צור עימנו קשר

קהילה

השגרירה המקומית

אחרי שיזמה את המאבק לפיקוח על מחירי תרכובות המזון לתינוקות, הצטרפה חן כחלון-ארנפריד, תושבת העיר ואם לשלושה, לעמותה המחלקת מזון בסיסי לתינוקות עבור משפחות מעוטות יכולת. "עם 50 ש"ח אפשר להאכיל תינוק שבוע", אמרה כחלון

פורסם

בתאריך

חודשים ספורים אחרי שיזמה את המחאה על המחירים הבלתי מפוקחים של תרכובות המזון לתינוקות (תמ"ל), הצטרפה לאחרונה חן כחלון-ארנפריד, תושבת העיר, לשמש כשגרירה מקומית בעמותה ייחודית המפעילה בנק חברתי למזון תינוקות בישראל.
מדובר למעשה בעמותה המתרימה כספים עבור רכישה של מזון לאמהות שאינן יכולות להניק או לרכוש מזון בסיסי עבור ילדיהן, המרכזת מתנדבים בכל חלקי הארץ ומייעדת אותם לאיסוף התרומות עבור אותן אימהות שידם אינה משגת. "ידעתם שאחד מכל שבעה תינוקות הולך לישון רעב? אם לומר את האמת, עד שהצטרפתי לעמותה כשגרירה של "הבנק החברתי למזון תינוקות" גם אני לא ידעתי", אמרה השבוע כחלון-ארנפריד (36) בשיחה עם "המקור".
לדבריה של כחלון-ארנפריד, העמותה מונה כבר קרוב ל-60 מתנדבות בכל חלקי הארץ, המקבלות פניות גם ממחלקות הרווחה בערים השונות וכן מאנשים פרטיים המתקשים לשאת בעלויות המשתנות של מחירי תרכובות המזון. הבנק המרכזי של העמותה שוכן בחולון. "מדובר בפרויקט מדהים שנוצר בעקבות העובדה לפיה בסלי המזון הבסיסיים לא משלבים כמעט אף פעם תרכובת מזון לתינוקות. למעשה, זה מביא למצב שיש המון משפחות קשות יום שאולי מקבלות סלי מזון- אך לא מצליחות להאכיל את הפעוט או הפעוטה הרעבים", אמרה כחלון-ארנפריד. "דרך העמותה אנחנו עוזרים למשפחות מעוטות יכולת להאכיל את ילדיהם, שהרי מרביתנו יודעים שעם 50 שקלים אפשר להאכיל תינוק שבוע שלם (!). אני קוראת לכל מי שהנושא הזה חשוב לו לפנות אליי בפייסבוק או לכתוב בגוגל "הבנק החברתי למזון תינוקות" ולתרום שם לעמותה. עם מאמץ משותף אפשר יהיה לשנת מציאות כאובה ולא ראויה בחברה שלנו", הוסיפה.
כזכור, כחלון-ארנפריד הייתה היוזמת המרכזית של המאבק כנגד מחירי תרכובות המזון לתינוקות, עת טענה לפני מספר חודשים כי אין זה ייתכן שמחירי המוצרים הבסיסיים כגון חלב, ביצים ולחם הינם מפוקחים ואילו מחירי המזון לתינוקות חשופים לשינויים ומשתנים בין מרכול למרכול. "זה הרי אבסורד שהתינוקות שלנו שבויים בידי חברות ענק שמספקות להם את המזון היחיד שהם צורכים ללא כל פיקוח", טענה כחלון-ארנפריד, שהחליטה לקחת את מאבקה צעד אחד קדימה ופנתה אל חברי הכנסת בניסיון ליזום הצעת חוק שתיתן מענה למצב. "לשמחתי, חברת הכנסת אסנת מארק הציעה חוק שכבר אושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אך קידומו נעצר בשל פיזור הכנסת. כרגע אנחנו ממתינים לבחירות, ובטוחים שהחוק יקודם מיד עם כינונה של הכנסת ה-21".
אגב, מאבקן של האימהות שכונה "מהפכת מחירי התמ"ל" זכה להד תקשורתי נרחב, וכלל קבוצת פייסבוק בת אלפי חברים, ראיונות ברדיו דרום ובתוכנית הכל כלול וכן הופעות בוועדת הכלכלה בכנסת.

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.