צור עימנו קשר

באר טוביה

חותרים תחתם

פרטים חדשים אודות הסערה סביב מערכת היחסים העכורה בין העובדים הבכירים בתיכון באר טוביה: מי ניסה לתקוע טריז בין המנהל למנהלנית, מי ביקשה את מספרי הפלאפון של התלמידים בעלי זכות הבחירה רגע לפני הבחירות ומדוע עשרות הורים פוקדים בשבועות האחרונים את לשכתו של ראש המועצה קובי אביבי? הפרטים בכתבה

פורסם

בתאריך

סערה גדולה סביב הפרסום בשבוע שעבר כאן ב"המקור" אודות מערכת היחסים המורכבת בין מנהל התיכון האזורי של באר טוביה, רוני ארז, לבין המנהלנית רוית גלאם.
פרטים נוספים שאנו חושפים כעת, מגלים ניסיונות חוזרים מצד גורמים המעורבים בסאגה המתמשכת לאתר את מקור ההדלפה לתקשורת, זאת תוך ניסיון לפגוע במשרתם של ארז או גלאם ולגרום לראש המועצה הנבחר, קובי אביבי, לקבל החלטה קיצונית ולפטר אחד מהשניים.
מהפרטים עולה כי שמרית שטיבי, מזכירתו של מנהל בית הספר המצויה גם היא ביחסים עכורים עם רוית גלאם, פנתה בשבוע החולף למספר חברים בהנהגת ההורים וסימנה אותם כמי שהדליפו את הידיעה לעיתונות. לטענת מספר גורמים, שטיבי הייתה זו שהובילה לדין ודברים בין המנהל למנהלנית לפחות במקרה אחד, במסגרתו עובדות הניקיון דילגו על חדר המנהל והותירו אותו כפי שהוא ביום המחרת. ארז רתח, והחיצים הופנו למי שאחראית גם על עובדות הניקיון במוסד, המנהלנית רוית גלאם.
אלא שגלאם ההמומה הבינה מהר מאוד שמישהו בסביבתו של ארז ניסה לטמון לה מלכודת ולגרום לו להבין שהיא זו שנתנה את ההוראה לדלג על חדרו, וקיימה בדיקה עם העובדות- בסיומה התברר כי מי שנתנה לכאורה את ההוראה ומנעה מהמנקות כניסה לחדר המנהל הייתה מזכירתו של ארז.
וזה עוד לא הכל: ממש סמוך למועד הבחירות, בחודש אוקטובר האחרון, פנתה למנהלנית גלאם אחת מעובדות המועצה הבכירות, המקורבת לראש המועצה היוצא דרור שור, וביקשה את מספרי הטלפון של תלמידי כיתות י"א ו-י"ב בעלי זכות הבחירה. לטענת גורמים שונים, המטרה הייתה להזין את הבוחרים הפוטנציאלים במטה הבחירות של שור במטרה ליצור איתם קשר ולשכנע אותם להצביע עבורו. גלאם סירבה בתוקף, מה שהעלה את זעמה של העובדת הבכירה ומאז הקשר בין השתיים נותק. "מאז נרקם דיל בין העובדת למזכירתו של מנהל התיכון במטרה לפגוע במשרתה של המנהלנית", סיפר גורם בכיר במועצה.
בינתיים, יש מי שרוכב על המשבר בין מנהל התיכון ארז למנהלנית גלאם ומנסה לשכנע את ראש המועצה לשלוח אותם הביתה. באופן מסתורי, מאז כניסתו של אביבי לתפקיד החלה עלייה לרגל של הורים לתלמידים אל לשכתו, ואלה שוטחים בפניו תלונות כנגד קבלת ההחלטות של מנהל התיכון. "חלק גדול ממה שמספרים פקידים במועצה לקובי אביבי לא נכון, וחלק אחר, שזה גרוע אף יותר, נגוע בשיקולים אישיים שלא עולים בקנה אחד עם טובת הילדים", סיפרו השבוע גורמים בשיחות עם "המקור".
לאחרונה הניסיון לפגוע במנהל התיכון ובמנהלנית שלו עלה מדרגה, כאשר אחת מעובדות המועצה, שלא הסתירה מעולם את דעתה בנוגע לשניים, לחשה באוזנו של אביבי שעליו לפטר את השניים. לא זאת בלבד, הרי שהעובדת לא הסתפקה בעצה לראש המועצה ונפגשה עם צמרת הפקידות הבכירה במערכת החינוך, גילתה מעורבות יתרה בענייני בית הספר ואף העבירה הנחיות כיצד יש לפעול מול התיכון האזורי הגדול. "אביבי אמר כל הקמפיין שבניגוד לקודמו, דלת הלשכה שלו תהיה פתוחה", סיפר השבוע גורם במועצה. "עם זאת, מוזר מאוד שבשבועיים האחרונים מרבית המבקרים הם הורים שמתלוננים נגד התיכון. יש לי תחושה שמישהו עומד מאחורי התופעה הזו״, הוסיף והסביר: ״יש הבדל גדול בין מעורבות סבירה של הורים בנוגע לילדיהם, לבין הרצון לנהל ולקבל את ההחלטות הפדגוגיות במקום המנהל״.
גורם אחר במועצה הבהיר כי על ראש המועצה למצוא את שביל הביניים בין הרצון להקשיב להורים לבין השמירה על סמכותו ומעמדו של מנהל בית הספר. ״ראש המועצה חייב לשמוע את מנהל בית הספר. עד לאחרונה ארז וגלאם עבדו בהרמוניה והובילו יחד את המשבר הגדול שעבר התיכון, ולכן אביבי חייב לדעת לנטרל את רעשי הרקע של אנשים הקרובים אליו ונגועים באינטרסים אישיים בבית הספר התיכון״, סיכם הפקיד הבכיר.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.