צור עימנו קשר

חדשות

לראשונה מזה כשני עשורים: תקציב המתנ"ס 10 מיליון שקלים

פורסם

בתאריך

הנהלת המתנ"ס אישרה בשבוע שעבר את התקציב החדש, שיעמוד על 10.2 מיליון שקלים. מתוך תקציב זה תעביר המועצה האזורית באר טוביה כמיליון שקלים לטובת פרוייקטים בתחום התרבות והקריאה לילדי הגנים. מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ: "יש גידול בפעילויות, מקווים להמשיך במגמת הצמיחה גם בשנים הבאות"

בפעם הראשונה מזה שנים ארוכות, תקציב המתנ"ס העירוני לשנת 2017 יחצה את רף העשרה מיליון שקלים ויגיע עד לכ-10.2 מיליון שקלים. מדובר בגידול משמעותי של יותר משני מיליון שקלים לעומת התקציב שאושר בשנת 2016. באחוזים, מדובר על צמיחה של כ-20 אחוזים, מספר מרשים ביותר המבטא את הצלחת המתנ"ס, המנוהל על ידי יוסי פרץ, והצמיחה המתמדת בפעילותו בשנים האחרונות.
לפי התקציב שאישרו חברי הנהלת המתנ"ס בישיבה בתחילת השבוע שעבר, בשנת 2017 יחול גידול משמעותי בהיקף ההשקעה הכספים בתחום התרבות והאירועים. בעוד בשנת 2016 הושקעו בתחום 1.25 מיליון שקלים, בשנה הקרובה יושקעו 1.46 מיליון שקלים בסעיף זה – גידול של 210 אלף שקלים. גם בתחום ההשכלה למבוגרים, הכולל קורסים להשלמת 12 שנות לימוד וקורסים מקצועיים שונים המוענקים לתושבים במחירים מסובסדים, יחול גידול של 49% בהשקעה התקציבית. בעוד בשנת 2016 הוקצב לטובת סעיף זה 217 אלף שקלים (לפי נתוני התקציב בפועל), בשנת 2017 יוקצבו לטובת הפרוייקט יותר מ-322 אלף שקלים.
הגידול המשמעותי ביותר יחול בסעיף ההשקעה בגיל הרך. בשנה הקרובה ישקיע המתנ"ס בתחום יותר מ-2.5 מיליון שקלים לעומת כ-1.6 מיליון שקלים בשנה שעברה. במתנ"ס הסבירו השבוע כי מקור הגידול התקציבי הניכר הוא בפרוייקט חדש בתחום לימודי הקריאה והכתיבה בגיל הרך: במתנ"ס ובעירייה מתכוונים להשקיע מאות אלפי שקלים נוספים בלימודי קרוא וכתוב כבר מגן טרום חובה. הדבר יאפשר לילדי הגנים להגיע לכיתה א' כשהם מוכנים ובשלים הרבה יותר ללימודי קריאה וכתיבה.
אף בתחום הנוער והילדים תוכפל ההשקעה כאשר בשנה הקרובה יוציא המתנ"ס 550 אלף שקלים עבור פעילויות שונות בתחום, לעומת 248 אלף שקלים בשנה הקודמת. בתחום הספורט והפנאי הגידול התקציבי יהיה בהיקף יחסי נמוך יותר, והתקציב השנתי יעמוד על 1.8 מיליון שקלים, לעומת כ-1.6 מיליון שקלים בשנה שעברה.

"לשחזר את ההצלחה משכבר הימים"

עיקר התוספת התקציבית שירשום המתנ"ס בשנה הקרובה תגיע מהמועצה האזורית באר טוביה, שתעביר למתנ"ס כמיליון שקלים – סך השווה לכעשרה אחוזים מתקציבו. הכספים מבאר טוביה יושקעו בעיקר באירועים ובלימודי קריאה וכתיבה בגיל הרך.
כך או אחרת, הפעם האחרונה בה תקציב המתנ"ס העירוני עמד על למעלה מעשרה מיליון שקלים היה לפני כשני עשורים, בתקופתו של ראש העירייה לשעבר משה שמעון (שימי). אז, רוכזו במתנ"ס העירוני מרבית פעילויות התרבות, הספורט והחינוך. כיום המצב שונה ותקציבים רבים בתחומי התרבות, הספורט והחינוך נכללים בתקציב העירייה השנתי, ולא בתקציב המתנ"ס, דבר המחדד את ההישג של הנהלת המתנ"ס להגדיל את התקציב בצורה כה ניכרת.
לדברי מנהל המתנ"ס, יוסי פרץ, "התקציב גדל משנה לשנה תודות לראש העירייה, שרואה חשיבות רבה בקידום התרבות בכלל והמתנ"ס בפרט". הוא אמר כי "התקציב מצביע על אמון הציבור במתנ"ס ואמון העירייה והארגונים השונים בו. גודלו של התקציב הוא בשורה לתרבות ולעיר, אך יחד עם זאת מטיל אחריות כבדה על כתפינו. אני מאחל לעצמנו שנעמוד בציפיות הגדולות".
גם יו"ר הנהלת המתנ"ס, ד"ר שלום אלדר, הביע סיפוק מהצמיחה בתקציב. "אני שמח שהרשות רואה במתנ"ס זרוע שלה להעשיר ולבצע יותר ויותר פעילות עבור קהלים נוספים בציבור בעיר. יש לנו כוונה לפתח תחומי פעילות נוספים במתנ"ס, בעיקר בתחום התרבות והפנאי", אמר וסיכם: "היינו רוצים לקבל תקציבים גדולים אפילו יותר ולשחזר את ההצלחה של המתנ"ס משכבר הימים, אבל אנחנו עובדים שלב אחר שלב ואני מאמין שעוד נגיע גם לזה".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.