צור עימנו קשר

חדשות

כתב אישום נגד יוסי חדד בפרשת "לב הפארק"

תדהמה במערכת הפוליטית: פרקליטות המדינה הגישה לאחרונה כתב אישום נגד חבר המועצה וראש העירייה לשעבר, בטענה כי חתם בניגוד לדין על היתרי אכלוס לבניין השלישי בפרויקט "לב הפארק"

פורסם

בתאריך

פרשת "לב הפארק" שוב עולה לכותרות: המדינה הגישה לאחרונה תיקון לכתבי האישום שהגישה בפרשה המסועפת, וראש העירייה לשעבר, יוסי חדד, התווסף לרשימת הנאשמים. כך אנו חושפים לראשונה הערב.

פרשת "לב הפארק" עברה גלגולים רבים, ושיאה עד כה היה בהגשת כתב האישום נגד החברה הקבלנית שבנתה את הפרויקט, "ש.י. שפץ וקנין בע"מ" ונגד בעליה, יוסי ושמעון וקנין, וכן נגד מהנדס העירייה לשעבר, יצחק נבט, וסגנו, יורי רחמן. על פי כתב האישום, החברה בנתה את הפרויקט בחריגה ניכרת מתכניות הבנייה שהיו מותרות לה על פי התב"ע, והמשיכה בבנייה למרות צווים מנהליים ושיפוטיים שהוצאו לה. נבט ורחמן מואשמים בכתב האישום כי העניקו לחברת הבנייה היתרים שלא כדין. בכתב האישום נגדם מפורט סיפור הפרוייקט מראשיתו ועד סופו, ובו השתלשלות הפרשה לכל אורכה, מאז שנת 2001 – אז החלה הבנייה בפרוייקט המפואר ברחוב בר יהודה בעיר.

בחודש מאי 2013 נבחר חבר המועצה יוסי חדד לכהן כראש העירייה במקומו של מוטי מלכה, שהתפטר על רקע כתב האישום שהוגש נגדו ובו הודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית והפרת אמונים. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, חדד פעל למתן היתר שלא כדין לחברה, וזאת לאחר שהתכנית שהוגשה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה לא תאמה את המצב בשטח, כאמור בכתב האישום. לדעת המדינה, בכך פעם חדד בניגוד לחוק התכנון והבנייה. יש לציין כי בית המשפט לעניינים מנהליים אישר את אכלוס הפרוייקט זמן קצר קודם להיתר עליו חתם חדד, אולם בית המשפט העליון הורה על עיכוב ביצוע פסק הדין בעקבות ערעור שהגישה המדינה. למרות זאת, חתם חדד, שכיהן כראש העירייה וכיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, על טופס המאפשר את אכלוס הבניין. לאחרונה אישר בית המשפט העליון את אכלוס הבניין השלישי בפרויקט באופן סופי – אולם מתח ביקורת קשה ביותר על התנהלותה קבלנים והוועדה המקומית בפרשה, תוך שהוא מדגיש כי אין פסיקתו קשורה להליך הפלילי המתנהל נגד הנאשמים בפרשה. בנוסף, קבעו השופטים כי שלוש הקומות האחרונות בבניין השלישי בפרויקט לא יאוכלסו בשום מקרה, גם בעתיד.

בפרקליטות אישרו כי כתב אישום הוגש נגד חדד.

ראש העירייה לשעבר מסר בתגובה: "אני לא יודע על זה כלום. עשיתי הכל בהתאם להחלטת בית המשפט, שאישר בעצמו את אכלוס הבניינים".

לחץ להמשך קריאה