צור עימנו קשר

חדשות

זהירות: דוחות חנייה – גם בשכונות

פורסם

בתאריך

עכשיו זה רשמי: מחלקת הפיקוח של העירייה החלה באכיפת הסדרי החנייה בתשלום גם בשכונות הפנימיות. בעירייה טוענים כי הדיירים עצמם ביקשו זאת עקב העדר מקומות חנייה עבורם, אך אחרים מתלוננים: "לא עדכנו אותנו"

העירייה החליטה להתחיל באכיפת הסדרי החנייה החדשים גם בתחומי השכונות הפנימיות בעיר. החנייה באיזורים המסומנים בכחול-לבן בקיבוץ גלויות ומשה שרת תהיה בחינם לדיירים, בכפוך לרכישת תו חנייה שנתי, ואילו היתר יצטרכו לשלם תמורתה.
רחוב סאן דייגו (קיבוץ גלויות) ומשה שרת נצבעו בכחול-*לבן כבר לפני כמה חודשים, אולם במשך כל התקופה הזאת נמנעה העירייה מלבצע בהן אכיפה. כך נוצר מצב בו למרות שהאיזור מסומן כאיזור חנייה בתשלום, החונים בו לא באמת נדרשו לשלם שכן לא ניתנו קנסות חנייה בהן. החל משבוע שעבר שינתה העירייה את הנוהל, וקנסות ניתנים גם באיזורים אלו.
לדברי גורם במחלקת הפיקוח של העירייה, החנייה באיזורים המדוברים התאפשרה במשך כשלושה חודשים ללא תשלום, וזאת לצורך התארגנות והכרת המציאות החדשה מצד באי האיזור. "בשלב כלשהו הדיירים עצמם ביקשו מאיתנו להתחיל לאכוף, כי אנשים שלא גרים באיזור פשוט באים וחונים להם בחניות כל היום, ואז אין להם חנייה לא ביום ולא בלילה", אמר.
עם זאת, העירייה לא נתנה שום התראה ביחס להתחלת האכיפה, מה שגרר קנסות רבים שניתנו באיזורים אלו – לתרעומת הנקנסים. "היו צריכים לפחות לעדכן שמתחילה אכיפה", אמר עומרי, שקיבל דוח על סך 100 שקלים לאחר שחנה את רכבו מבלי לשלם את דמי החנייה.
"בכלל אין פה מדחן, אז מה אמור לעשות מי שרוצה לשלם בכסף מזומן?", תהה שלומי, תושב העיר שהגיע לרחוב משה שרת כדי לבקר את הוריו, וחטף אף הוא קנס חנייה. "אני בכלל לא בטוח שזה חוקי לתת קנסות חנייה כשאין בכלל אפשרות לשלם על החנייה. מה, מצפים ממני שאלך עד למרכז כדי להוציא אישור תשלום? עד שאחזור לרכב בטח כבר אקבל דוח", הוסיף בחצי חיוך.
בעירייה אישרו כי האכיפה בשכונות הפנימיות החלה בשבוע שעבר. לפי גורם, בקרוב יוצבו באיזורים אלו גם מדחני חנייה בהם ניתן יהיה לבצע תשלום באמצעות כסף מזומן. עד אז, בעירייה מבהירים כי יש להשתמש באפליקציית "פנגו" או לשלם באמצעות המדחנים הפזורים במגרשי החנייה במרכז העיר.

לחץ להמשך קריאה
תגובה אחת

תגובה אחת

  1. לשעבר מהמעברה

    25/06/2017 ב 13:02

    זה שאין חניה והמצב קשה שם זה ברור. אבל לפני שמגיעים לקנסות צריך לפתור את הבעיית חנייה עם חניונים חדשים. מה שכן… אם בעבר עוד הייתי מגיע לעיר לעסקים השונים שעוד נשארתי עימם לאחר עזיבת העיר. גם זה כבר לא יקרה יותר.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.