צור עימנו קשר

חדשות

יצא מהבית, חזר לרחוב

אלברט אלמליח, תושב העיר, טוען כי גורש מביתו לאחר ששהה במשך חודשים ארוכים באשפוז בשל מצב בריאותו הירוד. "לא מוכנים להתייחס אליי. כל שאני רוצה זה לחזור הביתה"/ חברת עמידר בתגובה: "הפונה לא התגורר בדירה. כל פעולות החברה נעשו בהתאם לנהלים ובתיאום נציגי הרשות המקומית"

פורסם

בתאריך

כאשר אלברט אלמליח חזר מבית החולים אחרי ניתוח ושיקום שארך כחצי שנה הוא לא העלה על דעתו שהבית בו חיי עוד מימי ילדותו בשכונת קיבות גלויות בעיר יילקח ממנו.
אלמליח, בן ה-64, נולד וגדל במרוקו. באמצע שנות ה-60 הוא עלה ארצה יחד עם משפחתו ישירות לקריית מלאכי, ועבד בתור אזרח עובד צה"ל במשך 11 שנה באחד מבסיסי צה"ל הסמוכים לאילת, שם גם התגורר.
לאחר פטירת אביו, חזר לעיר והחל לעבוד בעבודות מזדמנות. "שהגענו לארץ הגענו ישר לפה, קיבלנו 2 דירות של עמידר וחיינו שם. לאחר פטירתו של אבי לפני 35 שנה, התחילו להגיע אנשים מעמידר יחד עם המשטרה עד אשר הוציאו אותנו מהבית", משחזר אלמליח את הטרגדיה האישית הכפולה שחווה, ומנסה לתאר את השתלשלות העניינים בינו ובין חברת עמידר. "חצי שנה לאחר שזרקו אותנו לרחוב, החליטו בעמידר להעמיד לרשותנו לנו שוב דירה- הפעם ברחוב מנחם בגין".
אלא שכאן סיפורו רק מתחיל: 16 שנים שלמות התגורר אלמליח יחד עם אמו בדירה ברחוב מנחם בגין בעיר, אולם כשזו נפטרה, פקדו את ביתו בשנית פקידי חברת 'עמידר', שדרשו ממנו לפנות את ביתו באופן מיידי, או לחילופין לשלם חוב עומד ותלוי הנזקף לחובת אימו המנוחה, "טענו שם שהיה לאימא שלי חוב. לקחתי הלוואה ושילמתי את החוב על סך 2000 שקלים, איך מיד לאחר מכן צץ חוב חדש על סך 6000 שקלים. הם פשוט החליטו להוציא אותי מהבית".
לטענתו של אלמליח, גם לאחר תשלום החוב הראשוני המשיכו אנשי "עמידר" לדפוק על דלת ביתו בדרישה לפנותו, בטענה כי עליו לשלם את החוב הנוסף שהתגלה לאמו המנוחה. "במהלך בדיקה בבית החולים גילו לי מחלה, בעקבותיה היה עליי לעבור שיקום של חצי שנה. כאשר חזרתי הביתה נדהמתי לגלות משאית של העירייה ובית שבור לחלוטין. לקחו לי את כל תכולת הבית: בגדים, מזכרות של ההורים, כלי בית. פשוט לקחו הכל".
לדבריו של אלמליח, כבר באותו היום הוא יצא יחד עם אחותו אל משרדי "עמידר" בקריית גת על מנת לברר אודות מצב הבית, אולם נתקל באוזניים ערלות, "עד היום אני פונה אליהם ולא מקבל שום תשובה. מבקשים שאשלם את החוב. על איזה חוב מדברים? מדובר פשוט בגניבה. רוצים כסף על ריבית חוב שהיה לאימא שלי לפני 40 שנה. פניתי למשרד הרווחה, לראש העירייה ולעורכי דין. כולם מתנערים ממני, כאילו מפחדים מעמידר".
מיותם מבית, עבר אלמליח, המקבל קצבה מהביטוח הלאומי בעקבות מצבו הבריאותי, להתגורר יחד עם אחיינו בדירה בקומה השלישית ברחוב הרצל, אחרי שבמשך שנה מצא עצמו מתגורר ברחובות העיר. "במצבי היום אני זכאי לדירה של עמידר, אבל הם פשוט לא מוכנים להתייחס אלי. אני חי על קיצבה של ביטוח לאומי ומגיע אל בית החולים שלוש פעמיים בשבוע בעזרת אמבולנס שבא לפנות אותי. כל שאני רוצה זה רק לחזור הביתה. במצבי הבריאותי זה בלתי אפשרי לעלות מידי יום שלוש קומות".
מחברת עמידר נמסר בתגובה: "כפי שהוסבר בעבר, החברה פועלת בהתאם לנוהלי המדינה. במקרה האמור, בביקורים שנערכו ע"י נציגי החברה לאורך השנים נמצא כי הפונה אינו מתגורר בדירה. כמו כן, על פי רישומי הרשות המקומית נמצא כי הפונה התגורר במשך תקופה ארוכה אצל אחיותיו, כאשר במהלך שנים אלה, פלש לדירה בן משפחתו של הפונה. משרד הבינוי והשיכון דחה את בקשת הפולש להמשיך להתגורר בדירה ולפיכך הוא פונה בתאריך 02.06.15. הדירה הושבה לרשות המדינה וכיום היא מאוכלסת. נבקש להדגיש כי כל פעולות החברה נעשו בהתאם לנהלים ובתיאום נציגי הרשות המקומית. נכון להיום, אישר משרד השיכון לפונה סיוע בשכ"ד, כאשר תיקו מנוהל ע"י חברת מ.ג.ע.ר".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.