צור עימנו קשר

חדשות

הקרן לפיתוח אישרה: שכר למנכ"ל הקרן

פורסם

בתאריך

קובי עמר, שמשמש בתפקיד בשלוש השנים האחרונות – שנתיים מתוכם בהתנדבות – החל לקבל שכר בשיעור של כ-5,000שקלים בחודש. יו"ר הקרן, שמעון חזן: "הוא עובד עשרות שעות בחודש, מגיע לו לקבל שכר סמלי"

הקרן לפיתוח אישרה לאחרונה תשלום שכר למנכ"ל הקרן, קובי עמר, בהיקף של כחמשת אלפים שקלים בחודש. הדבר עורר את התנגדותה של האופוזיציה במועצת העיר, שטענה כי האישור לשכר נעשה במחשכים ומבלי לעדכן אותם כראוי בסוגיה. אנשי הקרן ובראשם היו"ר, חבר המועצה ומ"מ ראש העירייה שמעון חזן, דוחים את הטענות ואומרים כי השכר אושר כדין ועיקרו הוא החזר הוצאות על פעילותו של עמר בתפקיד.

עמר מונה לתפקיד מנכ"ל הקרן על ידי ראש העירייה זוהר זמן קצר לאחר שזה החל את כהונתו. במקביל לתפקידו כמנכ"ל, הוא משמש במקצועו כמנהלן בתיכון "דרכא" בעיר – וזוהי עבודתו העיקרית. בשנתיים הראשונות לתפקידו הוא עבד בהתנדבות ולא קיבל שכר כלשהו, ואולם לפני מספר חודשים החליטו בקרן לפיתוח לאשר תשלום שכר קבוע לעמר תמורת עבודתו. "הוא עובד עשרות שעות בחודש ובמשך שנתיים לא קיבל על זה אגורה שחוקה", אמר יו"ר הקרן שמעון חזן. "הוא עשה הכל באהבה גדולה ומבלי לבקש תמורה, ועכשיו חשבנו שזה יהיה ראוי ונכון לשלם לו סכום מסויים על העבודה. באופן יחסי למה שהוא עושה – מדובר בסכום סמלי שבקושי מכסה את ההוצאות שהוא מוציא מכספו האישי כדי לבצע את עבודתו".

ואולם חברי מועצה באופוזיציה הזהירו בישיבה שנערכה בשבוע שעבר כי מדובר בהליך בלתי מקובל, לטענתם. "מנכ"ל הקרן מעולם לא קיבל תשלום עבור עבודתו, אני לא מבין למה זה צריך להשתנות", אמר חבר המועצה בוריס בורוכוב.

בורוכוב אף הוסיף וטען כי אישור התשלום נעשה שלא בידיעתו ובמחטף, כאשר בישיבת הנהלת הקרן שהתקיימה הוא התנגד להעלאת הצעת תשלום השכר למנכ"ל עמר תחת סעיף "שונות". "כדי לאשר דבר כזה צריך לציין את זה כסעיף נפרד בישיבה, להודיע מראש על כך לחברי הדירקטוריון ולאפשר להם להשמיע את עמדתם כראוי", אמר בורוכוב. "לאחר שהתנגדתי להעלאת הנושא בצורה כזאת אמרו לי שהורידו את זה מסדר היום, אבל בדיעבד מתברר שזה לא מה שקרה".

"הכל נעשה באופן מקובל ושקוף", השיב לדברים אלו חזן. "הטענות לא נכונות, הדברים היו ברורים לכולם, ונאמרו גם לבורוכוב. אין סיבה להתנדב לתשלום. גם בשנים עברו קיבל מנכ"ל הקרן תשלום עבור החזר הוצאותיו".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.