צור עימנו קשר

דעות

לאן נעלמה הצניעות?

מה קרה לאיש ההוא שנולד וגדל בשכונת קיבוץ גלויות, שכולם כינו ללו, שתדמיתו הייתה תמיד של איש עניו וצנוע. מה קרה לו שהוא התחיל להתפאר בנוצות שכאלו, מה קרה לו שהוא התחיל לדבר על עצמו בגוף שלישי?

פורסם

בתאריך

השלום והברכה עליכם קוראיי היקרים. וואו, איזה חודש זה היה. אחרי שלושה שבועות רצופים של חגים, חזרנו לשגרה. אני לא יודע מה איתכם, אבל אני לא הצלחתי עדיין להתאושש, וגם אישתי שתחייה טרם סיימה לסיים את כל הסידורים של "אחרי החגים". הצעתי לעזור אבל היא אמרה ש"אם אני ארצה להרוס משהו אני אקרא לך". נו, מרוקאית אמיתית כפרה עליה.
בינתיים העיר כולה מדברת בחירות. לסוכה שלנו נכנסו באחד מימי חול המועד אחד אחרי השני כמה מהמועמדים לראשות העיר ולמועצת העיר. הם ישבו, איחלו חג שמח, ניסו גם להסביר ולשכנע. הם עוד לא יודעים שאני את ההחלטה שלי כבר קיבלתי בערב ראש השנה, מסביב לשולחן יחד עם כל בני המשפחה המורחבת שלנו. בגילי המופלג אמרתי מסביב לשולחן ש"הגיע הזמן לאנשים חדשים", והופתעתי לגלות שכל היושבים הסכימו איתי.
בערב יום הכיפורים ראיתי את הפוסט של ראש העיר שלנו אליהו זוהר בפייסבוק. האמת היא שנדהמתי ונשארתי עם פה פעור. קראתי מהר לאישתי כדי לשאול אותה אם זה הגיוני שזה מה שללו כתב. "סליחה שלא התמודדתי לראשות העיר קודם לכן", הוא כתב בפתח הפוסט שלו. "מטרידה אותי המחשבה שקריית מלאכי יכולה הייתה להיות במקום אחר, לו רק הייתי לוקח את המושכות קודם". אני ואישתי הסתכלנו אחד על השני ושאלנו את עצמנו מה קרה לאיש ההוא שנולד וגדל בשכונת קיבוץ גלויות, שכולם כינו ללו, שתדמיתו הייתה תמיד של איש עניו וצנוע. מה קרה לו שהוא התחיל להתפאר בנוצות שכאלו, מה קרה לו שהוא התחיל לדבר על עצמו בגוף שלישי. "זה מה שהתפקיד הזה עושה לאנשים", פסקה אישתי שתחייה. "כל מי שמגיע לשם חושב שהקדוש ברוך הוא נגע בו ומינה אותו למלך על ישראל".
מה אני אגיד לכם, באמת חבל. לאחרונה התחלתי לשוטט יותר בפייסבוק, ונגעלתי מהרמה של התגובות והמתקפות של אלו שמגדירים את עצמם "אנשי ללו". וואלק אם זו הסביבה, מה הפלא שמישהו חושב שהוא מלך? כל מי שחושב אחרת מהם – חוטף; כל מי שתומך במישהו אחר – מקולל; כל מי שמסביר ומנמק בצורה עניינית עמדה – מתמודד עם מטר של תמונות וחותמות של ללו ורשימתו. דיון ענייני? לא בבית ספרנו.
שאלתי את עצמי איפה אתה, מר זוהר, כדי לתת צעקה לאנשים שלך ולהגיד להם שזוהי לא דרכך, שככה לא מנהלים מערכת בחירות, שמותר לאנשים לחשוב אחרת ואפילו, רחמנא ליצלן, לתמוך במישהו אחר לראשות העיר? אולי אתה לא נותן את הצעקה הזאת כי אתה מסכים עם ההתנהגות שלהם? כי מבחינתך ולדעתך הם עושים לך טוב? כי אתה בטוח שבהתנהגותם הם ואתה "מכניסים" למתמודדים מולך ולאלו שחושבים שאתה צריך לפנות את הכיסא? אני לא אומר שבכל המחנות האחרים כולם טליתות שכולן תכלת, אבל לעומת אנשי המחנה שלך, המחנות האחרים הם כמו שהיה איש המבול נח – צדיק בדורו.
בבית הקפה ביום שני דיברו על המחנה שממול זוהר, זה של סא"ל במילואים חיים ויצמן. כולם הסכימו שהוא איש טוב, עם קורות חיים מעולים ויכולות מצויינות. השאלה היחידה הייתה אם הוא יצליח לנהל את העיר לבדו, או באמצעות אחרים.
אחד הנוכחים אמר ש"צריך לתת לויצמן קרדיט", כי "הוא לא איזה ילד קטן שבא משום מקום. הוא היה בתפקידים בכירים בצבא ובחיים האזרחיים, אי אפשר להגיד שמישהו יכול לנהל אותו". כמי שמכיר את ויצמן ולא פחות מכך את אימו הצדיקה ז"ל, הסכמתי בליבי עם דבריו של האיש. בכל מקרה, אמרתי לעצמי בשקט, שהטוב ינצח. שזה שיעשה לקריית מלאכי טוב, שישאיר כאן את הצעירים, שיזרים דם חדש למערכת, שיוציא לפועל תכניות ארוכות טווח למען עתידה של העיר, שיפריח את העסקים ואת המרכזים המסחריים הגוועים ושיתן לנו כתושבים שירות טוב – יישב על הכיסא וכולנו נירתם להצלחתו. כי הצלחתו היא הצלחתנו.
כבר יום שלישי בצהריים ועל מסך הטלפון מצלצל פעם אחר פעם עורך העיתון. הוא רוצה לדעת מתי אני שולח את הטור השבועי. אמרתי לו שזה יהיה רק ביום רביעי, כי הערב אני, אישתי שתחייה והנכדים והנכדות נוסעים ליהנות קצת בנמל תל אביב על שם קריית מלאכי. נגיע לשם באמצעות תחנת הרכבת בכפר מנחם שנקראת על שם קריית מלאכי.
יאלה, ביסלאמה.

לחץ להמשך קריאה
11 תגובות

11 Comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  18/10/2018 ב 07:59

  האיש שמוכר לנו מחשבים חושב שלנו הציבור אין כרטיס זיכרון.רוצים לדעת למה הוא מתאבד על ללו בתמיכתו.תשאלו את עצמכם את מי מינו למנהלת אופק בתקופתו של ללו.ומי הם האנשים שישבו בוועדה ואישרו את המינוי ובתמורה למה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  17/10/2018 ב 06:25

  האנשים של ללו כותבים עליו כאילו שאר האנשים החיים בעיר הם תיירים. אתם יכולים לכתוב עליו מגילת מחמאות זה לא ישנה את העובדה שהוא שיקר ומשקר אזרחים עם בעיות. כבר הרבה שנים.

 3. אנונימי שרוצה רק טוב

  16/10/2018 ב 11:47

  איכס אתם יורדים רמה ומלבינים אדם ברבים תשמרו על פאסון וכבוד יש משפחות שלמות ונשמות מאחוריי כל מערכת הבחירות הזאת שתיהיה תחרות הוגנת ושמי שהשם רוצה ינצח אל תרדוו ברמה ותעליבו אחד את השנייי זה לא שווונ את זההה יש חיים אחרי זה !!!

 4. סוזי

  16/10/2018 ב 10:41

  לפני שאגיב ברצוני לציין שאני לא גרה בקריה,לא בוחרת בקריה ואין לי העדפה או הכרות אישית עם המועמדים.
  מרגישה צורך להגיב,כשדברים קצת צורמים והכתיבה מגמתית.
  אצטט אותך ״קראתי מהר לאישתי……….עד …….שאלנו את עצמנו מה קרה לאיש שנולד בקיבוץ גלויות.
  שאלותיי הן
  מה רע באדם שמכיר בערך עצמו?
  למה זה פסול בעינך עד כדי הלם?
  ואיך זה קשור לזה שהוא נולד וגדל בקיבוץ גלויות?
  איפה אתה מוצא ניגוד בין להכיר בערך עצמך לבין ענווה וצניעות?
  זו דעתו,אתה יכול לקבל אותה,או שלא.
  אני מאמינה שאישתך שתחיה,זרמה איתך וגם היתה ״בהלם״
  ציטוט ״זה מה שהתפקיד עושה…….כל מי שמגיע לשם…״
  לאיזה שם מתכוונת אישתך שתחיה? יש מחליף לבורא עולם ולא סיפרו לנו?
  הצעה לי אליך,כשאתה משוטט בפייסבוק תשתדל שהראיה שלך לא תהיה סלקטיבית.
  הקללות,הגידופים וחילופי הדברים היא נחלתם של אנשי שלומם של כל המועמדים ואין שום צדיק בניהם.
  שאלתי היא,איפה כל המועמדים?
  מכל הפוסט,על שתי מילים לא אחלוק עליך והם ״שהטוב ינצח״
  תהנו אתה,אישתך שתחיה והנכדים ביום הכייף בנמל ת״א.

  נ.ב
  ביום רביעי,כשתגיש את הטור השבועי לעורך,תמסור לו ממני שיהיה נחמד אם יעשו הגהה ״לטורים״ לפני שמדפיסים את העיתון.

  • אלי גרבי

   16/10/2018 ב 18:37

   מסכים עם התגובה אהבתי.!

 5. איזה עדר של לקקנים

  16/10/2018 ב 09:42

  כל המגיבים בפייסבוק הם בני משפחה פעילים ואנשים שמתפרנסים בזכות ללו
  עד מתי נפקיר את העיר הזו בידיים שלכם עד מתי???

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  16/10/2018 ב 09:29

  בפיסבוק תמצאו את התגובות של כל הלקקנים והאינטרסנטים פה תמצאו את התגובות של התושבים האמיתים בלי אינטרסים
  ואפרים מישעל חחחחח הלקקן והליצן הראשי

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  16/10/2018 ב 08:30

  אני רואה מה קורה בפייסבוק שלכם ובא לי לבכות.מה קרה לאנשים כאן שכבר אי אפשר להביע דעה? כל הכבוד לכם שאתם ממשיכים לכתוב בלי חשש.אני כמו ששמתם לב מפחד להגיב שם מחשש לעליהום

 8. אחת שנמאס לה מהעדר

  16/10/2018 ב 08:07

  מדויקק!

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  16/10/2018 ב 07:38

  מה קרה לו? יש לו יועצים שהמליכו אותו למלך ותושבים שמקבלים תלושים ועבודה אז הם מפחדים שזה יגמר
  חבל שאי אפשר להגיב פומבית אבל ביום הבוחר הציבור יראה בדיוק מה הוא חושב על הקדנציה הזו

 10. אתה גדול

  16/10/2018 ב 07:33

  הטורים שלך קולעים בדיוק לדעתי כל פעם מחדש

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.