צור עימנו קשר

חדשות

מהרי לזוהר: "אתה גזען"

ויכוח בישיבת המועצה בין חברי המועצה מהקהילה האתיופית לבין ראש העירייה זוהר עלה לטונים גבוהים לאחר שמהרי וסיום האשימו את זוהר בהתעלמות. זוהר השיב למהרי: "מה עשית בשביל הקהילה שלך?"

פורסם

בתאריך

ישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר סיפקה התבטאות חריפה מצדו של חבר המועצה גדעון מהרי, שטען כי ראש העירייה, אליהו זוהר, לא עשה מאומה במהלך כהונתו למען הקהילה האתיופית ואף כינה אותו "גזען".
הוויכוח בין השניים התפתח לאחר שראש העירייה זוהר העלה לאישור המליאה את נושא הקמת בית הכנסת החדש, שעתיד לשמש את הקהילה האתיופית ושצפוי להיות מוקם ברחוב הגליל בעיר. לפי התכנון, בית הכנסת יוקם על ידי המועצה הדתית וימומן באמצעות תרומות, ולאחר מכן יועבר לידי עמותה שתוקם לשם ניהולו. הנושא הפך למאבק פוליטי בין זוהר לבין שני חברי המועצה מטעם הקהילה האתיופית, שי סיום וגדעון מהרי, שטענו כי זוהר מנסה לתקוע טריז בין אנשי הקהילה באמצעות אי שיתופם של שני נבחרי הציבור של הקהילה בתכנון להקמת בית הכנסת.
אלא שנושא הדיון ביחס להקמת בית הכנסת הפך מהר מאוד למשני עבור יושבי המליאה, שהפכה לזירת התגוששות בין חבר המועצה מהרי לראש העירייה זוהר. "לא עשית דבר למען הקהילה האתיופית. במשך ארבע שנים לא נקלטו עובדים מהקהילה האתיופית למצבת העובדים בעירייה, והמעטים שכן נקלטו נלקחו למחלקת הניקיון. אתם לא רואים את הקהילה", הטיח מהרי בפניו של זוהר.
ראש העירייה, ששמע את דבריו של מהרי, מיהר להגיב וטען כי במהלך כהונתו דאג לרווחת הקהילה אפילו יותר מאשר הנציגים שלה במועצה, כאשר הוא מכוון את הדברים למהרי עצמו ולחבר המועצה הנוסף שישב אף הוא במליאה, שי סיום. האחרון, שעד אותו שלב לא לקח חלק אקטיבי בדין ודברים בין מהרי לזוהר, הצטרף לדיון שהפך לסוער,, ובחר להביא כדוגמה בפני זוהר עובדת הקרן לפיתוח שנמצאת כבר 14 שנה במערכת אך לאורך כל התקופה הזאת לא התקבלה לעבודה כעובדת עירייה מן המניין, כך לטענתו. "יש בתפקיד יחד איתה עוד ארבע עובדות שהתקבלו לעבודה רק בשנים האחרונות, בעוד אותה אתם לא רואים", אמר סיום והוסיף: "אתם לא רואים את כל הקהילה. מעסיקים אותה כאילו עושים איתה חסד".
זוהר לא נשאר חייב והגיב גם לדבריו של סיום, במה שהוציא את מהרי מכליו. "אתה גזען", אמר מהרי לזוהר, שנדהם מאמירתו של חבר המועצה הוותיק, והגיב בחריפות: "מה אתה עשית למען הקהילה? לפני שאתה פונה אליי, תסתכל על עצמך. אתה בכלל לא מכיר את הקהילה". זוהר אף פנה למהרי וביקש ממנו לפרט "דבר אחד שעשית למען הקהילה שלך לאורך כל השנים האלו".
האמירה הקשה של מהרי התקבלה בתדהמה גם בקרב חברי מועצה נוספים, שניסו להרגיע את הרוחות – ללא הצלחה. "אני דאגתי לשמור על המועדון שנבנה בניגוד לחוק ושרצו להרוס אותו", אמר זוהר. ראש העירייה אף פנה למהרי ואמר: "אם תדע מי אלו שרצו להרוס לך את המועדון אתה תזדעזע. אלו אנשים פוליטיים שרצו שאני אהרוס לכם אבל אני נמנעתי מלעשות את זה". זוהר רמז כי מדובר באנשים פוליטיים הנמצאים בחדר הישיבות, אולם נמנע מלנקוב בשמם. יש לציין כי שני מבני הקהילה האתיופית, ברחוב בר יהודה וברחוב ויצמן, נמצאים במרכזה של מחלוקת ציבורית ולעיתים אף חוקית, בטענה כי נבנו שלא כחוק והם פועלים בניגוד לייעודם המקורי.
בסיומו של הדיון אישרה המליאה את הקמת בית הכנסת פה אחד. כזכור, לפני מספר שבועות הגיע לביקור בעיר הרב יוסף הדנה, רבה הראשי של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל, במהלכו קיבל הרב תסקיר כללי על התכנית לבניית בית הכנסת עבור הקהילה. במסגרת הסיכום שהושג עם המועצה הדתית, בית הכנסת החדש – השלישי במספר העתיד לשמש את יוצאי הקהילה – ייבנה כאמור ברחוב הגליל. עלות בנייתו מוערכת בכ-2.5 מיליון שקלים.

גדעון מהרי. האשמות כבדות כנגד ראש העיר

גדעון מהרי. האשמות כבדות כנגד ראש העיר

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. ישמעאל

    26/11/2017 ב 13:10

    לגדעון יש מועדף לראשות שהוא לא ללו.לאכן מתקפת האשמות שיוצאת מפיו יורדת עד לרמת האשמתו של ללו בגזענות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.