צור עימנו קשר

המושבים

מזכיר המועצה האזורית באר טוביה התפטר מתפקידו

קובי אביבי, ששימש כמזכיר המועצה בעשרים השנים האחרונות, הגיש מכתב התפטרות שצפוי להיכנס לתוקף בקרוב. במועצה מפעילים עליו לחצים כבדים לחזור בו, אך בסביבתו מעריכים כי הוא שוקל להתמודד בבחירות שיתקיימו ב-2018

פורסם

בתאריך

מזכיר המועצה האזורית באר טוביה, קובי אביבי, הניח לאחרונה מכתב התפטרות על שולחנו של ראש המועצה דרור שור. אביבי לא פירט במכתבו את הרקע להתפטרותו, והסתפק בהודעה לקונית המודיעה על כוונתו. התפטרותו צפויה להיכנס לתוקף בקרוב, אלא אם הלחצים הכבדים המופעלים עליו – לפי גורמים – על ידי בכירי המועצה בהם ראש המועצה שור בעצמו יישאו פרי והוא יחזור בו מהודעתו. במועצה סירבו השבוע להתייחס לנושא, והסתפקו בהבהרה לפיה אין היא עוסקת בענייני עובדים בתקשורת.
אביבי מכהן כמזכיר המועצה – מעין מנכ"ל – מזה כשני עשורים. הוא נחשב לדמות מקובלת יחסית בקרב יישובי המועצה, דבר שגרם בחודשים האחרונים לשמועות לפיהן יבקש להתמודד על ראשות המועצה בבחירות שיתקיימו באוקטובר 2018.
מקורביו של אביבי אישרו השבוע את כוונתו להתפטר, ואמרו כי ההחלטה ביחס להתמודדותו טרם התקבלה ובכל מקרה התייחסות לסוגיה לא נכללה במכתב ההתפטרות שהעביר לראש המועצה. גורמים פוליטיים במועצה מעריכים כי הוא עשוי להצליח ליצור הסכמה רחבה בין מתנגדיו של ראש המועצה, דרור שור, במטרה להביא להחלפתו במערכת הבחירות המתקרבת. "הוא יכול להשיג תמיכה מאסיבית גם ביישובים במזרח המועצה וגם ביישובים במערב המועצה", אמר אחד מחברי מליאת המועצה, שביקש להישאר בעילום שם. "יש היום תחושה שישנו רצון בציבור לתחלופה בהנהגה אחרי 15 שנים, ואם תיווצר הסיטואציה המתאימה – אפשר להיכנס לוואקום הזה, אם זה קובי אביבי ואם זה מישהו אחר".
כזכור, לפני כשמונה חודשים חשף "המקור" כי סגן ראש המועצה, שלומי שמאי, שוקל אף הוא להתמודד לתפקיד. עם זאת, במקרה של שמאי הדבר עשוי להיות מסובך הרבה יותר, וזאת נוכח הפרשה הפלילית התלויה ועומדת כנגדו, ובמסגרתה שוקלת פרקליטות המדינה להגיש נגדו כתב אישום פלילי בגין עבירות על חוקי התכנון והבנייה.
נוסף לכך, גם חבר המועצה לשעבר מטעם בית עזרא, איציק גרשון, שוקל את עמדתו בסוגיית ההתמודדות, אך טרם הכריע בנושא וסירב להתייחס לעניין.

dsc_0589

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.