאכול את הלב והכובע ולסבול גם בקדנציה הבאה ח"ו.

  • בעד נגד

   29/10/2018 ב 14:43

   חייבים להתאחד סביב מועמד אחד בדחיפות

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  27/10/2018 ב 21:04

  להזכירכם אם אשר אברג'ל מנצח כולנו הולכים להיות אומללים שוב בחמש השנים הבאות כולל תומכיו שעוד נשארו וכדי למנוע זאת יש להתמקד במועמד עם הסיכויים הטובים ביותר והוא אדיר נעמן שיש לו תמיכה רחבה בכל המועצה גם בצד הצפוני גם במרכז המועצה וגם בצד הדרומי ורק הוא זה שיחזיר את הצבע והחיוך ללחיים של הציבור.

 4. מצווה לא לתמוך באברג'ל

  27/10/2018 ב 19:17

  סקר=שקר
  אשר אברג'ל יכול להתחיל לחפש עבודה חדשה.
  וינברג לא רק שלא מתחזק אלא רבים שחשבו לתמוך בו מבינים שאין לו סיכוי והמצב שלו בצד הדרומי בכי רע מה שאומר שאין לו סיכוי ולכן רבים מתומכיו עברו לתמוך במועמד הצעיר אדיר נעמן.
  תמר רחמים שלא מבינה שאין לה סיכויים מחזקת את הטענה שהיא למעשה רוצה שאברג'ל יעלה מכיוון שהיא לא רוצה לפרוש וכל המטרה שלה היא לקחת קולות מאגרי נעמן בצד הצפוני כאשר בצד הדרומי במקרה הטוב היא תקבל 100 קולות
  מי שנשאר עם הסיכויים להיות ראש המועצה כבר בסיבוב הראשון זה אדיר נעמן ואכן תגובתו של מספר 1 אימצתי ונכונה והשקפת את המצב בשטח, תושבים רבים חוששים להביע דעה כי ברור לכולם שאם אברג'ל עולה כולם הולכים לאכול אותה גם מי שתמך בו כי הוא מוכר כנקמן ולכן כלפי חוץ אלו שתולים שלטים שלו מחכים בכליון עיניים למהפך מוחץ ולכן תהיה תמיכה רחבה באדיר נעמן שברור לכולם שהוא היחידי שאין סיכוי שיש בינו לאברג'ל קומבינה של בזבוז קולות.

 5. זורבה היווני

  25/10/2018 ב 14:16

  "אשר אברגיל יתקשה להגיע ל- 40 אחוזים בסיבוב הראשון. אני ספק אם הוא בכלל יעלה לסיבוב שני.
  החונטה של אשר מטילה מורא. כי אשר הוא טיפוס של נוקם ונוטר.
  רבים מאלו שסירבו לענות, הם ממתנגדי אשר. אשר פוחדים לצאת בגלוי.
  רבים אחרים מתומכיו בסקרים אומרים מהפה ולחוץ, ואינם מתכוונים להצביע לאשר.
  אשר כבר יודע… יש סיכוי רב שהוא יזרק כנראה למקום השלישי.
  תם עידן אשר אברגיל.
  ויפה שעה אחת קודם.

  • רווחה

   26/10/2018 ב 09:39

   צריכים לעשות סקר חדש עם וודאות שפרטי הנשאלים לא ייחשפו וכך נדע את האמת

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.