צור עימנו קשר

חדשות

ועד העובדים לעירייה: "אשרו לעובדים להחנות ללא תשלום"

ועד העובדים של עיריית קריית מלאכי שיגר השבוע מסר תקיף לראש העירייה זוהר, במסגרתו דרישה להתיר חניה חינם לעובדי העירייה "יש כבר סכסוך עבודה. לא נהסס לפתוח בשביתה", אמר מישל שושן, יו"ר ועד העובדים

פורסם

בתאריך

אחרי הגמלאים, עובדי בתי הספר ובעלי העסקים, הגיע תורם של עובדי העירייה להביע את מורת רוחם מהסדרי החניה בתשלום בעיר, ולדרוש בשל כך חניה ללא תשלום לעובדי העירייה.
בתחילת השבוע שיגרו חברי ועד העובדים מכתב רשמי לפתחו של ראש העירייה, אליהו זוהר, ובו הם דורשים לאפשר חניה בחינם לעובדי העירייה. לטענת הוועד, מידי יום עובדים אשר גרים שלא בסביבת מרכז העיר נאלצים להגיע לעבודה עם רכבם הפרטי- ומשלמים בשל כך מאות שקלים מידי חודש. "ברגע שהוחלט על חנייה בתשלום היו מספר בכירים בעירייה שקיבלו חניה פרטית. כאשר ביקשנו שוויון בין הבכירים לעובדים האחרים, הוצע לנו שהעובדים יחנו במתנ"ס ויבוא ברגל, וכך אכן היה עד עכשיו", אמר השבוע יו"ר הוועד מישל שושן, שהוסיף: "קיבלנו את הגזרה למרות כל הצער, אך השבוע נחצה מבחינתנו קו אדום כאשר שמענו שמורי בית הספר כגון אחים, דרכא ונצח ישראל, שמרוויחים ברובם שכר טוב יותר מאשר מרבית עובדי העירייה, קיבלו אישור לחנות ללא תשלום. למה הם כן ואנחנו לא? מה ההבדל? אנחנו מרגישים כמו סוג ב' בעירייה", גרס שושן, שהבטיח כי הוועד לא יסכים להמשך המצב הנוכחי ויעשה ככל שיידרש על מנת לשנותו, "אנחנו כבר תקופה ארוכה נמצאים בסכסוך עבודה אל מול העירייה, זאת בעקבות השינויים שביצעו בעבודתם של הסייעות. בעירייה מנסים לשנות סדרי עולם, אך אנחנו לא ניתן יד לכל זה", הוסיף יו"ר וועד העובדים.
כאמור, החל מתחילת שנת הלימודים קיים סכסוך עבודה בין וועד העובדים לעירייה, דבר שכמעט והוביל לשביתה בבתי הספר והגנים בעיר. לטענת שושן, החליטו בוועד להמשיך לנסות לפתור את הבעיה ללא שביתה, אולם ההחלטה עשויה להשתנות בהתאם לנסיבות, "למען ההורים והתלמידים בבתי הספר והגנים החלטנו שלא לפתוח בשביתה, אך אם נראה שהמצב ימשיך כמו שהוא ולא נקבל את הדרישות שלנו בנושא הסייעות והחנייה חינם לא נהסס לפתוח בשביתה", סיכם שושן.
כזכור, מאז החל להיגבות תשלום עבור חניה במרכז העיר נשמעו תלונות רבות, הן מקרב תושבים והן מכיוונם של בעלי העסקים במרכז המסחרי, שטענו כי החניה בתשלום מבריחה לקוחות ופוגעת בפדיונם היומי, זאת בנוסף לתשלום של אלפי שקלים עבור החנייה של רכבם הפרטי. תלונות אלו הובילו למספר שינויים בחוק העזר העירוני, בהם שינויים ושדרוגים כגון שעה ראשונה חינם ללקוחות המרכז אשר חונים עם אפליקציות החניה השונות, וכן אפשרות לרכישת מנוי שנתי לבעלי העסקים- צעד שמטרתו להוזיל את חיובם השנתי בצורה משמעותית.
בנוסף לכך, קיבלה לפני כחודשיים מועצת העיר את הצעתו של יו"ר האופוזיציה, יוסי סולימני, לאפשר לגמלאים תושבי העיר לחנות ללא תשלום במרכז המסחרי- ואישרה אותה בהצבעה. עם זאת, אישור המועצה טרם בא לידי ביטוי באופן מעשי, שכן על מנת לאפשר לגמלאים חניה חינם יש צורך בתיקון חוק העזר העירוני והבאתו לאישור המליאה על מנת שניתן יהיה ליישם את ההחלטה.
מעיריית קריית מלאכי נמסר בתגובה לאמור בכתבה כי "אישורי החנייה ניתנו למספר מנהלי מחלקות היוצאים ובאים תדיר לבניין העירייה וממנו. שאר העובדים המשאירים את רכבם למשך כל היום, יכולים להחנות סמוך למתנ"ס מרחק של 2 דקות הליכה. לשני בתי הספר הסמוכים למרכז העיר הוקצתה מכסה מצומצמת של חניות ומנהלות בתי הספר חילקו אותם על פי שיקולם. שאר המורים חונים באזורים הסמוכים כמו כל אזרח".

לחץ להמשך קריאה
2 תגובות

2 Comments

 1. תושב מודאג

  01/12/2017 ב 09:38

  כול דבר שקורה בעיר הזו הוא שליפות מהמותן של מקבלי ההחלטות שום דבר לא קורה בחשיבה.
  הם איבדו את זה לגמרי

 2. מושי כושי

  01/12/2017 ב 09:14

  תנו גם לתושבים לחנות בחינם, אם לא נפתח בסיכסוך עבודה גם (-:

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.