צור עימנו קשר

קהילה

לזכרו של נתנאל, למען חיוכם של חולי הסיסטיק פיברוזיס בישראל

חבריו של נתנאל פרץ ז"ל, תושב קריית מלאכי שהלך לעולמו לפני כ-13 שנים לאחר מאבק במחלקת סיסטיק פיברוזיס, יקיימו בחודש פברואר ערב התרמה מיוחד שיוקדש לזכרו. הרווחים מהאירוע יתרמו לאגודת הסיסטיק פיברוזיס בישראל על מנת להקל על שגרת חייהם של החולים במחלה. "אמנם לא נציל את העולם וגם לא נמצא תרופה, אבל נעניק אושר לחולים במחלה", אמרו החברים

פורסם

בתאריך

חבריו של נתנאל פרץ ז"ל, תושב העיר שהלך לעולמו לפני כ-13 שנים בעקבות מאבק במחלת סיסטיק פיברוזיס, יקיימו בחודש פברואר הקרוב אירוע מיוחד לזכרו של בן המשפחה המנוח באולם המתנ"ס המקומי, שהרווחים ממנו יתרמו כולם לאגודת הסיסטיק פיברוזיס בישראל.

סיסטיק פיברוזיס היא מחלה תורשתית שגורמת בעיקר להפרעה בהעברת מלחים דרך התאים שמצפים את צינורות הגוף. עקב כך, נתקל גופו של החולה בחסימות במערכות שונות בגוף ,זאת בשל מעבר לא תקין של נוזלים. החסימה בדרכי הנשימה גורמת לזיהומים חוזרים, עם תגובה דלקתית קשה והרס איטי של דרכי הנשימה והריאות.

בקרב חבריו ובני משפחתו של נתנאל אמרו השבוע כי הם מצפים להיענות גדולה בקרב הציבור, וציינו כי חיוכו הבלתי נגמר והצחוק המתגלגל היה קרן שמש מאירה ביום סגריר. "אומרים שהיכן שיש אהבה יש חיים, ואת נתנאל כולם אהבו ועדיין אוהבים. אנו מתנחמים בעובדה שהנשמה שלו עדיין בחיים עם כולנו. עם הכנת הערב הזה, שמוקדש כולו לנתנאל ז"ל, אנו מרגישים שהוא איתנו- מחבק ועוטף באהבה גדולה".

במשפחה ציינו כי הערב אמנם יוקדש לזכרו של יקירם, אך כל אדם שיבחר לכבד בנוכחותו ולרכוש כרטיס יתרום למעשה לאגודת הסיסטיק פיברוזיס בישראל. "כשאנחנו מסתובבים בחוץ ונושמים אוויר צח, האנשים שחולים במחלה הזו נאלצים לעיתים להסתובב עם בלון חמצן", אמרו במשפחתו של נתנאל ז"ל. הם הוסיפו כי שעת חמצן מסובסדת דרך האגודה של הסיסטיק פיברוזיס עולה 43 שקלים, כך שהמטרה בערב ההנצחה הינה לתרום כמה שיותר שעות חמצן לילדים שרוצים לצאת ולראות עולם. "במידה וכל הכרטיסים ימכרו יתרמו למעלה מ 450 שעות הנאה. 450 חיוכים שמחים. אמנם לא נציל את העולם וגם לא נמצא תרופה, אבל נעניק אושר. בסופו של יום כולנו רוצים רק לחייך", ריגשו בני המשפחה.

מפיקי האירוע, במרכזו תופיע להקת ריטלין עם מיטב הלהיטים מכל הזמנים, ציינו כי רכישת הכרטיסים תיעשה דרך פייבוקס באתר הייעודי (לרכישה לחצו כאן), או בחיוג לאוריין בטלפון 054-6407820. בנוסף, ניתנה האפשרות לתרום כל סכום בלינק המצורף גם בידי מי שלא יוכל להגיע לאירוע ההנצחה וההתרמה. האירוע יתקיים ביום חמישי, 14/2/19, החל מהשעה 20:00.

 

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.