צור עימנו קשר

חדשות

זינוק בעלייה

חוב ארנונה מזערי לעירייה זינק פי 240 בעקבות "הוצאות גבייה"

פורסם

בתאריך

בכמה יכול להתנפח חוב כספי של שקל אחד ועוד שישים ואחת אגורות בלבד? ובכן, לפחות במקרה של מ', תושב העיר, מדובר במספרים בלתי נתפסים: החוב המזערי שלו לקופת העירייה, רק מעט יותר משקל וחצי, זינק לכמעט 400 שקלים, שעיקרם הוצאות גבייה.

נ' לא האמין בסוף השבוע שעבר למראה עיניו. בתיבת הדואר שלו נחת מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים, לפיו נזקפת לחובתו יתרת חובה של 1.61 שקלים בקופת העירייה: שקל אחד ועוד שישים ואחת אגורות. אלא שלמרות זאת, דרישת התשלום עמדה על סכום אחר לחלוטין: 360.42 שקלים. עיקר הסכום הזה – 358.81 ש"ח – מקוטלג תחת סעיף "הוצאות גבייה".

על פי הסכומים האמורים במכתב, הרי שבעקבות סכום החוב המקורי והמזערי, רק מעט יותר משקל וחצי, ייאלץ מ' לשלם סכום של פי 240 מסכום החוב המקורי שלו, בעקבות הוצאות הגבייה אשר לטענת העירייה נגרמו לה. אם מחשבים את הסכום באחוזים, הרי שזה כבר הופך לבלתי נתפס ממש: החוב המקורי של מ' זינק ב-24 אלף אחוזים, כן-כן, בעקבות הוצאות הגבייה על סכום החוב המקורי.

"אין אבסורד כזה בעולם", אמר נ' השבוע. "מעניין אותי לדעת איזה הוצאות גבייה נגרמו לעירייה כתוצאה מזה ששלחו לי מכתב".

מהעירייה נמסר בתגובה כי "מדובר בחוב שהוסדר בהוצאה לפועל, ונותרה יתרה בגין פעולות האכיפה שנעשו. יתרת החוב הינה חלק מהחוב שנוצר בהוצאה לפועל, במסגרת ההליכים".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.