צור עימנו קשר

חדשות

הפרשה שדרור שור לא רוצה שהציבור יידע עליה

רגע לפני פרסום פרטים אודות פרשה משפטית בה מעורב ראש המועצה האזורית, הגיש עורך דינו בקשה דחופה לבית המשפט להורות על צו איסור פרסום בנושא. מדובר בפרשה אשר לחשיפת פרטיה עשויות להיות השלכות משפטיות וציבוריות מהותיות. "המקור" יגיש בקשה לביטול צו איסור הפרסום

פורסם

בתאריך

פרטים מתוך פרשה משפטית הקשורה במועצה האזורית באר טוביה ובייחוד בראש המועצה, דרור שור, נאסרו בשבוע שעבר לפרסום רגע לפני הורדתם לדפוס. זאת, בעקבות בקשה דחופה שהגיש לבית המשפט בא כוחו של ראש המועצה שור, עו"ד תום נוימן, ובה דרש לסווג את הדיון שנערך ואשר בו נדונה הפרשה – כדיון בדלתיים סגורות שנערך תחת צו איסור.

מדובר בפרשה הקשורה באופן ישיר בראש המועצה, דרור שור, ואשר בעקבותיה הפכה למעורבת גם המועצה עצמה. לפרשה יכולות להיות השלכות משפטיות וציבוריות מרחיקות לכת, ועל כן פעל "המקור" בשבועות האחרונים על מנת לחשוף אותה. השבוע, עם פניית "המקור" למועצה ולראש המועצה לקבלת תגובה בטרם פרסום הכתבה, מיהר פרקליטו של שור לשגר בקשה דחופה לבית המשפט ובה ביקש כאמור לסווג את הדיון כדיון בדלתיים סגורות תחת צו איסור פרסום. לדעת עורך דינו של שור, כפי שבא לידי ביטוי בבקשה שהוגשה לבית המשפט, יש לסווג חלק מפרטי התיק כתחת צו איסור פרסום, וזאת בעקבות בקשה משותפת של הצדדים הקשורים בו לסווגו ככזה – כבר במעמד ההליך עצמו. השופטת עדי אייזדורפר מבית המשפט השלום באשדוד קיבלה את בקשת בא כוחו של ראש המועצה, והורתה למזכירות בית המשפט לסווג חלק מפרטי התיק כאסורים בפרסום.

בעקבות סיווג הדיון כדיון בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום, כפי שקבע בית המשפט לאחר הבקשה שהגיש עו"ד נוימן, בשמו של שור, הרי שפרסום הכתבה הוקפא.

עם זאת, ולמרות חוות דעת משפטית שהזמין "המקור" קבעה כי צו איסור הפרסום אינו תקף על כלל פרטי הפרשה, אלא על חלקים ספציפיים ממנו, כפי שנקבע בבקשה שהוגשה לבית המשפט מטעם ראש המועצה שור, וכן כפי שצויין בפרוטוקול הדיון שנערך ובו הוסכם לסווג את התיק ככזה המתנהל בדלתיים סגורות – הרי שהוחלט במערכת להמתין עם פרסום כלל פרטי הפרשה – מראשיתה ועד סופה, לרגע בו יסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום. פנייה של "המקור" לבית המשפט בבקשה להסיר את צו איסור הפרסום על הפרשה צפויה כבר במהלך הימים הקרובים. זאת, על רקע החשיבות הציבורית העליונה הקיימת, לדעת העיתון, לכלל הפרטים הקשורים בפרשה, בלא יוצאים מן הכלל – וזכות הציבור לדעת אותם עקב היותם קשורים לגוף ציבורי כמו המועצה האזורית ולראש מועצה הנבחר בידי ציבור התושבים לתפקידו הרם.

יש לציין כי חלק מפרטי הפרשה מופיעים באינטרנט וחשופים בפני הציבור באין מפריע.

ראש המועצה האזורית, דרור שור, לא העביר תגובה לדברים. המועצה האזורית באר טוביה בחרה שלא להשיב עניינית לפרטים.

לחץ להמשך קריאה