צור עימנו קשר

חדשות

מפעל אופק: מדריך ניהל רומן עם עובדת – תלונה הוגשה למשטרה

פורסם

בתאריך

המשטרה בודקת אם היחסים בין המדריך במפעל המעסיק עובדים עם צרכים מיוחדים לבין עובדת, צעירה בשנות השלושים לחייה, היו בעלי גוון פלילי. ל"המקור" נודעו פרטים מתוך תיק החקירה: כבר לפני זמן רב הוחתמה העובדת על מסמך שבו היא מאשרת כי מערכת היחסים הם על דעתה ומרוצה החופשי. אופק: "מטפלים בנושא במלוא חומרת הדין"

עובד ותיק במפעל "אופק" באיזור התעשייה באר טוביה חשוד בניצול יחסי מרות לאחר שניהל במשך תקופה ארוכה מערכת יחסים רומנטית עם עובדת במפעל, בעלת צרכים מיוחדים הצעירה ממנו בעשרות שנים. כך חושף "המקור" היום לראשונה. הסיפור נודע לפני מספר שבועות להנהלת "אופק", אשר בעקבותיו הגישה נגד העובד תלונה במשטרה בדרישה לבדוק את פרטי האירועים ולהגיע לחקר האמת. חקירת המשטרה איתרה אמנם עד כה ממצאים שונים, אולם החוקרים טרם סיימו את עבודתם והגיעו לכדי מסקנה בנושא.

מפעל "אופק" מעסיק עשרות עובדים בעלי צרכים מיוחדים, רובם בגילאי 18 עד 50. המפעל מייצר מוצרים מסחריים שונים ומטרתו בעיקרה קהילתית: לספק לתושבים הסובלים ממוגבלויות פיזיות ונפשיות שונות מקום עבודה העונה ומותאם לצרכיהם, תוך מתן אפשרות לעבוד "כמו אנשים רגילים ונורמליים לגמרי", כלשון אנשי החברה. המפעל פעיל מזה זמן רב במבנה באיזור התעשייה באר טוביה, ועתיד בשנה הבאה לעבור למבנה חדש בתחומיה של קריית מלאכי (ראה כתבה נפרדת).

במסגרת הפרשה שנחשפה לאחרונה בפניי הנהלת המפעל, עובד ותיק מאוד בחברה, הנמנה על המדריכים והמפקחים על עבודתם של העובדים בעלי הצרכים המיוחדים, ניהל מערכת יחסים רומנטית ארוכת שנים עם עובדת המפעל, כבת 35, בעלת צרכים מיוחדים. מאחר והעובד עצמו אינו בעל צרכים מיוחדים, וכן לאור העובדה שהוא היה הלכה למעשה מעין מנהל של העובדת, עלה החשד כי מדובר בניצול יחסי מרות, עבירה אשר חוסה תחת החוק למניעת הטרדה מינית. לזאת יש להוסיף את הפרשי הגילאים היכרים בין הצדדים, דבר שהגביר את החשד כי מדובר במערכת יחסים שאינה נחשבת סבירה וככזו שמצדיקה חקירה פלילית.

ואכן, בהנהלת "אופק" פנו למשטרה זמן קצר לאחר היוודע הפרטים ובתום בירור קצר שנערך במפעל באופן פנימי. "כל הנושא הזה הועבר למשטרה זמן לא רב אחרי שנודע לנו עליו", אמר חבר דירקטוריון "אופק", חבר מועצת העיר ד"ר שלום אלדר. "לא המתנו עם זה יותר מפרק זמן סביר עד שהבנו את הנסיבות ומהות האירוע אנחנו מתייחסים לזה במלוא החומרה הראויה ומצפים שהמשטרה תבצע את עבודתה ותפעל בהתאם למסקנותיה". בינתיים, המדריך יצא לפנסיה וסיים את עבודתו במפעל.

לפי פרטים שהגיעו לידי "המקור", בחקירת המשטרה עד כה נחשף כי בין המדריך לבין העובדת היה הסכם חתום שבו היא מבהירה כי מערכת היחסים ביניהם היא מערכת יחסים המנוהלת בהסכמה מוחלטת ומרצונה החופשי, מבלי שדבר נכפה עליה. הדבר מעיד על כך כי המדריך הבין כבר בזמן אמת, ככל הנראה, את הבעייתיות שבניהול מערכת היחסים, וביקש להתנהל בבחינת מקדים תרופה למכה. עם זאת, גורמים במפעל ובמשטרה אמרו כי לא מן הנמנע שמסקנות החקירה יהיו לבסוף כי מערכת היחסים אכן הייתה בהסכמה, ואף הבעייתיות המשתמעת ממנה – לא היה בה כל אופי פלילי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.