צור עימנו קשר

דעות

מטומטמים אנחנו לא

מהי הבשורה של ראש העירייה אליהו ללו זוהר לקראת הבחירות הקרובות?

פורסם

בתאריך

השלום והברכה עליכם קוראיי היקרים. השבוע הזה עבר עליי בהכנות לראש השנה, שיפתח עבורנו את רצף חגי תשרי הבאים עלינו לטובה. אח, כמה שאני אוהב את החגים. כל המשפחה מתאספת יחדיו, אוכלים, שרים, צוחקים, מפצחים גרעינים וכמובן איך אפשר שלא – מנפנפים במנגל. אני כבר מחכה לצחוק הנכדים והנכדות המתגלגל, לזה שהם ירוצו לי בין הרגליים ולזה שאני אבקש מהם לסגור את הדלת כדי שיתושים לא ייכנסו לבית!
אישתי שתחייה גם נערכת עם הכנות לחג, שני סירי מטבוחה – כפול מהרגיל – כבר עומדים על הגז והניחוחות מתפזרים ברחבי הבית והשכונה כולה. ביום רביעי באה אלינו השכנה שלנו, שרגילה לשתות נס קפה עם אישתי, ויצאה עם קופסא מלאה במטבוחה בצבע אדום לוהט. אני עצמי נכנסתי לדיאטת לחמים אחרי שהדיאטנית והרופא אליהם לקחה אותי אישתי אמרו שעליי לקצץ ומהר בכמות הקלוריות שאני אוכל, אז לפחות כלפי חוץ נאלצתי לטעום את המטבוחה בלי חלת הלחמים האהובה עליי. כשהגברת יצאה לעשן מיד לקחתי חתיכת חלה, מילאתי אותה במטבוחה ואכלתי מהר. מה אני אגיד לכם, כשהסכנה מרחפת מעל ראשי המטבוחה טעימה אפילו יותר.
אחרי השבועיים בצפון אירופה, חזרתי לשגרה, לעבודה, לצפייה בטלוויזיה וכמובן לבתי הקפה. בכל יום שעבר מאז שחזרנו, אני רק חולם על האוויר הקריר של נורבגיה, לעומת החום והלחות כאן, שמאלצים אותי להתקלח שלוש פעמים ביום. ברחבי העיר ראיתי שלטים של ראש העיר ללו עם בבר אזולאי, שמשום מה עיניו עצומות, אולי כי הוא מעדיף לא לראות את מה שקורה בעיר שלנו. ללו ואנשיו מנסים להראות לנו כאילו הכל מושלם כאן, אבל המציאות שונה לגמרי. מי שלא מאמין שיקרא את הטור "איזהו שינוי?" שפורסם בשבוע שעבר של זה שהיה פעם עורך העיתון ויבין הכי טוב מה המצב באמת.
הבנתי שגם בוריס בורוכוב תומך בללו. בבית הקפה אמרו שאולי אחרי הבחירות הוא ימונה לעוזר שלו. השבוע גם יוסי סולימני הודיע שהוא מתמודד למועצת העיר, וכנראה שגם הוא תומך בללו. מה אני אגיד לכם, אם זו הבשורה של ללו לבחירות הקרובות – בבר, בוריס וסולימני – אני לא הכי מתרשם ממנה. מזל שהוא לא השתמש בסיסמת הבחירות שלו מ-2013, "צוות מנצח", כי אז זה בכלל היה מצחיק.
אני לא מבין את סולימני. 30 שנה כחבר מועצה לא הספיקו לו? הוא לא אומר לעצמו "די, מספיק, הגיע הזמן להתקדם"? בפייסבוק שלו ראיתי שהוא כתב שבקדנציה הבאה הוא יעסוק בחינוך. מה הפריע לו לעסוק בזה ב-30 שנה שהוא שם? חוץ מזה, אני בכלל לא בטוח שהוא האיש המתאים לעסוק בחינוך. יש אנשים שלא זוכרים, אבל אני הקטן דווקא כן: הוא היה הסגן של מוטי מלכה. השותף הבכיר שלו בקדנציה הנוראית ההיא. באותה תקופה של מלכה גם היה סולימני הממונה על החינוך, ואחוז ההצלחה בבגרויות בעיר הגיע בתקופה ההיא לתחתית של התחתית: 37% בלבד. אז לכתוב על חינוך זה יפה, כי הציבור באמת רוצה שיהיה כאן חינוך טוב יותר, אבל לפחות אל תעבדו עלינו, כי מטומטמים אנחנו לא, אה?
ובכלל, גם אם נעזוב את 30 השנים שהוא בעירייה, עם איזה הישגים בא סולימני לציבור מהחמש שנים האחרונות? אפילו כאופוזיציה הוא היה נוח, נחמד ולפעמים מתרפס ומשתף פעולה עם הקואליציה שהוא אמור לבקר אותה. לא יודע מה איתכם, אבל אותי זה מעצבן מאוד שאנשים שלא עשו כלום כל כך הרבה שנים לא מתביישים לבקש שוב ושוב מהציבור שיצביע להם, ועוד בנימוקים הזויים ומנותקים מהמציאות אותה כולנו ראינו בעיניים בכל השנים האחרונות.
בינתיים בקהילה האתיופית ממשיכים לא להחליט, ואני כצופה מהצד שואל את עצמי למה הם מחכים. איך הבדיחה במערכת הפוליטית אומרת? את ההחלטה במי הם תומכים הם יקבלו יום אחרי הבחירות, ב-31 לאוקטובר. כמו שאני רואה את זה, אחרי שמוטי מלכה הבין את המצב ופרש, נשארו להם רק שתי אופציות: או ראש העיר ללו זוהר והקואליציה החרדית שלו, או סא"ל במיל' וסמח"ט גבעתי לשעבר חיים ויצמן שנשאר המועמד הרציני היחיד בשטח. את דעתי על ויצמן אתם כבר מכירים כי אני לא מסתיר אותה, והיא כמובן חיובית. רק שיחליטו כבר, ואולי סוף-סוף תהיה כאן מערכת בחירות אמיתית.
יאלה, שתהיה שנה טובה ומתוקה, שנה של בריאות, פרנסה, ושנה בה קריית מלאכי שלנו תעלה על דרך המלך, הפעם באמת, לא בסיסמאות.
ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

 1. משתמש אנונימי

  09/09/2018 ב 01:32

  חיים ויצמן ראש העיר הבא !!!
  המועמד הכי מתאים כרגע לנהל את העיר הזו ולהעלות אותה מעלה מעלה אין לי ספק שהעיר רק תפרח ותשגשג בניהולו.

 2. עבר,הווה,עתיד ,

  07/09/2018 ב 12:44

  הולך ומסתמן שללו זהר הוא בעצם מוטי מלכה רק עם שם אחר חזות שונה ותוספת כיפה קבועה על ראשו.מוטי הלכה חיבק לחיקו את סגנו סולימני עד ששניהם גמרו ביחד באותו תא מעצר ונשאו בעול התשלום כל אחד בנפרד ובמקרה התשלום לאחת הנפגעות ביחד.בוריס בורוכיו סגנו בשכר של מוטי בחלק הראשון של הקדנציה השנייה .וחבר עיריה עד לרגע זה.חפר לעצמו בור הכניס את עצמו בפנים והשאיר רק יד אחת בחוץ שתשמש לקבלת תלוש השכר השמן פעם בחודש. הוא לא ראה .לא שמע.ולא אמר כלום בעניין השחיתות בעירייה.בבר אזואלי מי שהיה חבר עירייה בקדנציה הראשונה של מוטי והיה לא יותר מעוד עציץ בלשכת ראש העיר שבכל פעם שמוטי ניגש לאקווריום להאכלת הדגים הוא עבר דרך העציץ והשקה אותו במימיו.הם שלושתם מצהירים בגאווה עילאית אנחנו שלושתינו "תומכים בללו זהר לא רואים שיש לו מחליף". אלה השלושה שהיו יסודותיו המושחתים של מוטי מלכה .שותפים אם בפועל אם בשתיקה למעשיו.שחלקם עשרות שנים מקשטים את בניין העירייה עד שהפכו את עצמם שווים לתרומתם של תמונות מחזור התלויות על קיר חדר המליאה. האנשים האלה באמצעות התקשורת תוך שימוש בסיפורי מי הם.ומה הם. ומה עשו לטובת העיר והציבור .מציגים את עצמם כאילו נשלחו ע"י אלוהים לשמש מלאכי שרת של
  " הזהר הקדוש"..מי שיחשוב להתעלם מתקופת חודש הרחמים והסליחות.ןחושב שזב חודש החרטות והסתלבט על הציבור ואלוהים.יבין שהציבור לא מתכוון לחבר את תמונת המחזור של מוטי מלכה וכנופייתו לאחר שנקרעה ע"י הציבור.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.