צור עימנו קשר

חדשות

הסיכוי לזכות בדירה בהנחה בעיר: פחות מ-10%

תוצאות ההגרלה הגדולה של מחיר למשתכן יפורסמו אמנם רק בעוד כעשרה ימים- אך משקלול הנתונים ניתן לקבוע בזהירות שסיכויי הזכייה בקרב כלל הנרשמים נמוכים עד אפסיים. 16 הדירות ששוריינו לבני המקום יוגרלו בין זכאי סדרה א' בלבד, ואילו היתר יוגרלו ככל הנראה בין כלל הזכאים מסדרות א' ו-ב'. סיכוייהם של זכאי סדרה ג' לזכות בדירה בעיר כמעט ואינם קיימים

פורסם

בתאריך

בעוד מספר שעות, בחצות הלילה שבין חמישי לשישי, תיסגר סופית האפשרות להירשם להגרלת ינואר 2019 של מחיר למשתכן, ויחל שלב המיונים שיחתם עם ההגרלה עצמה וההודעות לזוכים כעשרה ימים אחריה.
כזכור, בשבוע שעבר נפתחה ההגרלה לרכישת 85 דירות בהנחה במסגרת התכנית, כך שדירה ממוצעת בגודל 100 מ"ר עם מרפסת של 12 מ"ר וחניה אחת צפויה לעלות כ-720,000 אלף ש"ח (אחרי מענק מיקום בסך 40,000 ש"ח). המחיר אמנם לא כולל מדד תשומות בנייה, שעשוי לייקר את הדירה בכ-2 אחוזים בכל שנת המתנה, אולם הוא מגלם הנחה של עשרות אחוזים ממחיר השוק הנוכחי ובהחלט מעניק הנחה משמעותית לזכאי התוכנית.
אלא שבדיקת "המקור" בנוגע לנתוני הנרשמים לשני הפרויקטים- שעות ספורות כאמור בטרם תיסגר ההגרלה באופן סופי- מגלה כי הסיכויים של בני המקום לזכות בהגרלה הגדולה ביישוב מגוריהם נמוכים מאוד עבור חלקם, ואף שואפים לאפס עבור אחרים.

איך מתבצעת ההגרלה?

סיכויי הזכייה בעיר באופן כללי, בניכוי משתנים כגון ישוב מגורים וסדרה, עומדים על כ-10 אחוזים בלבד, אחרי שכמעט 800 בתי אב נרשמו להגרלות על 85 דירות בלבד.
אולם, במהלך השנים האחרונות שודרגה התוכנית מפעם לפעם- והעניקה עדיפות לבני המקום ולזכאים שונים שנרשמו אליה עד תאריך מסוים וצברו ותק שמעניק להם את הטייטל "זכאי סדרה א'" או "זכאי סדרה ב'".
תחילה חשוב לציין כי סדר ההגרלות יהיה לפי גודל היישוב: קודם היישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר, ובסוף היישוב שבו מספר התושבים הוא הנמוך ביותר (לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). כך למשל, בהגרלה הנוכחית תוגרל תחילה העיר ירושלים, אחריה נתניה, אשקלון, בית שמש, רמלה, רעננה, בית"ר עלית, טבריה, קריית מוצקין, נצרת עילית, נתיבות, דימונה, סכנין, אופקים, עראבה, באר יעקב, קריית שמונה ולאחר מכן קריית מלאכי. על כן, זכאים שנרשמו לערים נוספת מלבד קריית מלאכי עשויים לעלות בהגרלה באחת הערים הגדולות ממנה- וכך לא להשתתף כלל בהגרלה על זכות לדירה בהנחה בעיר.
אלא שהצרה הגדולה יותר עבור מרבית הזכאים בני המקום היא בעדיפות הניתנת לזכאי סדרה א' של התוכנית (נרשמו אליה עד סוף אוגוסט 2016), ממנה יעלו באופן וודאי הזוכים בכל 16 הדירות ששוריינו לבני המקום. כלומר בשלב הראשון יוגרלו בני המקום מסדרה א', בה יעלו זוכים כמספר הדירות לתושבי הקריה. כיוון שבקריית מלאכי שוריינו רק 16 דירות כאלה, כולן יוקצו לבני המקום מסדרה א' כך שסיכויי הזכייה של זכאיי סדרה א' בני המקום עומדים על כ-30 אחוזים.
בשלה השני של ההגרלה בעיר תוגרלנה יתר הדירות לכלל הנרשמים מסדרה א', כמעט 50 כאלה, שצפויים לנגוס במרבית הדירות שנותרו לאחר זכייתם של בני המקום מסדרה א' ולהותיר כ-20 דירות בלבד.
אלה, יוגרלו בין זכאי התוכנית מסדרה ב' (נרשמו עד סוף ספטמבר 2017), ועל כן סביר להניח שסיכוייהם של כמעט 250 זכאים בני המקום מסדרה ג' לזכות בהגרלה שואפים לאפס- זאת כיוון שכל 85 הדירות יוגרלו לבני המקום זכאי סדרה א', ולאחר מכן לכאלה שאינם בני המקום מסדרות א' ו-ב'.
עם זאת, הסיכויים של זכאי סדרה ג' לזכות בהגרלה תלויים הרבה מאוד בזכייתם של זכאי סדרות א' ו-ב'- שנרשמו להגרלה בקריית מלאכי- בהגרלות שייערכו קודם לכן בערים הגדולות ממנה (בסדר שפורט לעיל). בכל מקרה, האפשרות שזכאי סדרה ג' יזכו בדיחה בהנחה בעיר נמוכים במיוחד ומצריכים מבפר צירופי מקרים- זאת בשל מספר הדירות המועט במסגרת התוכנית בקריית מלאכי.
אגב, מבין 85 הזוכים תתבצע הגרלה נוספת- שתקבע את סדר בחירת הדירות. לאחריה תישלח הודעת זכייה למי שמספרו עלה בהגרלה, בה יצויין שם הפרויקט, מספרו ומיקומו של הזוכה ברשימת הזוכים.
בהמשך יזומנו הזוכים לכנס הסברה, פגישות אישיות לבחירת דירה וחתימה על חוזה. בסך הכל צפויים לחלוף כ-4 שנים מביצוע ההגרלה ועד קבלת המפתח. הפרטים המלאים על התכנית באתר שלנו- "המקור קריית מלאכי".

לחץ להמשך קריאה
לחץ להוספת תגובה

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר.