צור עימנו קשר

חדשות

יו"ר ועדת הבחירות: "כרטיס צהוב לבאר טוביה"

פורסם

בתאריך

הבוקר התקיים הדיון בעתירה שהגיש תושב באר טוביה נגד הוצאת עיתון "בעיר ובכפר". יו"ר הוועדה האזורית, השופט אליהו ביתן, קבע כי העיתון יוכל להמשיך לצאת – אך בתנאי שלא יכלול פולחן אישיות לראשי הרשויות. הוא הזהיר את המועצה: "זה כרטיס צהוב"

יו"ר ועדת הבחירות האזורית, השופט אליהו ביתן, הזהיר את המועצה האזורית באר טוביה מפני הוצאת עיתון הכולל דברי הלל ושבח לראש המועצה האזורית, דרור שור, וראש עיריית קריית מלאכי, אליהו זוהר. עם זאת, השופט אישר את המשך הוצאת העיתון, בתנאי שידווח באופן אובייקטיבי ונעדר פולחן אישיות את הנעשה בתחומי המועצה. עוד הבהיר השופט כי דרכם של העותרים פתוחה בעתיד להגיש עתירות נוספות – באם הוראותיו לא ימולאו. בסוף הדיון נקבע כי העתירה תימחק בלא הוצאות למי מהצדדים.

כזכור, בעתירה שהוגשה נגד המועצה על ידי גרשון הוא דרש לחדול מהוצאה לאור של העיתון בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה הממומנת מכספי ציבור. המועצה וראש המועצה, דרור שור, אשר גם נגדו הוגשה העתירה, דחו את הטענות נגדם. במהלך הדיון אמר השופט לנציג המועצה האזורית באר טוביה בדיון, היועץ המשפטי עו"ד הדר מיימון, כי על המועצה לראות באזהרותיו ביחס לדרך בה נכתב העיתון והוצגו תמונותיו של ראש המועצה כרטיס צהוב. לדיון הגיע גם ראש המועצה שור בעצמו. השופט ביתן הודיע כי בטרם פרסומו של כל גיליון יהיה עליו לעבור לאישורו של היועץ המשפטי של המועצה – מיימון או זה שייבחר במקומו במסגרת המכרז שאמור להסתיים בקרוב – שיאשר את הפרסום לאחר שיקבע כי אין בו משום תעמולת בחירות אסורה. השופט ביקר את החלטת העותרים שלא לצרף את עיריית קריית מלאכי לעתירה, וזאת מאחר ולדבריו גם היא בעלת עניין בנושא.

עו"ד יהל סגל, שהגיש בשמו של גרשון את העתירה, אמר כי הוא מרוצה מתוצאות הדיון. "הערכנו שאלו יהיו התוצאות ומבחינתנו זו תוצאה חיובית", דבריו. "בית המשפט אמר את דברו והבהיר בצורה חד משמעית ושאינה משתמעת לשני פנים כי העיתון כפי שיצא לאור במתכונתו בגיליון הראשון מהווה סיפו של פולחן אישיות אסור, ואף חוצה את הגבול. אנחנו מתכוונים לעקוב אחר המתרחש בגיליונות הבאים ולוודא שלא נעשה שימוש בכספי ציבור לצורכי תעמולה אסורה".

כזכור, לפני כשלושה שבועות ראה אור לראשונה העיתון, שנקרא "בעיר ובכפר". בעיתון סיקור של הנעשה בשתי הרשויות – באר טוביה וקריית מלאכי, תוך האדרת פועלם של שני הפוליטיקאים העומדים בראשותן – ראש עיריית קריית מלאכי, אליהו זוהר, וראש המועצה האזורית באר טוביה, דרור שור. בגיליון הראשון של העיתון התפרסם ראיון נרחב עם זוהר ושור שהתפרס על פני שישה עמודים, לרבות עמוד השער של העיתון, בו הם מצולמים יחדיו.

איציק גרשון, שהיה עד לפני כשנה חבר מליאה במועצה האזורית באר טוביה אך הודח ממנה בעקבות חובות ארנונה שצבר (השייכים לטענתו לגורם לו הושכר מבנה במשק אשר נמצא בבעלות משפחתו), הגיש את העתירה לוועדת הבחירות באמצעות עו"ד יהל סגל. גרשון טוען כי העיתון כולל דברי תעמולה אסורים ונוגד את חוקי הבחירות. לדברי גרשון, ראש המועצה שור מנצל את גישתו לקופה הציבורית על מנת לפרסם דברי תעמולה אלו, לכאורה בניגוד לחוק. גרשון ביקש מוועדת הבחירות להוציא צו מניעה להמשך הפקת העיתון, וכן לקבל מידע אודות עלותו לקופת משלמי המיסים.

לפני מספר ימים הגישה המועצה האזורית באר טוביה את עיקרי טיעוניה לוועדת הבחירות, בטרם קיום הדיון. הטיעונים הוגשו באמצעות היועץ המשפטי של המועצה, עו"ד הדר מיימון. לפי המועצה, העיתון אינו מהווה תעמולת בחירות, בין היתר משום שמועד הבחירות עוד רחוק – כשנה ומחצה בטרם קיומן במאי 2018. עוד טוענת המועצה כי הפקת העיתון הוא חלק משיתוף הפעולה בין באר טוביה לקריית מלאכי, וכי מדובר במעין עיתון המשך לעיתון "קול טוביה" שראה אור עד יולי 2015. לטענת המועצה, הראיון של שור וזוהר אשר פורסם בעיתון נועד לשרת את האינטרס הציבורי בבואו לפרט את שיתוף הפעולה המוצלח, כך המועצה, בין שתי הרשויות.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.