צור עימנו קשר

חדשות

ועד העובדים מאיים להשבית את העירייה

ההסתדרות אישרה לוועד את ההכרזה על סכסוך עבודה, על רקע מה שבוועד מכנים "התעמרות בעובדים". חבר הוועד פליקס סבן: "לא רוצים שביתה, אבל מכריחים אותנו"

פורסם

בתאריך

ועד העובדים של העירייה יוכל להשבית החל מיום ראשון הקרוב את פעילותה בכל רגע נתון וללא התראה מוקדמת. בשבוע שעבר אישרה ההסתדרות באופן סופי את הכרזת הוועד על סכסוך עבודה, כפי שהתקבלה לפני מספר חודשים, כך שכעת חופשיים חברי הוועד להחליט על השבתה ככל שירצו בכך. "אנחנו לא רוצים שביתה, אבל לפעמים זה נראה כאילו מכריחים אותנו לבצע את הצעד הזה", אמרו השבוע בוועד.

שורה ארוכה של מחלוקות התגלו בשנה האחרונה בין ועד עובדי העירייה, בראשותה של סילבי חיבא, לבין הנהלת העירייה. בין היתר, הוועד מלין על פגיעה לטענתם בתנאי השכר של העובדים, על הפחתת מספר השעות הנוספות המשולמות לעובדים וכן על התעמרות בעבודה מצד גורמים בכירים. את עיקר ההאשמות מפנים בוועד לעברו של ראש העירייה, אליהו זוהר, ולמנכ"ל, תמיר היזמי.

השבוע עלה הסכסוך בין העירייה לעובדים שלב נוסף, כאשר ראש העירייה זוהר הורה לעובדי מחלקת הפיקוח – שכידוע הוא מאיים בפיטוריהם – להגיע לפגישה עימו היום (חמישי). גם ועד העובדים זומן לפגישה, אך הודיע כי הוא לא יוכל להתייצב אליה, ומשכך גם עובדי מחלקת הפיקוח עצמם לא ישתתפו במפגש הצפוי. זוהר מצידו זעם ושלח מכתב לוועד ובו הודיע להם כי הוא לא חייב לקבל את אישורם לפגוש את העובדים, וכי בכוונתו לקיים את הפגישה אף על פי שהוועד לא יוכל להשתתף בה. "הודענו לעובדים שהם לא צריכים ללכת לפגישה, והבהרנו לראש העירייה שהם לא יגיעו", אמר חבר הוועד פליקס סבן, "אם צריך נוציא צווי מניעה לכל מהלך של העירייה, וגם נשבית את העירייה אם נחשוב שיש צורך בכך".

בוועד משוכנעים כי בכוונתו של זוהר לערוך לעובדים שימוע לפני פיטורים, וזאת על רקע סירובם לעבור לעבוד במחלקת השיטור העירוני שעתידה לקום בעירייה בקרוב. בוועד הבהירו כי שינוי תנאי העסקתם של העובדים מנוגד לפסיקה ולחוקת העבודה, וכי העירייה יכולה לקלוט עובדים חדשים ולהשאיר את עובדי מחלקת הפיקוח תחת תפקידם הנוכחי.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.