צור עימנו קשר

חדשות

חגיגה פראית

הריגה אכזרית של בעלי חיים, פיזור פגריהם במסדרונות בית הספר וריסוס כתובות גרפיטי בעשרות מקומות ברחבי המועצה – זוהי הדרך בה בחרו לציין חלק מתלמידי שכבת יב' בתיכון האזורי באר טוביה את סיום הלימודים. התוצאה: השבתה של בית הספר על ידי הורים ותלמידים

פורסם

בתאריך

מעשי קונדס כחלק מחגיגות סיום הלימודים ידועים בדרך כלל כמעשים שבשגרה, כאלו שבחלקם נחשבים אפילו מקובלים על הציבור והצוותים המקצועיים בבתי הספר כאחד, והכל מתוך הבנה שיש לאפשר לשמיניסטים, שזה עתה סיימו 12 שנות לימודים ועומדים לפני גיוסם לצבא, לפרוק עול. אלא שהדברים שהתרחשו בין כותלי בית הספר התיכון האזורי בבאר טוביה ביום ראשון בשבוע שעבר והיו מנת חלקם של הבוגרים החדשים היו הרבה מעבר למעשי קונדס סבירים, וחרגו הרחק אל מעבר לקווי האכזריות והוונדליזם.

שנת הלימודים עבור תלמידי התיכונים תסתיים אמנם באופן רשמי רק בעוד כחודשיים, וכמותה גם מסיבת הסיום הרשמית בה הם צפויים להציג את כישורי השירה והמשחק שלהם, שעתידה להתקיים בעוד כחודש, בסוף חודש מאי. למרות זאת, תלמידי שכבת יב' בתיכון האזורי, בוגרי מחזור נ"ג בבית הספר, החליטו להקדים במעט את החגיגות. בשבוע שעבר הגיעו חלק מהתלמידים לתיכון, מיעוטם עטו על גופם את חולצת סיום המחזור המסורתית, והחלו לפזר פגרי בעלי חיים במסדרונות. דגים, פירות ים, עכברים נזרקו במקומות שונים בשטח בית הספר, וגם תרנגולות חיות שנוצותיהן נמרטו הושלכו בשטח על ידי התלמידים. אגב, את העכברים המיתו התלמידים בדרך אכזרית במיוחד – הם הוכנסו לשקיות שנאטמו, פרפרו וגססו למוות עד מותם בעקבות חנק.

אולם התלמידים לא הסתפקו בזאת בלבד. לאחר מכן, בשעות אחר הצהריים, יצאו חלק מהם ברכביהם, שהיו מקושטים בכתובות וסיסמאות בדבר סיום הלימודים, וריססו כתובות גרפיטי בעשרות מקומות ברחבי המועצה. בין היתר הם ריססו את הכתובות על שלטי חוצות, על בארות המים המוצבות בכניסה ליישובים במועצה, על תמרורים וכן על חומות אבן ובטון במקומות שונים במועצה ואף בתחומי העיר קריית מלאכי.

בעקבות האירועים הודיע מנהל התיכון, אריה ברנע, על הקפאת מסיבת הסיום בעוד כחודש. "זה מקרה חמור, נטפל בתלמידים שהיו מעורבים בחומרה", אמר המנהל בתגובה למקרה, שמאז התרחשותו ביום שני כבר הספיק להכות גלים.

ביום חמישי האחרון כינסו ההורים ישיבת חירום מיוחדת, בה החליטו להשבית את הלימודים ביום שני השבוע. "מטרת המחאה היא לייצר אמירה ברורה וחד משמעית שזו אינה דרכנו, אין בכוונתנו להמשיך בשגרת חיינו ללא נקיטת עמדה מצדנו ההורים המבהירה לילדנו ולקהילה כולה – כי אין מקום למעשים כאלה בקרבנו", כתבו ההורים במכתב מחאה שהודיע על ההשבתה. "(אנו) מקווים ומייחלים כי השבתה זו ועצירת השגרה, תבטא נאמנה את עמדתנו הנחושה בדבר יצירת אקלים חברתי בטוח ומוגן לילדנו תוך הסכמה כוללת ורחבה על ערכי היסוד שלנו כחברה", הוסיפו ההורים המודאגים.

"למרות איך שזה הוצג ברשתות החברתיות ובתקשורת הארצית, האירוע הזה לא היה יוצא דופן במהותו מאירועים אחרים בשנים קודמות", אמר אחד מבוגרי בית הספר עימם שוחחנו השבוע. "בכל שנה יש אירועים חריגים שנעשים במסגרת החגיגות לסיום הלימודים של תלמידי יב', זה לא חדש". יש לציין כי לאחרונה עלה באופן תכוף שמו של התיכון האזורי בהקשרים שליליים, זאת לאחר אירועי אלימות חמורים שהתרחשו בו.

>>> רשות מקרקעי ישראל (לשעבר מנהל מקרקעי ישראל) החלה לאחרונה בביצוע של צווי פינוי והריסה של קרקעות עליהן נעשה שימוש חורג באופן פרטי ובניגוד לחוק. הפעילות של המנהל נעשתה לאחר ביקורת מקיפה שנערכה בתחומי המועצה בה התגלו מקרים רבים של חריגות בנייה מהותיות ושימושים בניגוד לתכנית המאושרת לקרקע. נזכיר כי לפני כשלושה חודשים ערכה יחידת הפיקוח הארצית על הבנייה ביקורת במשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

לחץ להמשך קריאה