צור עימנו קשר

חדשות

ישיבת חוץ: התקציב יאושר בקיבוץ ליד ירושלים

פורסם

בתאריך

הדיונים וההצבעה על תקציב העירייה לשנה הבאה יתקיימו מחוץ לעיר, ביישוב מעלה החמישה – והציבור לא יוכל להשתתף. "זה פיגוע נגד השקיפות. צריך לקיים את הישיבה בעירייה", תקף הפעיל הפוליטי רמי עטיה

"זה פיגוע נגד השקיפות, חופש המידע וזכות הציבור לדעת, ועל העירייה להחליט מיידית על ביטול כוונתה וקיום הישיבה בחדר הישיבות שבבניין העירייה, על מנת לאפשר לציבור להשתתף בישיבה", כך אמר השבוע הפעיל החברתי והפוליטי רמי עטיה, שהתייחס להחלטת הקואליציה לקיים את ישיבת מועצת העיר שתתקיים מחר (רביעי) כדי לאשר את תקציב 2017 דווקא ביישוב מעלה החמישה הסמוך לירושלים, ולא כמקובל וכנהוג – במשרדי העירייה.
כידוע, מועצת העיר אישרה פה אחד – גם בתמיכת חברי האופוזיציה – את הצעת הקואליציה לקיים את ישיבת התקציב מחוץ לבניין העירייה. הישיבה צפויה להתקיים ביישוב מעלה החמישה הסמוך לירושלים. מדובר בפרקטיקה נדירה שננקטת לעיתים רחוקות בלבד: כך למשל הישיבה הראשונה של מועצת העיר לאחר הבחירות, בה נשבעו חברי המועצה אמונים, נערכה במתנ"ס העירוני, והגיעו אליה מאות בני אדם. ואולם עד כה לא ידוע על מקרה שבו קיימה מועצת העיר דיון על התקציב השנתי והתבקשה לאשר אותו מחוץ לבניין העירייה, ובוודאי שלא בעיר אחרת המרוחקת עשרות קילומטרים מקריית מלאכי.
במעמד ישיבת המועצה הודיע ראש העירייה אליהו זוהר כי כוונת העירייה היא לערוך ישיבה חגיגית, בה ישתתפו גם פקידים בכירים בעירייה. ישיבת התקציב תהיה חלק מנופשון-עבודה בן יומיים בו ייקחו חלק כלל עובדי העירייה הבכירים וכן נבחרי הציבור. הישיבה עצמה תתקיים ביום הראשון של הנופשון, המוגדר על ידי בכירי העירייה כ"אירוע גיבוש". זוהר הודיע כי בכוונת העירייה להעמיד לרשות העיתונאים המסקרים את עבודת העירייה רכב שיסיע אותם למקום הישיבה ויחזיר אותם ממנו בסיומה.
ואולם מי שלא יוכל להשתתף בישיבה זה הציבור הרחב שלא יוכל לשים פעמיו עד מיקום קיומה. לדברי זוהר, הוא החליט על קיום הישיבה ביישוב מרוחק מהעיר בין היתר משום שתושבים אינם מגיעים דרך קבע לישיבות מועצת העיר, וכך צפוי להיות גם בישיבת התקציב. "אנחנו כבר יותר משלוש שנים כאן ורואים שהציבור לא בא לישיבות", הסביר זוהר.
אבל ההסבר הזה אינו מספק בעיניו של הפעיל הפוליטי עטיה, שטוען כי על חברי האופוזיציה הייתה חלה חובה מוסרית להתנגד להצעת הקואליציה. "השיקול האם יבואו תושבים או לא אינו צריך להיות מעניינה של העירייה, היא פשוט צריכה לאפשר גישה למי שרוצה לבוא, גם אם מדובר באדם אחד או שניים. זו שערורייה מצידם של חברי האופוזיציה שהסכימו להצעה הזאת והצביעו בעדה", אמר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.