צור עימנו קשר

חדשות

זוהר לאופוזיציה: "מזמין אתכם להצטרף לקואליציה"

פורסם

בתאריך

במהלך ישיבת מועצת העיר בשבוע שעבר פנה ראש העירייה לחברי האופוזיציה והודיע כי הוא מעביר להם הזמנה רשמית להצטרף לשורות הקואליציה. "בואו נעבוד ביחד למען העיר", אמר. באופוזיציה לא התרגשו: "הבחירות מתקרבות וזוהר יודע את זה. מדובר במס שפתיים"

הזמנה כנה לקואליציה או שיקולי בחירות ציניים? ראש העירייה אליהו זוהר פנה בשבוע שעבר לחברי האופוזיציה במועצת העיר והודיע להם כי הוא מגיש להם הזמנה רשמית להצטרף לקואליציה בראשותו. בעוד אנשיו של זוהר מבהירים כי מדובר בהזמנה אמיתית שמטרתה לשלב ולאחד כוחות למען עתידה של העיר, באופוזיציה משוכנעים כי מדובר במהלך מחושב היטב הנגוע בשיקולי לא ענייניים.

זו הייתה הפתעה של ממש עבור חברי האופוזיציה, או לפחות כך זה נראה. לקראת תום ישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר, פנה זוהר אל יו"ר האופוזיציה סולימני ואמר לו כי הוא מזמין אותו ואת יתר חבריו לאופוזיציה להצטרף אליו. "אנחנו צריכים לעבוד יחד למען עתיד העיר", אמר זוהר, והבטיח כי בכוונתו להגיש את הצעתו אליהם להצטרף לקואליציה באופן "רשמי ומכובד יותר", כלשונו, בישיבת המועצה המיוחדת שתתכנס מחר (רביעי) לצורך אישור התקציב השנתי. סולימני, שנכח בדיון יחד עם בוריס בורוכוב, השיב לדבריו של זוהר בחיוך ובסרקזם. "כל מה שצריך הוא שתזיז את שני הסגנים הנוכחיים שלך", אמר.

בראשית כהונתו נמנע זוהר מלפנות לחברי האופוזיציה הנוכחיים – דוד גלעם, יוסי סולימני, גדעון מהרי ובוריס בורוכוב – והעדיף לבנות קואליציה צרה יחסית בהשתתפות ארבעת חברי הסיעה החרדית "מאמינים", חבר סיעת "עתיד חדש" שי סיום ושני חברי סיעתו שלו – הוא עצמו ושמעון חזן. בהמשך הצטרפו לקואליציה של זוהר, אף שלא באופן רשמי, גם יוסי חדד וד"ר שלום אלדר.

זוהר הסביר את אי פנייתו לארבעת חברי האופוזיציה בכך שהוא מעדיף להימנע משילובם בקואליציה החדשה ולהתחיל את הקדנציה שלו עם "פוליטיקה נקייה ולא ישנה". לצד זאת, זוהר לא הסתיר את אי האמון שלו בארבעת חברי המועצה הללו, ולא פעם אף הביע בקול רם את עמדתו לפיה הם ממתינים בקוצר רוח למעידה מצידו על מנת לנסות ולתפוס את מקומו.

"ברור לכל שאין כאן שום דבר רציני. מדובר במס שפתיים, הוא מרגיש שהבחירות מתקרבות ורוצה למנוע או לצמצם מעכשיו כיסי התנגדות אפשריים", אמר אחד מחברי האופוזיציה. יש לציין כי בשנה האחרונה נרשמה התקרבות של ממש בין זוהר לבין יו"ר האופוזיציה יוסי סולימני, והשניים אף נפגשים באופן תדיר לשיחות אישיות. לעומת סולימני, היחסים בין זוהר לבין בורוכוב ומהרי נחשבים עכורים, בעוד היחסים עם דוד גלעם נחשבים קרירים – אף שגם בגזרה זו נרשמה רגיעה בשנה האחרונה.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.